Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 2019

Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 2019
08.05.2019

Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 45

Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği

Keçe eski zanaatın doğum yeri dikkate alınırSlav toprakları, bu tekniğe olan tutkumuzun bizim kanımızda olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, Slav halklarının temsilcileri arasında en kaliteli ve güzel ürünlerdir. Bir kez bir şey biçmeye çalışarak, kesinlikle uzun bir süre bunun tarafından taşınacaksınız.

Keçe için iğnelerin bolluğu genellikle yeni gelenlere yol açar.kilitlenme ve zor bir seçimden önce koyar. Nasıl bir hata yaparsanız ve ellerinizle eşsiz ve güzel bir şey yaratmak mümkün olacağı sayesinde uygun iğne keçeleşme satın alınır? Bu makale size yardımcı olacaktır.

keçe için iğneler

İğnelere deneyimsiz bakışta bakarsanızYün keçe, daha sonra çoğu aynı gibi görünüyor, ama bu durumdan uzak. İğnelerin her birinin kendi amacı vardır ve uygunsuz kullanımı sadece çok fazla zaman ve kaynak harcar.

Keçe için üçgen iğneler

Bu iğneler en popüler olanlardır. En çok kitlerde bulunurlar. Üçgen iğneler, sırasıyla, özel pürüzlülük ve dişler içeren üç yüze sahiptir.

keçeleme tekniği

Dikkat ederseniz, iğnelerin kendiEnstrümanın kendisinin büyüklüğüne karşılık gelen sayı. Keçe için iğneler hem büyük hem küçüktür. Çeşitli ürünler için tasarlanmıştır - pürüzsüz ve kabarık. Cihaz üzerindeki sayı ne kadar büyük olursa, o kadar ince olur ki, bu da ürün içindeki deliklerin daha küçük olacağı anlamına gelir ve bitmiş ürün düzgün ve sağlam olacaktır.

Üçgenler arasında en popüler olanları 36, 38 ve 40 numaralı iğnelerdir.

İğne No. 40

Böyle bir iğne küçük çalışmak için kullanılırartan doğruluk ve dikkat gerektiren parçalar. Üründe neredeyse farkedilemez delikler bırakır. Çoğu zaman küçük el sanatlarının üretiminde veya işlemede son adım olarak kullanılır. Bebekler oluşturursanız, kırk numarayı içeren iğnenin plastik yüz üzerinde çalışmak daha iyidir. Sonra bebek daha inandırıcı görünecek.

keçe için iğne

Keçe tekniğinin kendisi sağlarBirkaç iğne kullanın, bu yüzden sadece yapmayacaksınız. Sadece yetenekli bir usta tek bir iğne ile bir yün biriktirebilir. Mümkün olduğunca az para harcamak ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız, o zaman setleri satın alın. Üç ila beş iğneyi fışkırtan yeni bir başlangıç ​​ustası fazlasıyla yeterli olacaktır.

Şehrinizde uzmanlık yoksamağaza ve keçeli iğne satın almak nerede bilmiyorum, daha sonra online mağazalara başvurun. Çoğu zaman aynı yerde, keçe için yün alabilir ve yeni başlayanlar için dersler ile özel edebiyat alabilirsiniz.

İğne # 38

Bir ana iğne olarak sizin için yararlıdır. Evrensel olduğundan ve hem küçük alanlarda hem de yünün birincil işlenmesinde kullanılabilir.

keçe için iğneler

Yün keçe için böyle bir iğne de boşlukları tek bir bileşime birleştirmek için yararlıdır. Basit ürünler oluştururken sadece kullanmak için yeterli olacaktır.

İğne numarası 36

Sadece bir parça yün yırttığında veherhangi bir şekilde oluşturulmalı, daha sonra iğne bu sayı ile güvenli bir şekilde alınmalıdır. Büyük bir yün parçasının hızlı bir şekilde keçelenmesi için idealdir ve böyle bir çalışma ile iyi başa çıkacaktır. Ancak bu iğneye sahip pürüzsüz bir ürün elde edemezsiniz. Kaba bir yün için, keçe için böyle bir iğne iyi olurdu. Ellerinizle, birkaç dakika içinde büyük bir yün parçasının küçük ve yoğun bir parçasını yaratabilirsiniz.

Bir yıldız şeklinde iğneler

Bu iğnede çok sayıda diş bulunduğundanYün, üçgenden daha hızlı düşer. Ancak yıldız şeklindeki iğneler pürüzsüz bölgelere sığmaz. Hayvanlar gibi yumuşak, tüylü oyuncaklar yaratırken, bu aletler genellikle gerekli olan yünü ihtişam için çekerken kullanılır.

Kuru yün keçe tekniği

Kendi elleriyle oyuncak yap - çokHeyecanlı ve ilginç bir meslek, sonuç olarak çalışkan ustayı kesinlikle memnun etmelidir. En azından bir figür yapmaya çalışmanız yeterlidir ve kesinlikle bu etkinliği seveceksiniz.

keçeli iğne

Kendi elleriyle bir şey yaratmayı seven herkese,icat edip yarat, bu meslek senin beğeninize olacak. Sonuçta, bitmiş oyuncak için bunu da çok heyecan verici, görüntü, giysi, aksesuar hala düşünüyorum ve edebilirsiniz.

Keçe kuru yün daha kolayGelişim, bu nedenle bu teknik yeni başlayanlar ile başlamak için tavsiye edilir. Bu teknik, henüz tedavi edilmemiş olan işlenmemiş kuru yünün felç edilmesini içerir. Kuru keçeler için iğneler, ıslak iğnelerden farklı değildir. Bu nedenle, yukarıdaki araçları üzerine stoklayabilir ve birkaç farklı teknikle onlarla çalışabilirsiniz.

İğneler nasıl kullanılır

 1. İğne, büküldüğü noktanın hemen altında tutulmalıdır.
 2. Keçeleme işlemi sırasında dikkat dağıtıcı değildirİğneler çok keskin olduğu için yaralanma riski bulunduğundan tavsiye ediyoruz. Bunu önlemek için, ürünü koymanız ve yünü oraya sarmanız gereken özel bir alt tabaka kullanabilirsiniz.
 3. İğneyi sadece işinize göre dikey olarak tutun. Bu kuralı takip etmezseniz, iş parçası yoğun olduğunda kırabilirsiniz.
 4. Ürünün yeterli olmadığını düşünüyorsanıziyi kazıklı, ancak iğne işin içine girer, daha sonra onu daha ince olanla değiştirmeyi unutmayın. Böylece onun bozulmasını önleyeceksiniz ve bitmiş kompozisyon düzgün olacak.
 5. Sadece kurumaya değil, aynı zamandaıslak yün, daha sonra paslanmaz çelikten yapılmış veya özel püskürtme ile iğne korozyonunun gelişmesini önleyecek olan iğneler tercih edilir. Bu iğneler geleneksel olanlardan daha pahalıdır, ancak daha sonra yeni aletler almak zorunda kalmazsınız.

Kuru keçeleme tekniğinde basit bir oyuncak oluşturma

keçe için iğneler nereden alınır

ayrıntıları çalışmamasına eğrilmiş yün herhangi istediğiniz rengi, iğne keçeleşme, pastel veya akrilik boya atın. Ayrıca, ürünün sabitlendiği alt tabakayı da alabilirsiniz.

Geleceği gördüğünüz gibi kağıda çizinbir oyuncak. Bir parça yün yırtıp iri iğneyi alın. Hızlı bir şekilde yün içine yapıştırma ve aynı zamanda oyuncağın gövdesini oluşturma çabasıyla başlayın. Kütük yoğun ve dokunmak için yeterince zor hale geldiğinde, şekil tutabilir, iğne tiner alabilir ve düzensiz alanları işleyebilir.

Tüm detayları ayrı ayrı oluşturun. Onları birleştireceğiniz yerde, yün yapmayın. Bunu yaparsanız, gelecekte tüm boşlukları birleştirmeniz zor olacaktır.

Parçalar hazır olduğunda bunları bağlayabilirsiniz. Kaba iğneyi alın ve boşlukları birlikte çalışın. Renkler veya pastel boya kalemleri ile hazır oyuncak boyası. Ayrıca oyuncak kıyafetler için dikiş dikebilir veya örülebilir, boncuk takı yapabilirsiniz. Hayal gücünüzün yetkin olduğu her şey, bu tür zanaatların kuru yünden yaratılmasında uygulanabilir.

Islak keçe hakkında

Islak keçe bir alkali ortamda oluşur, daha sonrasu ile sabun içinde. Yassı ürünler oluştururken yün keçeleme tekniği kullanılır. Tam teşekküllü besteler oluşturmak istiyorsanız, her iki tekniği de öğrenmeniz gerekir. Fakat bu ilk bakışta göründüğü kadar zor değil.

Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 2019

Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 2019

Related news

 • Limon Nasıl Sıkılır
 • Yüzde 30 İndirim Crocs Mağazalarında Sizi Bekliyor
 • Limonlu Ve Haşhaşlı Kurabiyeler
 • Tiroid bezi: semptomlar, nedenler ve tedavi
 • Jinekolojide Metronidazol: talimat, açıklama, referanslar. Jinekolojide metronidazol ile tedavi edilen nedir

 • Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 77

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği


  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 82

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 29

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 41

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 89

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 76

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 81

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 77

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 26

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 47

  Felting için bir iğne nasıl seçilir. Keçe tekniği 41