Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 2019

Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 2019
24.08.2019

Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 85

Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz

Aperatifler genellikle hafif yemeklerdirdoğrudan amaçlı - atıştırmalık alkolü için başvurunuz. Bu nedenle, onlarsız şenlik tablosu mükemmelliğe ulaşmıyor. Ne tür aperatifler pişirir?

Gurme meze

İtalya'dan bu orijinal atıştırmalıktan ve bazenRusça "portakal" anlamına gelen "Aranchini" denir. Bu meyve, bu meyveyi anımsatan çok güzel görünümü nedeniyle yemeğe verilir.

Aranchini çok doyurucu bir yemektir, bu yüzden sadece şenlikli bir masada bir atıştırma olarak değil, aynı zamanda bağımsız bir ikinci ders olarak da kullanılabilir.

Geleneksel olarak, bu atıştırmalıkların doldurulması et, peynir ve domatestir. Ama balık doldurma ile aranchini çok lezzetlidir.

Aranchini'nin et ve pilav ile hazırlanması.

250 gram pirinç (tercihen yuvarlak taneli ve benzeri)Böylece pişirme sırasında yapışkan hale gelir) çok miktarda su kaynatın. Tüm su buharlaştıktan sonra, bitmiş pirinç yapışkan olmalı, ancak çok ıslak olmamalıdır. Ayrı bir kapta, iki sarısı ve yarım çay kaşığı safranı karıştırın. Pirinci soğutun ve yumurta sarısı ile birleştirin.

Parmesan 50 gr sürün ve pirinci ile karıştırın. Pirinç kütlesinin daha plastik ve daha hassas olması için, 20 gram tereyağı da ekleyin.

Pirinç soğurken, dolguyu hazırlamak mümkündür. Burada zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. İstediğiniz herşeyi kullanın, örneğin sadece çatalla yoğrulmuş konserve ton balığı. Domates, yeşil bezelye, soğan veya sadece sebze ekleyin. Daha önce de belirtildiği gibi, domatesli et ve peynir, şenlikli bir masadaki atıştırmalık için sadece mükemmel bir dolgu.

En büyüleyici olan aranchini'nin oluşumu. Bir yandan, bir avuç pirinç alın, avucunun üzerinde bir santimetre kalınlığında düz bir pastayı yavaşça düzleştirin. Bir yemek kaşığı dolma, bir dilim domates ve bir dilim peynir (yumuşak), düz bir keki üzerine koydu. Bütün bu güzelliği pirinçle kapla. Topu kürekle. Peynirli pilav ve yumurta sarısı yumuşak plastiğe benzer ve bu nedenle pirinç kütlesini oluşturmak zor değildir.

Arancini derin kızarmış,çiğ yumurta ve ekmekli (genellikle ekmek kırıntıları). Bu, arancini parlak bir altın rengi ve gevrek, iştah açıcı bir kabuk verir. Böyle bir muameleden sonra, aranchini portakallara benzemeye başlar ve şenlik sofralarına bu kadar lezzetli mezeler harika görünür.

Daha kullanışlı yolları tercih edenler içinişleme, derin kızartma fırında pişirme ile değiştirilebilir, ancak breading kullanılmaz. Fırını önceden ısıtın ve aranchini'yi fırın tepsisine 30 dakika boyunca yerleştirin.

Arnchini şenlikli masaya sıcak başlayanlar bir çatal ve elleri ile yenebilir.

Bu işlem oldukça zahmetli, bu yüzden daha fazla yarı mamul ürün eklemenizi ve dondurucuda bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Ardından aranchini'yi ısıtmak için yeterli olacaktır.

Festival masada hafif atıştırmalıklar nasıl hazırlanır?

Çok ilginç ve orijinal tarifi - lavaş jambon ve peynir ile rulo.

Bu yemeğin hazırlanması o kadar kolay ki, konuklara beklenmedik bir şekilde geldikleri takdirde, "Festival masasında hızlı atıştırmalıklar" listesinde yer almaya değer.

Bir parça pide ekmeği al. Masanın üzerine yayın ve peynir "kehribar" yayıldı. Eğer baharatlı yiyecekleri seviyorsanız, sarımsağı sarımsaktan geçirerek peynir sarımsağı üzerine koyun.

Ham veya sosis, kupalara kesilir (tercihen daha ince). Kupa lavaş içerisine kaşık koy. Doğranmış otlar serpin ve domates kupaları koyun.

Sıkı bir rulo alın ve sadece 5 dakika boyunca dondurucuya koyun. Bu süre zarfında sert peynir, büyük bir rende rendelenir.

Ruloyu buzdolabından aldık veböylece jambon ile düşük rulo çıktı. Ruloları bir tabak veya tabağa serpiştirin, peynirli cips serpin ve fırında veya mikrodalgayı birkaç dakika peyniri eritin.

Bu atıştırmalıkların şenlik masasında sahip olduğu hoş tadı, ihtişamıyla sadece bu ruloların sıradışı görüntüsüyle rekabet eder.

Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 2019

Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 2019

Related news

 • Edirne Haberleri: Edirnede 149 kaçak göçmen yakalandı
 • Renkli Kurabiye
 • İlaç Metiluratsil: kullanım talimatları
 • Cengiz Han Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Tahinli Kurabiye Tarifi Videosu

 • Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 25

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz


  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 3

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 41

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 14

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 57

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 80

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 68

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 34

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 48

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 9

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 57

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 65

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 69

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 19

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 93

  Festival masası için aperatifler hazırlıyoruz 45