Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki

Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki


Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 59 10.03.2019, 09:14

Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki

Kapalı çiçek ficus microcarp Vatan -Güneydoğu Asya. Ayrıca, Avustralya ve Güney Çin'de yetişir. Doğada bu bitki bir ağaç bitkisidir, yani ağaç gövdelerinde yetişir ve çok etkileyici boyutlara ulaşabilir. Yaprakları sivri uçlu, yoğun, oval, küçük (uzunluğu 10 cm ve genişliği 5 cm). Yaprak rengi koyu yeşil ve kabuğu gridir. İnce ficus meyveleri başlangıçta açık sarı renge sahiptir ve yaşlanmanın ardından morlaşır.

Ficus microcarp (bonsai) yeterlidirgölgeye dayanıklı bitki. Ancak, güneşi direk olarak taşıdığı direk ışınlar, ışıksızlık ficus'a zararlıdır: yaprakları erimeye başlar. Radyatörlerin ve taslakların yanına bir çiçek koyamazsınız. Bu tavsiyelere dayanarak, bitkiniz için kalıcı bir yer belirledikten sonra, mümkün olduğunca az hareket ettirmeye çalışın: permütasyonları tolere etmez ve yaprakları bile atabilir. Bu süreç genellikle bitkinin eve getirilmesinden sonra görülür - nedeni çiçeğin yeni koşullara adapte edilmesidir. Bitki örtüsü kaybını durdurmak için, "Epin" biyostimulanının bir çözeltisi ile püskürtmek yararlıdır.

Yağmur ormanlarından çoğu bitki gibi,Ficus microcarp nemi seviyor. Bununla birlikte, aşırı aşınma onun için çok tehlikelidir: çiçeğin kökleri çürümüş olabilir ve ölecektir. Bu nedenle, bu bitkinin sulanması özel dikkat gerektirir. Onun için, sadece kaynatılmış, erimiş veya bakımlı (on iki saatten az olmamak kaydıyla) ılık su kullanabilirsiniz. Suyun durgunlaşmasını dışarıda bırakmak gerekir. Sulama arasında, tencerenin içindeki substrat 2-3 cm'den az olmamalıdır.Gösterici bir semptom yapraklarda koyu lekelerin ortaya çıkmasıdır: bu aşırı sulanmayı gösterir. Mikro-sazan ficusunu günde bir ya da iki kez serpin, yapraklar üzerindeki nemi toplu olarak almaya çalışın ve gövde mümkün olduğunca az nemlendirin.

Hava sıcaklığı gelince, enRahatça bitki 17-23 santigrat derece hissediyor. Microcarp ficus için çok tehlikeli sıcaklık dalgalanması: Bu yapraklar çoğunu kaybedebilir. Buna ek olarak, taslaklar, nem eksikliği, sulama için soğuk suyun kullanılması ve çiçeğin yer yer yeniden düzenlenmesi neden olabilir. Bu nedenle, bakımı bazı becerileri gerektiren mikro-sazan ficus, oldukça kaprisli ve kaprisli bir çiçeğidir ve onu büyütmek isteyen birinin sabrı olmalıdır.

Bitkiyi erken ilkbahardan beslesonbaharın ortasına kadar. Bunu yapmak için, araziyi ayda iki kez suladıktan sonra hâlâ ıslak olan bir gübre kullanın. Kasımdan şubat ayına kadar, mikro sazan ficusu ayda sadece bir kez verilir, gübre dozu her zamanki gibi iki kat daha az olmalıdır. Toprağa uygulanan gübrelemeye ek olarak, bitkiyi püskürtmek için gübre ve su ekleyebilirsin.

Ficus'u her iki ila üç yılda bir nakledin. Pratik olarak büyümez, ancak potadaki toprağın periyodik olarak yenilenmesi gerekir, aksi takdirde çiçek solmaya başlar. Transplantasyon için ficus için özel bir astar kullanılması daha iyidir. Köklere zarar vermemek için dikkatli olunmalıdır. Tencere delikli olmalı, drenaj tabanda 2-3 cm'lik bir tabakaya dökülür, bitki nakli sonrası bir ay beslenmeye başlar. Büyük olasılıkla, nakli sonrası, bazı yaprakları kaybedecek - bu normaldir. Ficus adapte edince, yaprakları temizler. Bir teneke kutuda bir bitki satın aldıysanız, yeni şartlara alışması en geç 2 hafta sonra ekilebilir. Bu durumda, toprağın komşusunun çoğunun, toprak ile birlikte ficusun yeni bir pota geçirilmesi ve substratın gerektiği gibi dökülmesi istenir.

Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki

Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki

Related news

 • İdari cezalar
 • TOP 10 - Hemoglobin arttıran ürünler
 • Omeprazol uyuşturucu: inceleme ve kullanım endikasyonları
 • Muhallebili Elma Tatlısı Tarifi
 • 5 YAŞ BLAZER ERKEK ÇOCUK CEKET TARİFİ

 • Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 82

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki


  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 52

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 74

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 85

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 19

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 73

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 96

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 42

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 96

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 15

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 17

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 33

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 65

  Ficus microcarp - kaprisli minyatür bitki 39