Fiyat rekabeti 2019

Fiyat rekabeti 2019 Fiyat rekabeti

Fiyat rekabeti

Farklı olgularda dikkat ettiniz.aynı mallar için fiyatlar hafifçe olsa da yine de farklı mı? Bu fiyat rekabeti. Bu hareket, neredeyse tüm satıcılar tarafından kullanılır: tek tüccardan büyük mağazalara ve şirketlere.

Elbette, fiyat rekabeti bugün önemliboyutları az olduğundan bazen yüzdelik kesirler oluşturduğu için sınırlıdır. Ancak dikkate alınmaması hatalı olur. Dünya uygulamalarında, malların ucuzlaştırılmasına, hızlı ve hatta büyük ölçekli (elektronik ev aletleri, yarı iletkenler, seramik, ürünler, vb.) Birçok örnek bulunmaktadır.

Genellikle fiyatların hızlı ve basamaklı bir dökümü -olay nadir, zorla ve ekonomik olarak kusurlu (karsız). Daha da tercihen, fiyat sabitleme, E. E. onları değiştirmeden tutmak. önemli ölçekte İndirimli fiyatlar sadece iki durumda mümkündür: ya satıcının hemen maliyet (üreticinin fiyatlarından daha yüksek bir fiyata mal koyar) ve bu nedenle (özellikle toptancı) satın aldığınızda indirim göze veya STR kanunları yürürlüğe gelebilir "rüzgar" (bilimsel ve teknolojik devrim). İkinci seçenek gelince, bu da anlaşılabilir: eski ürünler (özellikle elektronik ev aletleri), bugün daha ucuza satılmıyor, yarın da bunun için talep düşeceğinden hiç satılmayacak.

Yeni, daha karmaşık teknik ortaya çıkışıürün planı fiyat konseptinin dönüşümüne yol açar. Burada, satıcının hedeflediği ve malların talebinin ve tüketimin bir göstergesi olduğu ana alıcıya ait olası masrafların miktarını yansıtan tüketicinin çok unsurlu fiyatından bahsediyoruz.

Üssün maliyeti dışında yatan fiyatlar doğrudan fiyata atfedilen rekabetin nesnesi haline gelir.

Sonuç olarak, fiyatları temel olarak anlama (veya nasılmerkez), hangi müşteri tercihleri ​​dalgalanmalı, bir bakıma kalite, yenilik, ilerleme, standartlara uyumluluk, temizlenme, bakımdaki hızlılık gibi görünüşte fiyat dışı konseptlere yol açarak değiştirilmelidir. Bugün, tüketici için yeni bir değerler sistemi oluşturan bu parametrelerdir ve tam da bunlar üzerinde fiyat rekabeti öncelikle onlara dayanıyor. Bu, bireysel ihracatçı firmalara ve ihracatçı olarak hareket eden tüm ülkelere uygulanır.

Tüketici gereksinimlerini genişletmekihracatçıya, rekabetçiliğine daha sıkı gereklilikler belirler. Bu bir düzenliliktir: Rekabetçi bir ürün sadece rekabetçi bir firma tarafından üretilebilir, bunun için de ülkenin rekabet edebilirliği ile karakterize edilen belirli şartlar gereklidir. Gördüğünüz gibi, ayrılmaz bir zincir, bir kısır döngü.

Bu örüntü uzun zaman önce ve uzun zaman önce görülüyorinceleniyor. (Uluslararası) düzenli Batı ülkelerinin rekabet değerlendirmesine araştırma ve "rekabet" kavramının yönetiminde sorunlara ilişkin Avrupa Forumu elbette, tasarım, imalat olasılığı olduğunu ve mal satış özellikleri (fiyat ve fiyat dışı her ikisi) en çekici olduğunu ortalama tüketici için.

Tüketici (ve dolayısıyla kâr için) mücadelesinde temel rekabet yöntemleri kullanılır - fiyat dışı rekabet ve fiyat rekabeti.

Fiyat rekabeti meşru bir mücadeledirSatıcılar, fiyatların rakiplerinkinden daha düşük bir seviyeye indirilmesine dayanıyor. Sonuç, bu arada, (karlılık azalma veya tüketicinin ürüne "çekme" ve karı artırmak) her zaman tahmin edilemez ve bunların düşük fiyatlarla cevap verme ya da değişmemiş oranları bırakacaktır ya rakipler, eylemlerine bağlıdır.

Rakipler her zaman fiyatlarında bir düşüşle karşılaşmazlar. Genellikle olmayan fiyat rekabeti daha yüksek kalite, daha yüksek güvenilirlik, daha çekici tasarıma dayanır. (Eğer yeterli para varsa, evinize bile bakmadan iyi bir Japon otomobilini tercih edersiniz).

Fiyat rekabeti, iki koşulun yerine getirilmesi üzerine kurulmuştur:

1) alıcı için fiyat belirleyici bir faktör ise;
2) Şirket bir lider haline geldiyse, “bir isim kazanmış” ve fiyatları düşürmeye muktedir olsa bile, bazen de kendini zarara uğratır.

Aynı fiyatlardaki diğer şirketler kayıplara rağmen, ancak o zaman bir kâr elde etmek mümkün olur.

Fiyat rekabeti 2019

Fiyat rekabeti 2019

Related news

 • Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir
 • Esranın Portresi
 • Vücut Tipine Göre Kot Pantolon Seçimi
 • Güzel resimli cuma mesajları indir ve facebook paylaş
 • Fit Olmak İçin Kilo Verme ve Definisyon

 • Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti


  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti

  Fiyat rekabeti