Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisiFourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi

21.05.2019

Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 40

Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi

Fourcade Martin, en iyi Fransız biatletlerinden biridir. 2014 yılında Olimpiyat şampiyonu. Marten, daha az yetenekli biatloncu Simon Fourcade'in erkek kardeşi.

Erken meslek

Başlangıçta, ebeveynler iki kardeş verdihokey bölümü, ama evden uzakta olduğu için, çocukları oraya götürmeyi her zaman başaramamışlardı. Bu nedenle Simon ve Martin kros kayağı bölümüne transfer edildi. Zamanla, kardeşler etrafta koşuşturmaktan yorulmuşlardı ve "tüfeklerini sırtlarının arkasına attılar".

Marten Fourcade (fotoğraf: aşağıda) çok başarılı bir şekilde spora geldi. Etkinliğinin başlangıcı, kayakları bırakmaya ve koçluk yapmaya çalışan efsane biatloncu Raphael Poiret'in kariyerinin tamamlanmasıyla aynı zamana denk geldi. Görüşmelerinin çoğunda Martin, Poiret'in onun idolü olduğunu söyledi.

İlk iki yıl boyunca hiçbir şeyde Fourcadeözel göze çarpmadı. Her zaman nokta bölgesine girmeyi başardı, ancak zaferler ve madalyalar yoktu. Şaşılacak bir şey yok ki, biatlon “yetişkin” bir spor olarak kabul edilir. Norveçli Bjoerndalen'in son Olimpiyattaki başarıları bunu doğrulamaktadır.

açık ocaklar

Sezon 2009-2019

Fourcade Martin, 2019 yılında ün kazandıOlimpiyat Oyunlarında kitlesel başlangıçta gümüş madalya kazandı. Bundan sonra, Dünya Kupası müsabakalarında üç kez kazandı. Kontiolahti'de ve iki kez Oslo'da. Bu, genel olarak beşinci sırada yer almasına izin verdi. Erkek kardeşi yedinci oldu.

Sezon 2019-2011

Fourcade için başarılı bir sezon oldu. Östersund'da ilk beşte üç vuruşla başladı. Daha sonra üç yarışta Ruhpolding'de 2. oldu. Fort Kent ve Antholz'da kitlesel bir başlangıç ​​kazanmak, açık bir favori olarak Dünya Kupasına gelmesine izin verdi.

Martin'in yüksek hızı ve doğruluğu sayesindeFransız milli takımı karışık röle 3rd kazandı. Çok aynı Fourcade yarışında gümüş madalya ve (üç cezalara rağmen) peşinde bir altın var. sezon biatloncu sonuçlarına göre Dünya Kupası'nın genel klasmanda üçüncü yere oldu.

martin foskad resimleri

Sezon 2011-2012

Sezon başlangıcından önce Fourcade MartenNet bir gol - puanlama tablosunda 1. veya 2. sırayı almak. Bu görev, ilk aşamada, peşinde koşma ve bireysel ırk yarışını kazanmaya hemen başladı. Sezonun bitiminden önce bile, sporcunun Dünya Kupası sıralamasında birinci sırayı alacağı netleşti. Buna ek olarak, Marten peşinde ve süratle Küçük Kristal Küre aldı.

Sezon 2012-2013

İsveçli Östersund'da Fransızların zaferiyle açıldı.(bireysel ırk). Sprint, o kadar başarılı değildi - sadece 10. sırada. Ama sonra Fourcade, peşinde yarış kazanmayı başardı. Sonraki aşamalar çok başarılı olmadı: Fransızlar ilk yerleri işgal etmedi. Bunun nedeni, Oberhof'ta aldığı omuz zedelenmesiydi.

biatlon martin fjukad

Svendsen'in Olimpiyat öncesi haftasında yokluğuSochi, Marten'in iki tutuklunun iki yarışını kazanmasına izin verdi. Binbahera - Fourcade sadece bir kez cevapsız 20 kilometre bireysel yarışmasında liderinden 60 saniyelik boşluk ortadan kaldırdı. Sonuç olarak, Martin'in bitişteki avantajı 7 saniyeydi. 10 kilometre sprint yarışmasında Fransız tek slip yapılmış ve güvenle gümüş madalya Yevgeniy Ustyugov 40 saniye yenerek birinci oldu olmamıştır.

Dünya Kupası'nın son aşamasıKhanty-Mansiysk, Fransızlar için bir zafer oldu. Fourcade sprint yarışı kazandı, tek bir bayana izin vermedi. Pasyute'de böyle bir başarıya ulaşamadı. Martin her anı kaçırdı ve 5 hata yaptı.

2013 sonuçlarının ardından, bazı aksiliklere rağmenFourcade hala ana rakibi Svendsen'i 421 puanla geride bıraktı, böylece sezon boyunca atılan puanların rekorunu kırdı. Ayrıca, biatloncu her türlü yarışta Kristal Küre kazandı.

Martin fuskad biyografisi

2014 Olimpiyatları

Fotoğrafa makaleye ekli olan 8 Şubat, Martin Fourcade, sprint yarışında yer aldı. Ne yazık ki, tasma üzerinde özledim. Sonuç olarak, sporcunun 5. sırada yer alması gerekiyordu.

10 Şubat'ta, takip yarışına katıldı,eşit olmadığı yerde. Biatlonist bir kez bile özledi. Ek olarak, Martin Fourcade'in paten rotası tekniği kusursuzdu. Şaşılacak bir şey yok.

13 Şubat'ta Martin, Laura kompleksinde bireysel bir yarışa katıldı. Yine, atlet - bir bayan ve ikinci bir altın. İkinci sırada Alman Erich Lesser, üçüncüsü de Rus Evgeny Garanichev tarafından çekildi.

Tüm biatlon hayranları şiddetli bir mücadele bekliyorlardı.Svendsen ve Fourcade arasında. Ve 18 Şubat'ta kitlesel başlangıçta yapıldı. Düello çok heyecan vericiydi. Kazanan belirlemek için, hakimler fotoğraf finişini gözden geçirmek zorunda kaldı. Bu, Svensen'in Olimpiyat Oyunlarındaki 4. zaferi oldu.

Olimpiyat biatlonunun yarışı 4 × 7,5 km tamamlandı. Martin Fourcade, son aşamada koşmasına rağmen Fransız takımına yardım edemedi. Sonuç olarak, kaideye çıkmadı.

paten futonu

Karakter ve görünümler

 • Martin'in ana avantajı güvenilirliktir ve asıl dezavantaj, egosantrizdir. O, mümkün olan her şekilde yok etmeye çalışır.
 • En çok yaşamda, sevdiklerinin ölümüne korkuyor.
 • Bir biatlet için en gerekli konu bir telefon.
 • Hediye sevmez.
 • Saçlarını değiştirmek istiyor.
 • Sadece bir gerçek arkadaşı var.
 • Onun için mutluluk, sevdiği şeyi yapmak ve sık sık yakın insanlarına yakın olmaktır.

Gazeteciler konusunda ne yapacakları sorusu üzerineKariyerinin bitiminden sonra, Fourcade Martin genellikle bunun hakkında düşünmek için çok erken olduğunu söyler. Ancak, büyük olasılıkla, ya sporda kalacak ya da "prensesle uzun ve mutlu güzel bir şatoda yaşayacaksınız, ve elbette, onunla çok sayıda çocuğu olacak."

Genel olarak, bu onun tüm biyografisidir. Şu anda Marten Fourcade, dünyanın en ünlü ve popüler biatlonistlerinden biridir.

Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisiFourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi

Related news

 • Valtrex hazırlanması: yorumlar ve uygulamalar
 • Ortası Yapraklı Çiçek Tığ Oyası Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Fazla Kilolarınızı Gizlemenin 10 Farklı Yolu
 • İlber Ortaylı: Suriyeliler bazı illerimize yeni üretim teknikleri getirdi
 • Dantel Abajur Modelleri

 • Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 9

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi


  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 15

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 11

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 56

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 40

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 89

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 84

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 80

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 32

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 6

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 25

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 25

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 70

  Fourcade Martin: Fransız biatloncu biyografisi 96