Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 2019

Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 2019

Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 12 19.02.2019, 04:23

Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf

Stefan Mallarme seçkin bir şair ve yazar19. yüzyılda yaşayan Fransa'da doğdu. O sembolist okulun başıdır. Stefan Mallarme'nin başka ne bildiğini biliyor musun? Bu makalede sunulan kısa biyografi, bu konuda daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacaktır.

Köken, çalışma süresi

Stefan Mallarme

Gelecek şair 18 Mart'ta Paris'te doğdu.1842 yıl. Babası Mülkiyet İşleri Dairesinde çalışan Numa Mallarme idi. Stefan 5 yaşındayken, annesini kaybetti, ardından ebeveynleri onu aldı. Stefan Mallarme alıcı bir çocuktu. İlk olarak Otheey'deki (1853'te) bir dini yatılı evde eğitim aldı ve daha sonra 1853'ten beri Sans'ın lyceum'unu ziyaret etti. İkincisinde eğitim gelecekteki şair için yüreklendirici olduğu ortaya çıktı. 13 yaşındaki kız kardeşi Maria'nın 1857'de öldükten sonra yalnızlığını daha da fark etti. Lisans derecesi, Mallarme 1860 yılında alındı. Babası Stefan'ın bir yetkili olmasını istedi, ancak Mallarme bu kariyeri reddetti. O zaman bile bir şair olacağını hissetti.

Hayatın iki yüzü Mallarme

mullarme stefan biyografi

1862'de birkaç ay içinde StefanLondra'daydı. Burada İngilizcesini mükemmelleştirdi. 1863'te Fransa'ya dönerek Tournon Lyceum'da İngilizce öğretmeni oldu. Şu andan itibaren Stefan'ın hayatı ikiye ayrıldı. Ailesi için, önce Turnon'da, daha sonra Besancon'da (1866-67), Avignon'da (1871'e kadar), Paris'te (1894'e kadar) küçük bir maaş öğretmeye zorlandı. Hayatının diğer tarafı şiirsel yaratıcılıktı.

İlk çalışmalar, Parnassus okulunun temsilcileri ile tanışma

1862-64 yıl arasında. Bu yazarın ilk genç şiirleri. Edgar Poe ve Charles Baudelaire'nin etkisini gösterirler. 1864'te Stephan Mallarme, Coutell Mendes, Frederic Mistral, M.V. de Lille-Adana. Parnassian okulunun kurucusu Theophile Gautier'in şiiri tarafından taşındığı ve ruhuna eserler yazdığı bilinmektedir.

Yakında, 1865 yılında, onun"Faun öğleden sonra dinlenme" başlıklı şiir. Mallarme, bu çalışmayı Parnassus okulunun liderlerinden biri olan T. de Banville mahkemesine sundu. Bu şiir, şehvetli ve rafine bir ekoldur. Tüm çalışmalara nüfuz etme pagan sevinci.

Parnassian yaratıcılık dönemi

12 Mayıs 1866'da ilk yayın yapıldıMallarme ("Modern Parnassus" da yayınlanan 10 şiir). Bu gerçek, Parnassians'ın onu tanıması anlamına geliyordu. Daha sonra, kişinin şiirsel kişiliğini ifade etmenin yeni yollarını aramaya başladı (1868-73). 1860'ların sonlarındaki Mallarme, "Igitur veya Elbenon'un Madnessi" adını verdiği fantastik bir masal yazdı. Ancak, sadece 1926 yılında yayınlandı. Buna ek olarak, ayetlerde bir drama olan "Herodias" da çalışmaya başladı. Ne yazık ki, bu iş eksik kalır. Onun parçası 1871 yılında Modern Parnassus koleksiyonunun ikinci baskısında basılmıştır.

Mallarme - yozlaşmış, yeni işler

1870'lerin başında, Mallarme kendiniParnassians ve decadents ile taraflı. 1872'de T. Gauthier'in ölümüne adanmış "Cenaze Tostu" yazdı. Bu çalışma Stefan'ın yeni bir şiirselliğe geçişini işaret etti. A. Rimbaud'la tanışma 1872'de E. Manet'le, 1873'te Emile Zola'yla 1874'e dayanır. Stefan Mallarme, "Sanatsal ve edebi canlanma" adlı bir dergiyle işbirliği yapmaya başladı. Burada 1874'te E. Poe'nin "The Crow" adlı şiirinin çevirisini yayınladı. Onun yerine getirdiği resimler E. Manet. Ayrıca Mallarme, "Yeni Dünya Dergisi" ile işbirliği yaptı. Burada bir dizi makale ve deneme yayınladı. 1874 yılında A. Lemerra'nın yayınlanması Mallarme "Faun Öğleden Sonra" çalışmasının yayınlanmasını reddetti. Sadece 1876 yılında basıldı. Aynı yıl şair, "Edgar Poe'nin Mezarı" başlıklı bir sonet yazdı. Ve sonra, 1877'de, yazarı Mallarme olan bir okul ders kitabı vardı. "İngilizce kelimeler" denildi. Mitolojinin bir kitabı 1880'de yayımlandı (“Eski Tanrılar”). D.W'nin bir uyarlamasıdır. Cox.

Edebi Salılar, ün

Stefan Mallarme biyografisi kısa

Malarme "edebi" ni örgütlemeye başladı"Roma caddesi üzerinde yer Onlar onun dairesinde idi 1880 yılında. Gelen" salı edebi Salı "Saint-Paul Roux, Gustave Kahn, Paul Claudel, Henri de REGNIER, Andre Gide, Paul Valéry, Pierre Louis. Fransız şair Stephane katıldı Mallarme edebi çevrelerinde tanındı. Bu onu sözde "lanetli şairleri" sırada yer alan birçok P. Verlaine teşvik etti (1884 Verlaine başlıklı bir makale yazdı). Ayrıca, Mallarmé popülaritesi J.-C. Huysmans katkıda bulunmuştur. onun roman başlıklı içinde "Tam tersi", 1884 yılında yaratıldı, bu yazar Stefan'ın erken şiirinin baş kahramanı Des Essent'in dudakları tarafından kapsamlı bir analiz gerçekleştirdi.

Mallarme, Sembolistlerin başıdır

şair Stefan Mallarme fotoğraf

19. yüzyılın ortalarına doğru Mallarme düşünülmüştür.1886'da kendilerini "Sembolist" olarak adlandırmaya başlayan çökmekte olan şairler arasında lider. 1887'de "Stefan Mallarme'nin Şiirleri" başlıklı koleksiyonu, bir sonraki - E. Po. Eşzamanlı olarak, "karanlık" sembolist ayetler ile birlikte, Stephen çeşitli vesilelerle küçük ve anlaşılır şiirler oluşturdu. Onlar sadece 1920'de yayınlandılar ("vesilelerle").

Hayatın son yılları

Stefan Mallarmé yaratıcılık

1894'te, bize ilgi gösteren yazar bir koleksiyon yayınladıdüzyazı ve şiirdeki şiirler. Sonra şiire hayatını adamak için karar, görevinden ayrıldı. Mallarme dünyanın eşsiz ve kapsamlı bir açıklama bir verilecek olan mükemmel, evrensel kitabı oluşturmak için yola çıktı. 1896 yılında meydana gelen Verlaine ölümünden sonra, Stephen "Şairler Prensi" seçildi. "Şans davayı ortadan kaldırmak asla" başlıklı deneysel şiirlerin yayınlanması 1897 belirtmektedir. Formdaki ürün uzun bir ifadedir, noktalama işaretleri yoktur. Farklı boyutlarda bir yazı tipini kullanırken bir merdiven ile basılmıştır. Şiir, iki sayfalık bir yayına yerleştirildi. Ardından, 1897 yılında, Mallarme bir yazı dizisi yayınlandı ( "Müzik ve Edebiyat", ve diğerleri "şiir krizi".). Ortak adları "Bredni" dir. Bu çalışmalarda, yazar edebiyat eski kutsal önemini geri yüklemek için gerekli olan bir düşüş yaşadığını fikrini sundu. Eserlerini alakalı kalır Stéphane Mallarmé, biyografi ve Paris'te, 9 Eylül'de 1898 öldü. Yazdığı metinlerin yanı sıra yazışmaları da ancak ölümünden sonra yayınlandı.

Yaratıcılığın değeri ve özellikleri Mallarme

Şair Stefan Mallarme, fotoğrafın olduğu söylenmelidir.Bu makalede bulacağınız, yeni şiirsel biçimlere duyulan ihtiyacın ve eskilerin tükenmesinin belirginleştiği günlerde, Fransız edebiyatında ortaya çıktı. Yeni sanatsal düşüncenin teorik olarak şekillendiği, şiir dili reformları ile hareket eden ve Fransa'da modern edebiyatın yolunu açan sembolizm hareketine öncülük etti.

Fransız şair Stefan Mallarme

Mallarme sorunu kökten yeniden değerlendirdiŞiirin amacı hakkında. Öğretmemesi veya tarif etmemesi gerektiğine inanıyordu. İçinde süper bir şey olmalı. Mallarme'ye göre şiir, insan dilinin kullanımıyla gizli bir anlamın aktarımıdır. Hayatımızın özgünlüğünü verir. Şair, dünya halkı ile evrende hapsedilen sırlar arasındaki arabulucudur. Aşk simgelerini gizleyen peçeyi, kelimeler-semboller kullanarak açabilir. Arkasında, Stefan Mallarme'nin bize iletmek istediği başka bir gerçekliğin olduğu tahmin ediliyor. Çalışmaları başardığını gösteriyor.

Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 2019

Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 2019

Related news

 • Dünyanın En Hızlı Roller Coaster’larına Sahip ViaSea Açılıyor
 • İNCE KEÇEDEN KAPIYA TAKILAN KAPI SÜSÜ ÇELENK YAPIMI
 • Ters park etti diye komşusunun aracını kundakladı
 • Murat Yıldırım Kim Milyoner Olmak İsterin yeni sunucusu oldu
 • Hayat Sırları 6.Bölüm izle

 • Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 3

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf


  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 93

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 36

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 5

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 14

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 47

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 23

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 14

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 46

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 40

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 83

  Fransız şair Stefan Mallarme: biyografi, yaratıcılık, fotoğraf 50