Fransada yeni yıl 2019

Fransada yeni yıl 2019 Fransada yeni yıl

Fransa'da yeni yıl.

Çocukluktan itibaren yeni bir yıl herkes içindir.adam en sevilen ve uzun zamandır beklenen kutlama. Bir ağaçtan bir tatil, ışıkların parlaklığı, ev konforu, hoş anılar, umutlar ve büyü. Neredeyse dünyanın tüm ülkelerinde kutlanmaktadır, Fransa, Almanya, Danimarka ve diğer ülkelerdeki yeni yıl kutlamamızdan biraz farklıdır. Büyük bir doğası vardır ve sokak alayları, maskaralılar, şarkılar ve danslar eşlik eder.

Merakla, Fransa'da Yeni Yıl'ı nasıl kutluyorlar?

Bu tatile Fransız Günü denir.Sylvester, bütün gün 31 Aralık'ta düştüğü için. Fransa sakinleri Yeni Yıl'ı bütün aile ile kutluyor, ancak evde değil. Bir lokantada, kafede veya gece kulübünde bir yeri kutlamak alışılmış bir şeydir. Bu kurumların pencereleri tematik çizimler, desenler ve güzel yazıtlarla boyanmalıdır. Yılbaşı gecesi akşam yemeği sırasında Fransa sakinleri parlak sivri uçlu küpeler giyiyor, dans ediyor, birbirlerine confetti veya serpantin ve şaka atıyorlar.

Çok ağır bir gecede, özellikle kalabalığın ortasındaParis, Montmartre ve Champs Elysées'de. Kasaba halkı şehirlerinin sokaklarına çıkıyor ve "yeni mutluluk" için bir bardak şampanya yetiştirmişken, zarif gece sokaklarında yürüyüşe çıkıyor. O gece olağanüstü bulvarlara ve caddelere birbirlerini dostça kucaklayan ve tebrik eden insanlarla dolu.

Fransa'da yeni bir yıl çekiliş yapamaz. Fransızların en sevdiği eğlence, tavuk, hindi ve domuz bile kazanabilmesidir.

Şenlikli tablo geleneksel olarak bir ökse otu ile süslenmiştir. Bu bitki iyi şans getirmek mümkün olduğuna inanılıyor. Bulaşıkların arasında, Fransız sosisleri, hindi veya kızartma kaz, pişmiş domuz başı, fasulye, bezelye, kestane, fındık, mercimek, tatlı ve sütlü kek. Fakat Fransızların en önemli Yılbaşı tabağı kaz karaciğeri.

Gelenekle, tatlı metresi için bir pasta hazırlanıyor veiçine bir fasulye koy. İçine fırınlanmış fasulye ile kek parçasını alır kişi, "Fasulye Kral" olarak adlandırılacak ve şenlikli gece bütün sadece ona uymak zorundadırlar.

Fransa'daki yeni yıl için olduğu kadar bizimle de,arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza küçük hediyeler vermek alışageldir. Zarif, şık, komik, orijinal veya sadece hoş şeyler olabilir. Örneğin, 2002'de Fransızlar, avroyu dolaşıma sokduktan sonra, arkadaşları ve yakınları için paketleme ve maliyeti 100 frank olan yeni pan-Avrupa para verdi.

Noel Baba olmadan Fransa'da Yeni Yıl düşünülemez, ancak burada Per Noel ismini taşıyor. Şöhretli bir gece olan bu sihirbaz her eve gelir ve ayakkabılarıyla çocuklar için hediyeler bırakır.

Renkli ışıklarla parlayan Yeni Yıl ağaçları,Her evde ve sokaklarda durun. Onların yanında genellikle santon adı verilen kil veya ahşap figürler sergilenir. Buna ek olarak, Yeni Yıl Fransızları evlerini çiçeklerle süslüyor. Onları teker teker yerleştiriyorlar ve devasa buketler yapıyorlar ve mutlaka şenlikli masaya çiçek koyuyorlar. Her Fransız ailende Mesih'in doğum sahnesini anlatan bir model var, aynı zamanda Yılbaşı dekorunun bir unsurudur.

Tüm dünyada Fransızların -Sevecen bir ulus. Ancak, Yılbaşı tatili günü, hiç öpüşmemeyi tercih ediyorlar. Bunun yerine, yemek yerken çöplükte sarhoş olurlar. Geleneksel olarak, tüm sahipler-şarap üreticileri mutlaka bir kadeh şarap ile gözlük camı sıkıştırıyor, onu gelecek zafer için kutluyor ve gelecek hasat için içiyorlar. Ve Fransa'da şarap üretimi sadece tembel olmadığı için, bu ülkenin Yılbaşı gecesinde ne eğlencenin hüküm sürdüğünü hayal edebilirsiniz.

Fransızlar Yeni Yılı kutlamak için 6 Ocak'ta sadece bir sonraki tatilin gerçekleşmesi ile bağlantılı olarak veda etmekten vazgeçiyorlar - Vaftiz.

Artık Fransa'da yeni yılı nasıl kutlayacağınızı öğreneceksiniz: gürültülü, eğlenceli, aydınlık ve güler yüzlü.

Fransada yeni yıl 2019

Fransada yeni yıl 2019

Related news

 • Vasily Vasilyevich Davydov - gelişimsel eğitim teorisinin yazarı
 • Kim cevap verecek: kiliseye aylık bir ziyaretle girmek mümkün mü
 • Vajinismus tedavisi nasıl olmalı
 • Haşimato Hastalığı Nedir
 • Vertebral arter sendromundan kurtulabilir miyim

 • Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl


  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl

  Fransada yeni yıl