Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 2019

Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 2019
21.09.2019

Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 16

Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu

Fry Alexander, İsviçre futbolcusu,sadece ülkesinde değil, aynı zamanda yurtdışında da bilinen. Bugün ülkenin en ünlü oyuncularından biri, bu yüzden bu konuda bilmiyordum, o zaman kesinlikle onun futbol kariyeri nasıl geliştiğini bakmak gerekir. Fry Alexander neredeyse çok uzun hareket ettiği için kulüpleri hiçbirinde kalmamıştır, bu yüzden birkaç takım liderini ziyaret etmek zaman vardı.

Erken meslek

Fry Alexander kariyerine en iyi şekilde başlamıştırİsviçre Kulübü "Basel" idi. Fakat kendisinin bu takımda bulunmadığına dikkat edilmelidir - başka kulüp akademileriyle meşgul olmadan önce on altı yaşındayken Basel Akademisine girdi. 18 yaşındaki Alexander, ona profesyonel bir sözleşme teklif etti ve Fry ana ekibe transfer edildi. Orada 11 maç oynadı ve pozisyonunu kim oynadığı merkezi forvet için en iyi göstergeden uzak bir gol attı. Bu nedenle, 1998'de Fry Alexander, "Tun" adlı başka bir İsviçre kulübünün bir oyuncusu oldu.

"Tun" a geçmek

Alexander Fry - uzak duran bir futbolcuhemen yerini güneş altında buldu, bu yüzden "Tun" da kısa bir süre gecikti - sadece bir sezondur. ve yedi gol attı - bu sezonunda, o bütün kulüp maçları oynanan (Kupası'nda ligde 34 ve iki tane 36 idi). 1999'da, 20 yaşındaki kişi "Lucerne" e taşındı ve burada ana şef oldu, ancak uzun süre kalmadı.

Lucerne'de bir buçuk yıl

"Lucerne" Fry'de tamamen ortaya çıkmıştı.İlk maç sezonunda 36 maçta oynadı ancak 16 gol attı ve diğer kulüplerin dikkatini çekti. Genç forvet kendine bir isim çıkarmaya başladı ve ikinci sezonun ilk yarısında 21 maçta altı gol attı ve ardından "Servette" ten cazip bir teklif aldı. 22 yaşındaki oyuncu kabul etti.

Servette yükseliş

sünger alexander

Yeni kulübe en iyigenç yetenek - burada muazzam bir hızda ilerlemeye başladı. Sezonun geri kalan kısmını tamamlayarak, sadece on beş kez sahada yeni bir tişörtü ile gitti ancak sekiz gol attı. Daha sonra İsviçreli milli futbol takımı genç yeteneklere dikkat etti ve Alexander renklerini korumaya davet edildi. İsviçre milli takımı için yaptığı ikinci maçında bile, 2002 Dünya Kupası'ndaki Lüksemburg milli takımının kapılarındaki eleme maçında bir şapka vuruşu bulmayı başardı. "Servette" Fry için ilk tam sezon tüm övgülerin üzerine gitti - 43 maçta, 19 gol attı. Sonraki sezonda başladığı aynı kulüpte başarısız oldu: 24 maç oynayıp altı golle 17 gol atarak ileriye doğru bir adım daha yükselerek "Rennes" kulübünde Fransız şampiyonasına taşındı ve ona bir buçuk ödedi milyon avro.

Fransa’da yeni bir başlangıç

 futbol takımı

Maalesef, yeni şampiyonaya uyum sürecioyuncu için çok iyi değildi - sezonun inanılmaz başlangıcından sonra bitiş bir başarısızlık oldu: on altı maçta sadece iki gol. Ama bu sadece bir başlangıçtı - gelecek sezonda, 24 yaşındaki forvet gerçek bir yardımcı ekstravaganayı yaptı - 32 oyunda 21 gol attı. Bundan sonra, sürekli olarak yüksek bir seviyede performans göstermeye başladı - 04/05 sezonunda, örneğin, 38 maçta 20 gol attı, yani iki sezon üst üste en az yirmi gol attı. Ancak, gelecek sezon yaralanma nedeniyle çok başarılı değildi. Sonunda ekibini Avrupa Kupasına götüren Fry, özellikle ona yardım edemedi - 31 maçta sadece 9 gol attı. Ancak, performanstaki düşüş, ileriye doğru bir artış yapmasını engellemedi - dört milyon euro karşılığında Fry'ı satın alan Dormund Borussia ile sözleşme imzalamak.

"Borussia" için performanslar

alexander yavru futbolcu

Dortmund kulübünde Fry zaten geldibekletilen futbol - İsviçre milli futbol takımı forvet bu gurur ve "BVB" o hızla kaptanlığını devraldı var. Alman kulüp Fry için yaptığı ilk sezonunda 34 maçta o çok iyi bir göstergesi oldu 17 gol attı - o şampiyonluk en skorer olmak için yeterli değildir vardı. Ancak ikinci sezon, Fry'ı uzun süre etkilemeyen bir travma ile gölgelendi. Altı gol attı, sadece 16 maç oynayabildi. Dortmund kulübünün son sezonu oldukça başarılıydı - 33 maçta öne 14 gol attı. O sırada 28 yaşındaydı, yaralanma oldukça ciddiydi, bu yüzden Alexander memleketi FC Basel'e geri dönmeye karar verdi.

Basel'e dönüş

FK Basel

Fry, bir kahraman olarak değil Basel'e döndü, amaAna dizinin önemli bir üyesi olarak - ilk sezonunu dikkat çekici bir şekilde başlattı, ancak kırık kolu dönüşünün sevincini bozdu. Ancak, sonuç hala inanılmaz görünüyordu - 34 oyunda 27 gol attı. Bir sonraki sezonda herhangi bir sakatlık yaşanmadı, bu yüzden 48 maçta Fry, 33 gol attı, bir sonraki yıl aynı sonucu tekrarladı, ama zaten 43 oyunda. Her iki zaman da İsviçre'deki şampiyonanın en iyi skoreri oldu. Geçen sezonda, 33 yaşındaki oyuncu biraz daha az oynadı ve çok fazla sayı atmadı - 31 maçta 14 sayı fark etti. Onun futbolculuk kariyerini tamamladıktan sonra Frye (Ocak 2016 yılından bu yana) memleketi "Basel" nin genç antrenör olarak görev yaptı şimdi spor müdürü "Luzern" görevinde yarım yıl geçirdi ve sonra bir mola aldı ve.

Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 2019

Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 2019

Related news

 • Cehennemin torunu - bu kim Neden böyle diyoruz
 • LYS öncesi adaylar nasıl beslenmeli
 • Kış Ortasında Yaz Tatili’ Yapabileceğiniz Yerler
 • Trump: Kaşıkçı cinayetinin ses kayıtları elimizde, ama ben dinlemek istemedim
 • Türkiye, Dünya Ortalamasının Altında: 33 İlde Tek Bir Kadın Milletvekili Yok

 • Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 69

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu


  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 75

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 82

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 60

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 68

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 24

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 10

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 70

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 4

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 89

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 29

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 64

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 47

  Fry Alexander - ünlü İsviçre forvet oyuncusu 10