Güzel nedir 2019

Güzel nedir 2019 Güzel nedir

Güzel nedir?

Güzelliğin sayılmadığı söyledikleri sayılmaz. Bu kelimenin tanınmış, oldukça ciddi ve yarı şaka formulasyonlarını kolayca tekrar ediyoruz. Biz öyle biliyoruz - "sesli ve görsel zevk" "korkunç bir güç", "süper-bilinç dili", hatta Ancak, bunun ne olduğunu güzelliği, sık sık tecrübe zorluklar sorusuna kendi cevap vermek için zaman gelir. Yüzyıllardır aynı zorluk basit, görünüşte, kavramı açıklamaya çalışan bilim adamları tarafından yaşadı.

Belirli bir zamana kadar, bu düşünüldü: güzellik uygunluk ile ilişkilendirilir. Pek çok bilim iddia ediyor: güzellik kavramını - bu diğer değil, estetik bir kategori olarak, onun karmaşık yolunda gözlemci zevk birçok yönüyle uyumlu bir kombinasyonunu belirtir. Bu nedenle kadın veya erkek bedenini, mimari yapıları, peyzajlarını vb. Tanımlamak için kullandığımız "güzel" sözcüğü.

Uzmanların bir başka kısmı daBöyle bir güzellik, tamamen farklı bir cevap verir. Bunun bir yerde ya da başka bir yerde gelişen kültürel ya da etnik konseptlere karşılık gelen bir ideal olduğuna inanıyorlar.

"Güzel kadın" kavramının kazara olmaması,Halklar farklı kadın türlerini belirtir. Örneğin Avrupa'da, uzun boylu, uzun bacaklı ve ince bir kız bir güzellik olarak kabul edilir. Bu güzellik bizim için belirli bir konuma sahiptir.

Moritanya'da kız çocukları özel olarak beslenmektedir,bazen işkenceyle. Bu ülkedeki engel sadece geleceğin gelini için değil, tüm ailesi için de bir utançtır. Moritanya halkı, sadece şişman bir kadının tahammül edebileceğine ve çocuğu besleyebildiğine inanıyor. Dolayısıyla, güzellik kavramına hayatta kalma açısından uygundurlar.

Kuzey Afrika'nın kabilelerinden birinde kadınlar bütün dişleri "güzel" kese "kapattı".

Şaşmamak şaşırtıcı değil: "Kaç kişi - bu kadar çok görüş." Kaliforniya bilim insanları beklenmedik bir sonuca vardı. Hangi güzelliğin sorusu üzerine, "Aslında güzellik yok" diye cevap veriyorlar. Bazı çalışmaların ardından Amerikan psikologları şu sonuçlara vardı: Güzellik, bir desen, ilkel ve çoğunlukla en fazla benzerliktir.

İnsanın güzelliği, Amerikalılar,görsel bilginin işlem hızı tarafından belirlenir. Yüz ne kadar basit, daha az ayrıntı, bir bakışta bir kişinin yüzünü kavramak o kadar kolaydır, o kadar güzel bize görünür. Bu fenomene "tembel beyin" deniyordu. Bu ifadelerin oldukça tartışmalı olduğu gerçeğine rağmen, geçen yüzyılda bir bilgisayar programı yardımı ile teyit edildi. Altı yüz tanınmış güzellik ve güzellik fotoğrafları, antropometrik verileri dikkate alan bir program kullanarak analiz edildi. Birbirleriyle çok benzer oldukları ortaya çıktı.

“Tembel beyin” ilkesi insanları, yaşayıp yaşamayan doğayı değerlendirirken işe yarar.

Yüzyıllardır bu ortalama standardın olduğuna inanılıyordu.Güzellik evrimsel gelişimin bir sonucu olarak ortaya çıktı. Hayatta kalma veya yeniden üretim şansı veren kişi odur. Doğanın, sadece orijinal örüntü kalıtımın değerli olduğu durumlarda birçok kopya ürettiğine inanılıyordu.

Bugün, Amerikalı psikologlar bu teorinin yanılabilirliğini kanıtladılar.

Klasiklerin kendi görüşleri vardır. İnsanın gerçek güzelliğinin, görünüş, manevi dünya, eylemler ve özlemlerin birliği olduğuna inanırlar.

Peki güzellik nedir? Görünüşe göre, son derece olumlu duygulara neden olan, hayranlık yaratan bir şey olan uyumlu bir görüntü. Güzel bir manzara, güzel bir insan ya da güzel bir hayvan olsun, güzellik istediğiniz gibi bir rahatlık hissidir.

Herkesin kendi güzellik kavramına sahip olmasına izin verin. Bazı insanlar dağlar gibi, diğerleri bozkır gibi. Biri sarışınlar ve diğerleri - bbw.

Güzellik yaşamak için bir arzu yaratır, dünya ile etkileşim içinde olmak, mükemmellik için çabalamak.

Güzel nedir 2019

Güzel nedir 2019

Related news

 • En küçük baba bebek yüzlü baba küçük baba dünyanın en küçük babası
 • Asya yemeği - Çince patlıcan
 • Anensefali (beynin oluşmaması)
 • Tiroid bezi hastalıkları ve işaretleri
 • Kremalı Ravioli İtalyan Mantısı Tarifi Videosu

 • Güzel nedir

  Güzel nedir


  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir

  Güzel nedir