Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 2019

Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 2019
18.07.2019

Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 14

Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler

Afrika uzun zamandır ünlü olan bir siyah kıtadırsırlarını ve bilmecelerini. Uzun zamandýr, bir tanesi Gabonca katýlýmcýsýydý. Bu dev yılan büyüledi ve korkmuş, dünyanın her köşesinden zorlama araştırmacılar sadece bu Viper görmek için, binlerce kilometre.

Ve şimdi biz neredeyse her şeyi biliyoruz rağmen kimGabonca bir engerek, bu canlının fotoğrafı hala insan zihnini harekete geçiriyor. Ve bu nedenle, tüm diktörlerin "kraliçesi" nden haberdar olmak için Afrika'nın yoğun ormanlarına uzun bir yolculuğa çıkalım.

Gabon engerek

En görkemli sürüngenlerden biri

Gabon engerek ya da denir -manyok, gezegendeki en tehlikeli yılanlardan biridir. Beyaz adamın yüzüyle yüz yüze görüştüğünü söylemek zor çünkü bu konuda güvenilir bir bilgi yok. Ancak Orta Afrika'daki yerliler iyi bilir. Dahası, bazı kabileler onu kutsal saygıyla ceza olarak görürler.

Şaşıracak bir şey olsa da, verilenGabon engerek bir yetişkini kolayca öldürebilir. Aslında boyutu ve görünüşü ölümcül itibarını tam olarak desteklemektedir. İnsanlar için gerçekten çok tehlikeli midir yoksa sadece söylentiler mi? Ancak sırayla her şeyden bahsedelim.

Gabonca toplayıcı fotoğrafı

Gabonca üyesi nerde yaşıyor?

Daha önce belirtildiği gibi, cassava'nın doğum yeriAfrika. Ve daha hassas olmak için, onun orta ve doğu parçaları. Tropikal ormanlarda ve savannahlarda yapılan son araştırmalara inanıyorsanız, bu yılanların bir kısmı da siyah kıtanın güney ve batı bölgelerinde yaşar.

Belirli yaşam alanı için,Gabonese toplayıcı nadiren açık kırsal alana girer. Ormanda ya da banliyölerde zamanını daha çok geçirmeyi sever. Özellikle, bu yüzden tüm yuvaları yabancıların gözlerinden gizlenmiş, tenha yerlerde.

Ancak, birçok ülkede tarımcıların genişlemesiBölge, Gabonese toplayıcının insanlara daha yakın yerleşmeye başlamasına neden oldu. Örneğin, tarlalarda ve tarlalarda, işçilere bir tehdit oluşturuyor.

Gabonese adder nerede yaşıyor

görünüm

Cassava tuhaf bir görünüme sahiptirkendi türünün diğer temsilcileri ile karıştırılamaz. Dikkati hak eden ilk şey onun büyüklüğüdür. Ortalama olarak, Gabonese engerçesinin uzunluğu 90 cm ila 1.2 m arasındadır, ancak daha olgun bireyler yaklaşık 2 metre uzunluğunda büyüyebilir ve ağırlıkları yaklaşık 15 kg olacaktır.

Yılanın rengi oldukça değişkendir. Bütün vücudu tuhaf görüntülerle birleştirilebilen keyfi kalıplarla kaplıdır. Renklere gelince, çoğu segment açık gri renktedir. Çiziminin kalan kısımları siyah, kahverengi, koyu gri, kırmızı ve hatta koyu yeşil olabilir. Bir natüralist çok dikkat çekicidir ki, manyokun rengi, Perslerin halılarına boyadıkları bu modellere benzemektedir.

Gabonese toplayıcının bir başka ayırt edici özelliğionun başıdır - serpantin dünyasının standartlarına göre çok büyüktür. Yılanın vücudu büyük bir kütüğe benzese de, kafatası genel arka plana karşı durmaktadır. Buna ek olarak, bazı yılanların başlarında azgın büyüme var, bu da ona daha da vahşet veriyor.

Manyok avı nasıl yapılır?

Zehri içeren Gabonese adderTüm yılanlar gibi yüksek hızlı toksinler etoburdur. Sonuç olarak, kendini beslemenin tek yolu diğer canlıları avlamaktır. Genel olarak, diyet, Afrika'da yaşayan tüm küçük sıcakkanlı hayvanları içerir. Ayrıca, özellikle büyük yılanlar bir cüce antilop ya da vahşi bir kediyi yenebilir.

Ancak, Gabonese toplayıcının değil not edilmelidirçok yetenekli bir avcı. Asıl sorun, büyüklüğünün ve kilosunun, hızlı bir şekilde hareket etmesine ve uzaktan kurbanın saldırmasına izin vermemesidir. Bu nedenle, onun için kalan tek şey pusu yapmaktır.

Gabon toplayıcı ilginç gerçekler

Ama bu beceriyi çok iyi öğrendi. Renklendirilmesi nedeniyle, düşen yapraklar ile birleşebilir veya normal bir kütük gibi davranabilir. Ve bir şeyden şüphelenilen bir kurban, tuzağa düştüğünde, yılan tek başına avını keskin bir saldırıya uğratır.

Gabonez'liler ne kadar tehlikeli?

Cassava zehirinin olmaması ile başlamalıdır.en zehirli. Gezegende, ondan daha ölümcül bir zehir bulunan yılanlar var. Ancak, belirleyici gerçek şu ki, bir Gabonese toplayıcının ısırmasıyla düşman bedenine basit bir şekilde zehiri katmak mümkün. Bu yüzden türünün en katil temsilcilerinden biri olarak kabul edilir.

Ve yine de tehlikesi bazen abartılıyor. Mesele şu ki, manyok, tam bir kayıtsızlık ile sınırlanmış, çok sakin bir karaktere sahip. Hedef onun yemeği değilse, o zaman ona saldıramaz. Bir istisna sadece bir kişinin kendisini kışkırttığı durumlar olabilir. Ve sonra, yılanı duygusal sınırına getirmek için çok uğraşmalı.

Gabon toplayıcı zehiri

Gabon viper: ilginç gerçekler

Kassava, türlerinin çok meraklı bir temsilcisidir. Onu gözlemleyen bilim adamları, bir dizi eğlenceli sonuca vardı. Örneğin:

 • Gabon yılanı, dünyadaki türlerinin en büyük temsilcilerinden biridir. Ve eğer onunla birlikte ve birileri rekabet edebilecekse (örneğin, bir çığır açan), o zaman onun ağırlığı onu tüm viplerden kraliçeye dönüştürür.
 • Ayrıca, manyok tüm yılanlar arasında en uzun dişlerin sahibidir. Böylece yetişkin bireylerde 3-4 cm'ye ulaşabilirler.
 • Bu yılandaki en hassas organlardan biri de dildir. Onun sayesinde, yaklaşan avın bile hafif kokusunu alabiliyor.
 • Aç bir yılan kendi topraklarında avlanmayı unutabilir ve yeni topraklara koşabilir. Bu nedenle, Gabon viperlerinin en yakın ormandan bir kilometreden daha uzak bir mesafede bulunduğu durumlar vardır.
 • Küçük yaratıklar saldırıdan hemen sonra ölürseyılanlar, daha sonra dişlerinin yardımıyla tek bir yerde hayatta kalabilen büyüktür. Isırığının gücü o kadar büyük ki, sadece çok büyük kişiler yakalanmasından kaçabilir.
Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 2019

Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 2019

Related news

 • Ben-Hur filminde şaşırtan hata
 • Peugeot 2008: sahibi incelemeleri ve Fransız crossoverunun bir incelemesi
 • Bayan çanta modelleri
 • Kuru Meyveli Türlü Tarifi
 • Orenburg Bölgeleri: liste, açıklama ve ilginç gerçekler

 • Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 18

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler


  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 77

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 94

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 40

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 66

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 95

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 95

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 61

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 71

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 76

  Gabon toplayıcı: açıklama, alışkanlıklar ve ilginç bilgiler 50