Gasol Mark: kariyer, istatistikGasol Mark: kariyer, istatistik


Gasol Mark: kariyer, istatistik 38 08.03.2019, 01:10

Gasol Mark: kariyer, istatistik

İspanyol basketbol oyuncusu Gasol Mark, kimin fotoğrafBu malzemede sunulan, "Barcelona" için Avrupa şampiyonluğu ve NBA kulübü "Memphis Grizzlies" performansları için oynadığı ünlü bir profesyonel oyuncu. İspanya milli takımında ana oyunculardan birinin statüsü var.

Basketbol oyuncusu Gasol Mark - biyografi

gaz işaretiGelecekte basketbol oyuncusu 29 Ocak 1985'te doğdu.Barcelona'da. İlk yıllarda İspanyol şampiyonasında isimsiz kulübün performansıyla ünlüydü. Takımın kendine güvenen oyunu, İsviçre takımı "Girona" nın oyuncularına dikkat çekti. Burada oyuncu 2006'dan 2008'e iki sezon geçirdi. Konuşmaların sonucunda Gasol Jr., şampiyonanın en değerli oyuncusu seçildi.

NBA Mark'taki tasarı için adaylığı varİsviçre şampiyonasında performanslar sırasında. Bu karar, yetenekli oyuncunun Los Angeles Lakers kulübüne geçmesine ve daha sonra Memphis'in takımının lideri olmasına izin verdi.

NBA'de kariyere başlama

İspanyol basketbolcu gaz damgası fotoğrafBaşlangıçta Gasol Mark hazırlandı.Genç oyuncuları Los Angeles'tan bir takım tarafından Ulusal Basketbol Birliği kulüplerine transfer etmek için yıllık prosedür. Ancak, çok geçmeden forvet, abisi Gasol'un Lakers'a geçişindeki anlaşmanın bir parçası oldu. Amerikan Büyük Ligi'nin tanınan yıldızlarından biri karşılığında Mark, Memphis'e taşınmak zorunda kaldı. Bu dava, Amerikan basketbol şampiyonasının tarihinde, kardeşlerin kulüpler arasındaki aynı transfer anlaşmasında yer aldığı tek dava.

İlk filmi 2008'de NBA'de Mark idi. Çok geçmeden oyuncu, "Grizzlies" ın ana yapısına sağlam bir şekilde yerleşti ve takımdaki ana merkezin rolünü oynamaya başladı. Zaten yeni takımın ilk sezonunun sonuçlarıyla Gasol Mark, ligdeki en iyi yeni oyuncuların sembolik takımındaydı. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü sıradaki son 10 maçta, Memphis'in oyun kurucusu oyun başına en az 10 gol atmayı başardı.

"Memphis Grizzlies" Gasol için ilk sezonundaMark bir lig rekoru kırdı. Çaylak bir takım olarak, oyunların başarılı bir şekilde uygulanmasını, oyun başına ortalama% 53 oranında başardı. Bu kategorideki önceki başarının basketbol oyuncusu Gasol'un abisine ait olması dikkat çekicidir.

NBA'deki istatistikler

basketbol oyuncusu gaz mark biyografiBugüne kadar Mark Gasol aşağıdaki göstergelere sahiptir:

 • oynanan maçlar - 517;
 • Rakibin yüzüğündeki başarılı atış sayısı - oyun başına ortalama 14,1;
 • blok çekimleri - düello başına ortalama 1.6;
 • Skorlama puanlarının ortalama sayısı maç başına 3,0'dır;
 • ribaunt - oyun başına ortalama 7.9.

İspanyol milli takımı için performanslar

Milli takımında Mark Gasol oldu2006 yılında davet edildi. Aynı sezonda dünya şampiyonu ünvanı verildi. 2008, Gazol'e Pekin'deki Olimpiyat Oyunları'nın gümüş madalya ünvanını getirdi. Londra'daki uluslararası spor forumunda İspanyol milli takımının performanslarından sonra Mark, erkek kardeşi ile 2012'de benzer bir başarıyı tekrarladı. Şu anda Mark Gasol, milli takımın ana oyuncusunun yerini koruyor ve NBA'deki kulüp Memphis Grizzlies için başarılı bir şekilde devam ediyor.

Gasol Mark: kariyer, istatistikGasol Mark: kariyer, istatistik

Related news

 • Yılbaşı Kurabiyeleri Videosu
 • Ah Kalbim 16 Mart 2019 Özeti Ah Kalbim 316. Bölüm Fragmanı Tarun ve Neha Bulundu
 • Lor Peynirli Poğaça
 • Fırında patates bulunan kollektaki tavuk: lezzetli bir öğle yemeğinin sırları
 • Patatesli ve Ispanaklı Kömbe

 • Gasol Mark: kariyer, istatistik 64

  Gasol Mark: kariyer, istatistik


  Gasol Mark: kariyer, istatistik 74

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 55

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 49

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 17

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 93

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 7

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 21

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 67

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 83

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 16

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 13

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 78

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 6

  Gasol Mark: kariyer, istatistik 71