Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu 85 22.01.2019, 15:42

Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu

Gatchina nasıldı? Leningrad bölgesi, St. Petersburg'un yaklaşık sekiz kilometre güneyinde yer alan bu şehrin gururunu yaşıyor. Gatchina'nın kuzey başkenti yavaş yavaş Pulkovo'ya dönüşen Kiev otoyoluna bağlandı. St Petersburg'un uzak banliyösü olarak adlandırılan bu eşsiz ve güzel şehir hakkında konuşalım.

gatchina nüfusu

Tarihin ilginç sayfaları

Gatchina nasıldı? Şehrin tarihi eşsizdir, II. Catherine'in saltanatıyla bağlantılıdır. O sıralarda devasa bir mülkün bulunduğu yerde - Gatchina malikânesi vardı. İmparatoriçe Grand Gatchina Sarayı'nı dikti. 1783 yılında, gelecekte Rus imparatoru olacak olan Grand Duke Pavel Petrovich, bu lüks konağın sahibi oldu. Ona göre orijinal park binaları var, sarayı yeniden yapılandırmak için büyük ölçekli çalışmalar devam ediyor. Gnas, 1796 yılında Pavel Petrovich tarafından kararname ile şehrin statüsünü kazanır.

İsimlerin görünüşü

Bu alışılmadık isim nasıl ortaya çıktı - Gatchina? Kent tarihinin tanımı, daha önce Hotchino köyünün bulunduğunu gösterir. Varlığının ilk sözü, Novgorod yazar kitabında bulunan 1500 yılına dayanıyor. Dahası, yerleşim, 1618-1623 yılları arasındaki İsveç kitaplarında, Diagilinsky kilisesinde bulunan Hotzino köyü olarak görülüyor. Buna göre, böyle bir isim, kişisel Eski Rus isimlerinden (Khotina, Khotimir) birinin "sıcak" kısaltılmış biçiminden kaynaklanıyor. İkinci versiyonda, "sıcak" sözcüğü, "hatsha" ("ekilebilir alanın ormanda yakıldığı bir arsa") teriminin bir versiyonu olarak ele alıyor.

Buna göre, Gatchina'nın bir zamanlar pagan tanrıça Hocheni'nin bir tapınağı olan ve dolayısıyla Hotchino köyünün adı olan başka bir versiyon daha var.

17. yüzyılın ortalarında, sağır bir "x" yerine, "g" harfi başlıkta ortaya çıktı, bu nedenle köy Gotchino ve ardından Gotchin malikânesi olarak anıldı.

Aynı yüzyılın sonuna gelindiğinde, "Gotchino" adı modern bir forma geçer. İmparator III. Alexander, sık sık bu mekanları "sevgili Gatchina" olarak adlandırdı.

1923'te Gatchina yeniden adlandırıldı. O günlerde Leningrad bölgesi ciddi değişiklikler geçirdi, bu yüzden Gatchina Troçki'ye döndü. Lev Davidovich Troçki, Krasnov-Kerenski'nin 1917'deki kampanyasını kovdu ve 1919'da Petrograd'ı savunmak için aktif bir katılımcı oldu. Bu hizmetler için Troçki'yi teşvik etmek için bir karar alındı ​​ve hoş bir hediye olarak Gatchina, Troçki olarak yeniden adlandırıldı.

Troçki'nin SSCB dışına sürülmesinden (1929) sonra,kentin adı Krasnogvardeysky'dir. Büyük Yurtsever Savaş (1942) sırasında, faşist istilacılar, Lindemann 18. Ordusu komutanı onuruna Lindemannstadt adını verdi. Bu ad SSCB'nin devlet gücü tarafından benimsenmedi. 1944 yılında şehir tarihi adı olan Gatchina'ya geri döndü. Nüfus, küçük vatanlarının tarihini biliyor, bu şaşırtıcı mekanın her köşesinin ülkenin önemli tarihi anlarıyla dolu olduğunu gururlandırıyor.

gatchina, Leningrad Bölgesi

Vatandaşların gururu

Gatchina hala gurur duyuyor? Bu şehrin nüfusu 2015 yılında küçük anavatanlarının "Askeri Zafer Şehri" onursal unvanı ile ödüllendirildiğini biliyor. Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında, Alman işgalcileri bu topraktaydı.

Bu zamanda ciddi şekilde tahrip edildiGatchina'nın saray ve park topluluğu. Savaştan sonra şehirde yeniden yapılanma çalışmaları yapıldı, yeni yerleşim alanları oluşturuldu, nükleer fizik enstitüsü kuruldu ve büyük sanayi işletmeleri çalışmaya başladı.

Gatchina'nın uygun coğrafi konumu yapıldıbu şehir Leningrad bölgesinin büyük bir sanayi merkezidir. 1985'te Gatchina Sarayı, bazı ciddi restorasyonların ücretsiz ziyaretler için bazı odalardan sonra açıldı.

1999'da All-Russian yarışmasının galibi,Yüz binlere kadar nüfusuyla en konforlu Rus kentini tanımlamayı amaçlayan Gatchina idi. Nüfusun böyle bir başarıya imza atmasıyla gurur duyuyoruz.

2019 yılına kadar şehir tarihi bir statüye sahiptiyerleşme. Ancak, Rusya Federasyonu Kültür Bakanlığı'nın düzenine göre, şu anda Gatchina bu statüden mahrumdur. Şehrin nüfusu hala şehrini eşsiz bir tarihe sahip bir yer olarak görüyor. Burada tüm kültürel ve mimari objelerle ilgilenmeye çalışırlar.

gatchina saat dilimi

Ekoloji ve iklim

Gatchina tarafından karakterize edilen iklim nedir? Kıtasal iklimin bazı özelliklerine sahip bir Atlantik iklimi ile karakterizedir. Şehirdeki yazlar oldukça sıcak olabilir ve kışlar St. Petersburg'dan daha soğuktur. Ocak ayında, ortalama günlük sıcaklık -8 ° C'dir, Temmuz ayında değeri +17 ° C'dir.

Büyük sanayi işletmelerinin şehrin sınırları içinde yer aldığına göre, hava kirliliği seviyesi normatif göstergeleri aşmaktadır.

Gatchina'nın saat dilimi UTC + 3'tür.

Gatchina bölgesi

Şehrin nüfusu

Gatchina bölgesi 28,7 km2. Nüfusa göre, bu şehirLeningrad bölgesinde lider pozisyonları. 2014'ün sonunda orada yaşayan yaklaşık yüz bin kişi vardı ve nüfus büyümeye devam ediyor. Nüfusun böylesi bir artışı, özellikle, St. Petersburg'da yaşayan pek çok kişinin burada konut satın almayı tercih etmesi ile açıklanabilir. Gatchina'da, apartman masrafları çok daha düşüktür, bu yüzden sabah insanlar St. Petersburg'da iş için ayrılıyor ve akşamları rahat ve konforlu dairelerine dönüyorlar.

Şehrin gatchina tarihi

sembolizm

Gatchina'nın amblemi, Paul I. kararnamesiyle 1980'de onaylandı. 1917'de lağvedildi, ancak 1995'ten beri tekrar “Gatchina kasabası” belediyesi varlığının amblemi olarak kabul edildi.

Gatchina şehrinin arması Paul 13 tarafından onaylandı.1800 10 Kasım (23), 1917'de, lağvedildi ve 1995'ten beri “Gatchina Kasabası” belediyesinin amblemi olarak kullanıldı. Kalkanın üst kısmında, altın alanda, Rus devletliğinin bir sembolü - iki başlı bir kartal. Siyah, altın pençeleri ve bir gagası var. Kırmızı kıl dilleri imparatorun üç kronu ile taçlandırılmıştır. Ortalama taç büyüktür. Kartal, pençelerinde bir asa ve güce sahiptir. Göğsünde Malta Büyük Egemenlik Askeri Emri'nin tahtının altında gümüş bir Malta haçı. haç üstünde amblemin ana renkler kullanılan bir mavi arka plan görünür altın harfi G. üzerinde haç altında İmparator Paul I'in altın tuğrası adını yatar koyu kırmızı kalkan, geçerli:

 • Masmavi arka plan büyüklüğü ve yumuşaklığı temsil eder;
 • sarı ton cömertlik, adalet, zenginlik ile ilişkilidir;
 • Siyah renk, korkusuzluk, cesaret, cesaretle sembolize edilir;
 • Beyaz arka plan saflık ve masumiyet ile ilişkilidir.gatchina arması

Ulusal kompozisyon

Bu şehrin nüfusunun hakim oranıRuslar. Bu yüzden etnik çatışmalar ve sorunlar Gatchina için tipik değildir. Bu şehirde misafir işçi yok, belirli bir ikamet yeri olmayan insanları (evsiz insanlar) görmek zor. Gatchina'da önemli sayıda emekli maaşı yaşanıyor. Birçoğu, bebek arabası taşıyan genç anneler ve Leningrad bölgesinin bu güzel şehrinin antik sokaklarında yavaşça dolaşıyor.

gatchina açıklaması

İlçelerin özellikleri

İdari açıdan bakıldığında, Gatchina tek bir bütündür, fakat gayrıresmi gayrı resmi olarak bölgelerinde birkaç büyük mikro-metrik bölüme ayrılmıştır: giriş, hava alanı, Khokhlovo, merkez, Marienburg.

Bu alan şehrin girişinde yer almaktadır.Petersburg otoyolu, sorunsuz bir şekilde Kiev otoyolunun 25 Ekim'de ana otoyol Gatchina'ya sokulduğu yer. Güney tarafında, alan Gatchina'nın merkezi kısmından şartlı bir sınır olan 7. Ordu Caddesi ile sınırlanmıştır. Bölgede yeni konut kompleksi var, paneller dokuz katlı 121-Gatchina serisi hüküm sürüyor. Binalar yüksek ısı yalıtım özellikleri, loggiasların varlığı, camlarının üçlü versiyonları ile karakterizedir. Alanın mükemmel bir altyapısı var, bu yüzden birçok genç aile var.

merkez

Bu alan konutun sağlam bir parçasıdırFonun Burada geçen yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen tuğla evler var. Oldukça yaşına rağmen oldukça pahalı daireler var. Bu yerlerin cazibesi, gelişmiş altyapı, yeşil pitoresk avlular tarafından verilmektedir.

havaalanı

Gatchina bölgesi bu merkezden ayrılmıştır.Şehrin demiryolu ile bir parçası. Gatchina Baltık İstasyonu yakınında yer almaktadır. Bu bölgenin adı, aktif aeroflotun burada bulunduğu uzak zamanlardan "miras" olarak kendisine verildi. Bu alanın ana avantajları arasında, St. Petersburg rotaları da dahil olmak üzere, istasyonun ve toplu taşıma ortamının yakınlığı sayılabilir.

gatchev arması

Sonuç

Bu şehirde yaşamak güzel ve rahat, çünküTam teşekküllü bir altyapıya ve mükemmel bir ulaşım ağına sahiptir. Çok sayıdaki servis otobüsüne ek olarak, yaşlıların Kuzey başkentine girmeyi tercih ettiği sosyal otobüsler de var. Buna ek olarak, St. Petersburg'a ve "Baltiyskaya" metro istasyonuna gelen elektrikli trenlere ulaşabilirsiniz.

Vatandaşların günlük yaşamında sorun yoktur. Gatchina'da birçok yemek süpermarketi açıktır.

Birçok Gatchins St. Petersburg'da çalışmaya gidiyor. Fakat bu, şehrin içinde boş yerlerin olmadığı anlamına gelmez. Burada birçok alışveriş merkezi, market süpermarketi, emtia uzmanları, satıcılar, kasiyerler, nakliyecilere ihtiyaç var.

Şehirde büyük işletmeler var:

 • Petersburg'daki en büyük inşaat şirketi olarak kabul edilen Gatchinsky ev inşa tesisi.
 • Gatchina SSK (Lenstroytrest).

Gatchina'da böyle bir insanı bulmak zorKüçük memleketinin eşsiz tarihi geçmişini bilmiyordu. yerel mimarinin eşsiz anıtlar tanık rüya bir çok turist her zaman vardır, Leningrad bölgesi şehrin güzel doğal noktalar ortasında sfotografiroatsya.Related news

 • Önleri volan süslemeli yelek tarifi By hatice
 • Canon 2520 Printer: özellikler eleştiriler
 • PATLAMIŞ MISIR ÖRNEĞİ NASIL ÖRÜLÜR VE ŞAL ÖRNEKLERİ
 • Köri Soslu Mantarlı Tavuk Tarifi

 • Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu 22

  Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu


  Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu 35

  Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu 54

  Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu 7

  Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu 54

  Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu 25

  Gatchina: nüfus, alan, şehir geçmişi, coğrafi konumu 56