GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 2019

GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 2019

GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 14 05.02.2019, 19:56

"GAZelle" ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler

"GAZelle" - Rusya'da çok yaygınAraba Düşük maliyet nedeniyle geniş popülariteye sahiptir. Düzenli çalışma ile böyle bir makine 2-3 yıllığına para ödüyor. Fakat bu tür bir arabaya bayiden servis yapmak çok pahalıdır. "GAZEL" ön pedlerini değiştirir, yaklaşık üç bin rubleye mal olur. 700-900 rubleye yatırım yaparak, kendinizi nasıl koruyacağınızı ve bakım yapacağınızı söyleyeceğiz.

Kaynak hakkında

Genellikle, sahipleri 40 bin rakamdan söz ediyorkilometre. Bu zamana kadar "GAZelle Next" ve "Business" fren balatası aşınmış durumda. Ancak, yerel "Gorki" pedlerin sadece 25 bin adet olduğunu unutmayın.fren balatası ön ceylan Arızalı pedlerin ana işaretlerionların gıcırdıyor. Ancak, yeni kaplamalarda görünebileceğine dikkat edilmelidir. Kural olarak, bunlar asbest ile doldurulmuş standart altı analoglardır. Sadece gıcırtı değil, aynı zamanda fren ve ısı çok kötü. Bir sonraki faktör artan pedal inme. Bununla birlikte, rezervuardaki fren sıvısı seviyesi (çalışma silindiri sıkıştırma için daha büyük bir strok gerektirdiğinden) azalabilir.

ön pedleri ceylan Eh, en kanıtlanmış yöntem görsel tanılamadır. Bir tekerleği çıkardıktan sonra, sürtünme örtüsünü incelemek gerekir. Metalin kalınlığı üç milimetreden az ise, eleman acilen değiştirilmelidir.

Fiyatlar ve üreticiler

Eğer 2705 ve 3302 modelleri hakkında konuşursak (ve "İş"), en ucuz yastıkları "Premium" kümesidir. 4 bindirme için yaklaşık 700 ruble sorun. Ancak, değerlendirmelerde belirtildiği gibi, bu, değiştirme için en iyi seçenek değildir (üretici OAO GAZ olmasına rağmen). Plakalar çabucak aşınır.

İyi bir analog olarak, çoğu pedleri NIPPON'dan tavsiye ediyor. Onların fiyatı 900 ruble. Kit 4 ped içerir.

"GAZelle" belki de orijinal parçaların analoglardan daha ucuz olduğu tek otomobil.

İnceleme ile değerlendiren NIPPON, herhangi bir sorun yaşamadan 40-45 bin kilometre. "Nekstov" gelince, onlar için "Marcon" pedleri vardır. Dört elementin maliyeti 730 ruble.

Ön tamponlar "GAZEL" nasıl değiştirilir? enstrümanlar

Genellikle bu prosedür 40 dakikayı geçmez.fren balatası ön ceylan Ayakkabılar her iki taraftan da değişiyor. Bunları değiştirmek için, bir krikoya (tercihen 3 tonluk bir hidrolik olan), bir rakorlu bir balon anahtarına veya bir "kıyma makinesi", sürgülü pense ve 17'de bir karbür anahtarına ihtiyacımız olacak.

Başlarken

"GAZelle" pedlerini değiştirmek içinön kısmını alt bölmek için gereklidir. Hidrolik krikoyu çerçeveye tutturuyoruz (çünkü çok düşük olduğu için "kiriş" e dayanmıyor). Ayrıca bijon cıvatalarını sökün. Yayınlanan "ön uçta" sonunda onları sökün ve tekerleği çıkarın. Daha fazla rahatlık için, direksiyon simidini aşırı konuma getirin (fren kaliperinin tekerlek kemerinin altından bakması için). Ardından, braketi tutan 17 cıvatayı çıkarmak için bir anahtar kullanın. İkinci kılavuz parmağını braketin gövdesine kaydırıyoruz. Böylece yıpranmış pedlere erişebileceğiz. Herhangi bir alet kullanmadan güvenli bir şekilde elle çıkarılabilirler. Ardından, astarın üzerinde duracak olan taban ve kılavuz olukların kamalarının kirlerini temizleyin.ön ceylan pedleri Kayar pense yardımı ilePistonu brakete doğru. Sıvının silindiri terk etmesini kolaylaştırmak için, önce uygun çapa bir silikon veya kauçuk hortum yerleştirerek boşaltma vanasını açmak mümkündür. Desteğin çalışan pistonu silindire girdiğinde, valf kapatılmalıdır. Ardından yeni ayakkabılar koyun ve desteği yerine takın. Kurulumda, fren yaylarının bir düzenlemesinin doğruluğunu kontrol etmek gereklidir колодок. Parmakların sabitlenmesi cıvatası, 33-38 Nanometrede anı ile bükülüyor. Bunu yapmak için bir tork anahtarı kullanın.

Her şey, ön blokların değiştirilmesi prosedüründeGAZEL başarıyla tamamlandı. Şimdi tekerleği toplayıp sonraki tarafa geçebilirsiniz. Prosedür aynıdır. Bir miktar sıvıyı boşaltdıysanız, onu depoya eklemeyi unutmayın. "GAZEL" için dördüncü sınıfın "RosDot" sıvısının kullanılması tavsiye edilir.

Dikkat et

"GAZEL" ön pedlerini değiştirmeAnter kılavuz desteğinin durumunu ve çalışma pistonunun koruyucu kapağı kontrol edin. çatlak veya kırılmalar elemanlar varlığında değiştirilmelidir. Tamir setinden alınabilirler. Onun fiyat - araba serisi "İşletme" ve 960 yeni "SONRAKİ" için yaklaşık 450 ruble. Parmaklarınızı hareket ettirmek kolay olmalı. onlar zor ya da bir konumda takılmış olan taşırsanız, elementler değiştirilmelidir.ön cepheler Ön tamponlardan sonra "GAZELEY Next"veya "İş" kuruldu, hemen hareket etmeye başlamayın. Motoru çalıştırdıktan sonra, sistemi birkaç kez pompalayın. Pedalın ilk 5-7 kez zemine kolayca nasıl düşeceğini hissedeceksiniz. Daha sonra sistemdeki basınç normalleştirilir. Bundan sonra, güvenli bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sonuç

Yani, arabanın nasıl değiştirileceğini anladık."GAZelle" ön pedleri, arıza belirtileri ve yeni ürünlerin fiyatı. Değiştirme prosedürü oldukça basittir ve yeni başlayanlar bile bunun üstesinden gelebilirler. Tek ihtiyacın olan bir takım anahtar ve bir kriko.

GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 2019

GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 2019

Related news

 • Adolphe Sax Özgeçmişi ile Etiketlenen Konular
 • Tarçınlı karamelli kek tarifi
 • İlkbahar İçin Günlük Kombin Nasıl Yapılır

 • GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 19

  GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler


  GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 85

  GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 39

  GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 22

  GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 17

  GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 19

  GAZelle ön yastıkları - fiyat, yedek parça, üreticiler 44