Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 2019

Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 2019
20.10.2019

Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 96

Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor

9 ülke ve 3 ilden 300’e yakın konuk çocuğun katılacağı17. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği, 21 Nisan’da başlıyor. Son 4 yıldaki çalışmalarla markaya dönüştürülen şenlikte bu yıl Sıla, Mor ve Ötesi, Murat Dalkılıç, Mabel Matiz ve Niyazi Koyuncu sahne alacak. Bilişim ve Teknoloji temalı şenliğin bu yılki onur konuğu il ise, Kars.

Gaziemir ile özdeşleşen ve 4 yıldır profesyonel bir anlayışla organize edilen şenliğe, bu yıl Azerbaycan, Bulgaristan (2 ekip), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Litvanya, Makedonya, Romanya, Rusya, Çek Cumhuriyeti ve Çin ile ülkemizden Balıkesir, Manisa ve onur konuğu il olarak Kars’tan çocuklar gelecek.

Şenliği 4 yıldır şarkısı, logosu ve maskotu ile marka haline getirmeye çalıştıklarını ifade eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Önce ‘Yurtta barış, dünyada barış’, daha sonra ‘Çevre ve sağlık’, önceki yıl ‘Bilinçli çocuk, mutlu gelecek’ geçen yıl ‘Eğitim ve sağlık’ temalarını kullandık. Bu yılki şenliğin teması ise, ‘Bilişim ve Teknoloji’ olarak belirlendi” diyor. Şenliğin dünya gençleri arasında kültürel kaynaşma sağladığını ifade eden Başkan Şenol, şenliğe katılan ülkelerin kültürel materyallerini bu yıl açtıkları Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi’nde sergilediklerini sözlerine ekliyor.

Gaziemir gücünü gösterdi

4 yıldır “Gücünü göster Gaziemir” sloganıyla başlatılan kampanyaya ilçe esnaf ve sanayicisinin şenliğe sponsor olup büyük destek verdiğini de anlatan Başkan Şenol, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu kampanya ile esnafı, sanayicisi, işadamı; kısacası yaşamını bu kentte kazanan herkesi, ‘görkemli ve dünyaya örnek’ bir şenlik yaratmaya çağırdık. Çok büyük bir katılım oldu ve herkes az ya da çok demeden gücü ölçüsünde maddi ve manevi destek verdi. Tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Gaziemir gücünü gösterdi.”

Şenlikte ünlüler geçidi

17. Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği’nde bu yıl da adeta ünlüler geçidi yaşanacak. Şenlikte; Sıla, Mor ve Ötesi, Murat Dalkılıç,  Mabel Matiz sahne alırken, Kazım Koyuncu Anma gecesinde Niyazi Koyuncu sahne alacak. Onur Konuğu il olan Kars’la ilgili ‘kültür gecesi’ gerçekleştirilecek.

Şenliğin geçmişi hakkında

İlki, 1996 yılında gerçekleştirilen Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği, 1999 yılında deprem felaketi ve 2003’teki Irak Savaşı dışında, 16 yıldır gerçekleştiriliyor. Şenliğe bugüne kadar 23 ayrı ülkeden 6 bine yakın konuk çocuk katıldı. Şenliğin şarkısı, logosu ve maskotu da bulunuyor. Gaziemir’in yüzde 65’ini kaplayan ormanlık alanlarda yaşayan sincaplar, dört yıldır şenliğin maskotu olarak kullanılıyor.

Bugüne kadar şenliğe katılan ülkeler ise şöyle; Azerbaycan, Kırgızistan, Bulgaristan, Makedonya, Çek Cumhuriyeti, Türkmenistan, Gürcistan, Moldova, Rusya, Ukrayna, Macaristan, Yugoslavya, Romanya, Bosna Hersek, KKTC, Polonya, Slovakya, Litvanya, Tataristan, Kuzey Osetya, Yunanistan, Hindistan ve Almanya. Şenliğe 2010 yılından itibaren ülkemizden de konuk iller davet ediliyor.

Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 2019

Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 2019

Related news

 • Tarım yasası
 • Ataşehir Belediyesi 4. Pil Toplama Yarışması
 • Sizi Harika Gösterecek Düğün Saç Modelleri
 • Koyu saç renkleri için makyaj ipuçları
 • Hobi Fikirleri Yaratıcı El İşi Örnekleri

 • Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 13

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor


  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 44

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 40

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 11

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 48

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 40

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 4

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 14

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 60

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 64

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 36

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 68

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 47

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 89

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 36

  Gaziemir’de 23 Nisan Şenliği Başlıyor 64