Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı 2019

Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı 2019 Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir? Ateşleme zamanlaması ayarı

Ateşleme sistemi bir kaynaktan oluşurElektrik enerjisi, bobin veya helikopter kontrol ünitesi, fitiller ve güç kabloları. Bu karmaşık bir cihaz amacı, - doğru zamanda içten yanmalı motorun silindir içine tedarik edilen hava ve yakıt karışımını üretmek için kıvılcım kontağı kullanılarak gerçekleştirilir.

Lansman sistemleri türleri

Ateşleme mekanizmalarının kompleksi tasarım özelliklerine ve çalışma prensibine göre çeşitlere ayrılmıştır. Yani, ateşleme gerçekleşir:

- iletişim;

- temassız;

- Elektronik.

Eserin özü

Anahtarı çevirirken marş dönüyorBu kesici ile bobine jeneratörden gelen sonra, motorun bir krank mili, birinci pilin enerji, daha sonra güç kablosu kıvılcım üreten kıvılcım doğrudan gider.geç veya erken ateşleme nasıl belirlenir Aracın doğru ateşleme bağlıdırtrambler düzenlemelerini gerçekleştirdi. Bobinin görevi, düşük voltaj akımını (12 V) arttırılmış bir değere (yaklaşık 30.000 V) biriktirip dönüştürmektir. Dönüştürülmüş enerjiyi alan Trembler, dağıtımını mumla yapar, ikincisi bir kıvılcım kullanarak silindirdeki karışımı belirli bir piston hareketi anında tutuşturur. Bu şema altında kontak ateşleme fonksiyonlarına başvurun.

Temassız çalıştırma sistemi

Bu tür gelişmiş bir cihaz setine sahiptir:

- anahtarlı bobin;

- Nabız sensörü ile akım dağıtım cihazı;

- Patlama ve basınç için bir dizi sensör.

İkincisi, motorun çalışmasını izlemenizi ve karlı çalışma modları oluşturmak için önlemler almanızı sağlar.

Elektronik başlangıç ​​sistemi

Elektronik ateşleme diğerlerinden farklıdırateşleme, yakıt enjeksiyonu ve avans zamanlamasını izlemek için fonksiyona sahip bir elektronik kontrol ünitesinin varlığı. Burada elektrik akımı birikmiş ve bölünmüştür.kontak ateşleme Elektronik ateşleme imkansız hale getirirParametrelerin kendiliğinden değişmesi ve motorun kararlı çalışmasını sağlar. Ayrıca, verimlilik artar ve yakıt tüketimi azalır. Kış sezonunda Koşu zor olacak, uzun başlangıç ​​motorunu sürmez.geç veya erken ateşleme nasıl belirlenir Ayrıca, optimum ilerleme açılarının gelişimi otomatik olarak oluşturulur. Ayarlama ihtiyacı konusunda endişelenmeyin.

Erken ateşleme

Her iki tip de istenmeyen ve olumsuzsantralin çalışma sürecine yansıması. Yakıt / hava karışımının erken ateşlemesi, piston henüz önerilen pozisyona ulaşmadığında meydana gelir. Üst ölü merkezden uzaktır.elektronik ateşleme Böylece başlamış yanma ve tahsis edilmiş enerjiPistonun normal çalışma stroku yapmasını engeller. Krank çubuğu grubunun detaylarında ek yükler vardır. Rulmanlar aşırı yükleri tolere eder ve daha hızlı arızalı hale gelir. Geç veya erken bir ateşlemeyi nasıl belirleyeceğinizi bilmek için, kendinizi bu gibi başlangıç ​​belirtilerine alıştırmanız gerekir:

- CC unsurlarının gelişimini kanıtlayan metalik sesleri çınlayan sesli bir özellik olacaktır;

- motorun çalışması kararsız ve aralıklı olacak;

- Gaz pedalına bastığınızda, motor boğulmaya ve durmaya başlar.

Daha sonra karışımın tutuşması

Bu koşullar altında kıvılcım olacakMotorun normal çalışması için önerilerin gerektirdiğinden daha sonra üretin. Bu işlem çeşidi ile, piston zaten TDC'de olabilir ve daha sonra yakıt tutuşur. Pistonun çalışma vuruşunu yapacağı için, tüm enerjiyi tamamen yakıp söndürmek için zamana sahip olmayacaktır. Bu durumda, egzoz valflerindeki yanmamış karışım egzoz borusuna uçacaktır. Ateşlemenin nasıl kontrol edileceğine dair bir fikir sahibi olmak için, aşağıdaki faktörleri gözlemlemek gerekir:

- Motor gücü önemli ölçüde azalacaktır;

- yakıt tüketimi önemli ölçüde artacaktır;

- Santralin aşırı ısınması ve egzoz manifoldlarının akkorlaşması mümkündür;

- silindirin iç yüzeyindeki karbon birikintilerinin oluşumu ve krank-piston grubunun elemanları.

Geç veya erken bir ateşlemeyi nasıl belirleyeceğiniz sorusu, şimdi sizi bir çıkmaz sokmaz, ancak problemleri kulağınıza göre belirlemek için temel yapıyı ve motorun hareketini bilmeniz gerekir.

Dizel motorun başlangıç ​​kompleksi

Dizel elektrik santrallerinde mum yok,kontak ateşlemeli tramblers ve bobinler. Ateşleme, sıkıştırma darbesi nedeniyle gerçekleşir. Bu işlemde, higroskopik partiküller halindeki silindire yakıt enjekte edilir. Isıtma nedeniyle sıkıştırma sırasında yanma ve çalışma döngüsü meydana gelir.ateşleme nasıl kontrol edilir Silindirlerdeki dizel yakıtın teslimi için nozullarve yüksek basınçlı bir yakıt pompası. Memelerin içinde spreyleme için tasarlanmış piston çiftleri bulunur. Dizel motorda erken tutuşma benzinli motorlar ile benzer özelliklere göre belirlenir. Nominal işletim için, enjeksiyon pompasını, pistonların tavsiye edilen sınırlar içinde çalışacak şekilde ayarlanması gerekir.erken ateşleme Pompanın basıncını öğrenmek içinYakıt boru hatlarından biri manometreye bağlanmalıdır. Püskürtme kalitesi, piston nozulu çiftinin durumuna bağlıdır. Enjektörün bileşen elemanları tatmin edici olmayan bir durumda ise, bu santralin performansını mutlaka etkileyecektir. Enjeksiyonun nominal değerlerini ayarlamak için, pompaya borulamak yerine şeffaf plastik tüpleri bağlayın. Krank milini işaretlere göre kaydırırken, pistonların hangi konumda yakıtla beslendiğini göreceksiniz.

Ateşleme nasıl ayarlanır

Ayar yapıldığında yapılmalıdırMotor. Gerekli tuşların bir setinin hazırlanması gerekir (13 ve 38). Bundan sonra, mumlar sökülür ve durumları denetlenir. Normal elektrotların zencefil rengi vardır. Renk karanlıksa, hava filtresini değiştirmeniz ve kıvılcım oluşturan elemanları temizlemeniz gerekir. İlk silindirin pistonunu, krank milini kranklayarak TDC'ye monte etmek gerekir. Blok üzerindeki işaretlerin ve volanın birleştirilmesi gerekli olacaktır. TDC ve HMT sembolleri vardır. Blokta ateşleme avansı 10, 5 ve 0 derece anlamına gelen üç işaret vardır. Normal çalışma için, kılavuz açısı 5 derecedir. Bu manipülasyonları gerçekleştirdikten sonra, mumların montajını, anahtarların ve santralin çalışmasıyla ilgili olmayan diğer cihazların temizlenmesini gerçekleştirin. Motor silindirlerinin her seferinde bir tane hareket etmediği, ancak iyi tanımlanmış bir çift işlem sırasına sahip oldukları unutulmamalıdır. Eğer ilk piston sıkıştırma vuruşuna getirilirse, eşi - üçüncü veya dördüncü silindir - aynı durumdadır.

Mumların zamanlamasını ayarlamak için nasıl

Bunu yapmak için bir ampul ve bir anahtar ile sonuçlara ihtiyacınız var.tramblerın montajını gevşetmek için. Bir çıkış, bobinin alçak gerilim teline ve ikincisinin zemine bağlanmalıdır. Lamba voltmetre olarak işlev görecektir.ateşleme nasıl ayarlanır Üretmek için kilidi kilidine çevirinKontak anahtarı. Lambanın parlaması duruncaya kadar, anahtarın gövdesinin saat yönünde döndürülmesi gerekir. Görünen kıvılcım ateşleme anı anlamına gelecektir. Bundan sonra, lamba tekrar yanana kadar kasayı ters yönde döndürmeniz gerekir. Şimdi sabitleme işlemlerini yapmanız gerekiyor ve bu ayarda tam olarak kabul edilir.araba ateşlemeŞimdi geç veya erken bir ateşlemeyi nasıl belirleyeceğimizi anlamak için bir sorun olmayacaktır.

Elektronik kontrol ünitesinin kurulması mümkün mü?

Böyle bir kurulum olanağı var.Kontak tipi kontaktlı araçlar için cihazlar. Bu iyileştirmelerin harcanması gerekecek, ancak etki tüm masrafları geri ödeyecek. Ünitenin montajı şunları sağlayacaktır:

- gürültüyü azaltmak;

- motorun ömrünü arttırmak;

- Santraline zarar vermeden farklı bir oktan sayısına sahip benzin uygulayın;

- çekiş ve güç özelliklerinde artış sağlamak için;

- verimliliği artırmak için;

- yakıt tüketimini azaltmak;

- Çevrenin gereksinimlerini karşılamak (zararlı maddelerin emisyonları azalacaktır);

- motorun parametrelerini izleyin.

Böyle bir blok kullanırsanız, daha sonraki veya daha erken bir ateşlemeyi nasıl belirleyeceğinizi düşünmenize gerek yoktur, her şey otomatik olarak yapılacaktır.

Temassız başlangıç ​​türü ayarı

Sorunların tanımlanması, sıcak motorlu bir aracın koşullarında meydana gelir.Dizel motorda erken ateşleme Araba hızlandığında, keskin bir şekildeGaz verin, o zaman hızlı arama süresi için devam ederek, piston parmaklarının vuruşunu duyacaksınız. Bu daha uzun olursa, distribütör gövdesinin soldan sağa bir derece dönmesi gerekecektir. Patlama sesi yoksa, bedenin aynı yönde ters yönde döndürülmesi gerekecektir. Patlama süresi iki saniye içinde olmalıdır. Ayarların doğruluğu, her 10 bin kilometrede bir değişiklik gösteren yakıt sisteminin ve hava filtresinin servis edilebilirliğine ve normal çalışmasına bağlı olabilir.

Böylece, geç veya erken bir ateşlemeyi nasıl belirleyeceğimizi anladık.

Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı 2019

Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı 2019

Related news

 • Kükürtlü sabun faydaları
 • Dereotlu Peynirli Poğaça Tarifi
 • Sevilen biri için sürpriz: ne seçmeliyim
 • Bir pasaport için kaç tane fotoğrafa ihtiyacınız var Rusyada pasaportların değiştirilmesi ile ilgili ilginç bilgiler
 • İstenmeyen göbek için tavsiyeler

 • Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı


  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı

  Geç veya erken ateşleme nasıl tespit edilir Ateşleme zamanlaması ayarı