Gece Makyajı Nasıl Yapılır 2019

Gece Makyajı Nasıl Yapılır 2019
Gece Makyajı Nasıl Yapılır


Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Benzer İçerikler

Yorumlar

1

GECE MAKYAJI NASIL UYGULANIR ?

Bu makale makyaj yapmak ve bunu şık bir hale getirmek için gerekenler hakkında herşeyi anlatır.

ADIMLAR;

Bir kapatıcı uygulayın ki fondötenden daha hafif olsun.Kapatıcıyı parmaklarınız yada bir makyaj süngeri ile göz altlarınızdaki veya lekelerin üzerine uygulayın. Eğer kapatıcınız katı haldeyse ilk önce göz kalemi uygulayın.

Özellikle kendi cilt tonunuza uygun  fondoten seçin.Yüzünüzün orta bölümüne noktalar halinde uygulayın, sonra tüm yüzünüzü örtene kadar makyaj süngeri veya ellerinizle dağıtın.

Sırada kaşlarınızı düzeltmek var.Genellikle doğal görünmeyen kalem yerine kaş  pudrası ile kaşları gölgelendirin. Sert ve eğimli fırça kullanın.

‘Eyeliner’  uygulamısı.Nemli  eyeliner, ince astar fırça yada eyeliner kalemi kullanın ve göz kapağının altına hemen üzerine  bir çizgi çekin. Çizgi göz kapağınınn sadece üçte ikisi dışına çıksın, daha koyu bir görünüm elde etmek için tüm hattı tamamlayın.çizgiyi üst kapaktaki hat boyunca ( sadece kirpik çizgisinin üzerinde ki ve mümkün olduğunca kirpikleri kapatmak için.), yada kirpiklerin başladığı satırdan başlatın.

Yanaklarınız da elma çıkarmak için gülümseyin, ve üzerine veya altına allık uygulayın, hangisini tercih ederseniz.  Allık uyumluysa, çok aydınıktır.

Cilt tonunuza uygun olan ve gününüzü mükemmelleştirecek bir ruj seçin.Ruh halinize ve kıyafetlerinize uygun olarak renkleri karıştırabilirsiniz.

Dudak çizgisini ruju uyguladıktan sonra belirleyin, önce değil.Bu şekilde ruj silindikten sonra koyu bir daire ile sonlanmayacak. Çok koyu dudak kalemi ve soluk ruju karıştırmaktan kaçının.

Ayna da kendinize bakın, gurur duyuyor musunuz? Öyle olmalı. Dışarı çıkın ve eğlenin!

İPUÇLARI

  • Makyaj fırçasınızı, jel ve ılık su ile yıkayarak temizleyin. Gece kurutun.
  • Temizlemeyi hatırlayın ve makyajdan önce yüzünüzü nemlendirin.
  • Eğer kirpiklerinizi kıvırmaya karar verdiyseniz bunu  maskaradan önce uygulayın, asla sonra değil. Kirpik kıvırıcı yerleştirin, sadece bir kere sıkın ve birkaç saniye bekletin.
  • Daha güçlü bir görünüm için parlak yada koyu bir ton seçin.
  • Makyaj malzemelerinde eksik yok. Makyaj kaliteli araçlarla daha hızlı ve kolay olur.

UYARILAR

  • Gözünüze maskara veya eyelıneruygularken  dikkatli olun. Kazara gözünüze zarar verirseniz tıbbi yardım isteyin.
  • Eski ürünlerde enfeksiyonlara yol açan bakteriler üreyebilir. Bu konuda dikkatli olun: eski görünen hiçbir şeyi kullanmayın, özellikle maskara ve ürünlerinizi paylaşmaktan kaçının.
Gece Makyajı Nasıl Yapılır 2019

Gece Makyajı Nasıl Yapılır 2019
Gece Makyajı Nasıl Yapılır


Gece Makyajı Nasıl Yapılır


Gece Makyajı Nasıl Yapılır


Gece Makyajı Nasıl Yapılır


Gece Makyajı Nasıl Yapılır


Gece Makyajı Nasıl Yapılır