General Gorbatov ve huzursuz kaderiGeneral Gorbatov ve huzursuz kaderi


General Gorbatov ve huzursuz kaderi 27 28.02.2019, 16:16

General Gorbatov ve huzursuz kaderi

30'lu yıllarda Stalin'in liderliğiKızıl Ordu komutanının toplu tasfiyesi gerçekleştirildi. Bu dönem hakkında çok şey yazıldı, parti liderleri ve askeri liderler aleyhindeki baskılar, savaşın başlangıcındaki yenilgilerin ana nedeni olarak kabul edildi.

kambur genel

General Gorbatov kamplarda yaklaşık iki yıl kaldıEkim 1938'den Mart 1941'e kadar yarım yıl. Tutuklamanın nedeni, arkadaşını ihanetle suçlayan NKVD müfettişleri ile çıkan anlaşmazlıkta gösterilen cesaretti. tugay komutanı 6 Süvari Kolordusu komutan yardımcısı, tüm devlet onur elimden ve suçluların altına hapis hiyerarşi seviyesinde düzenlenen güçsüz köle Gulag oldu. Hırsızlar ve katiller, korumak için çağrıldığı devletin ona nasıl davrandığını hatırlayarak, hak ettiği düzeni görmüşlerdi.

Vurulmuş olabilir, ama nedenseyapmadı. Görünüşe göre, cesur ve yetenekli komutanlar rezerve tutuldu. Bize acı çektirdiler, ancak Rokossovsky'yi öldürmediler. General Gorbatov da sert bir şans verdi.

kambaşı general

Hayatta kaldı ve savaş öncesi vebüroya getirildi. Sert denemelerin zamanı yaklaşıyordu. Haziran 1941'de okur-yazar ve cesur komutanların değeri muhbir ve zavallılardan daha yüksekti.

General Gorbatov elinden gelenin en iyisini seçtiinsan nitelikleri, Kolyma kırmadı. Askeri kariyerinin her safhasında, rütbesi ve dosyasından başlayarak, askeri değer verdi ve cenazenin mümkün olduğunca az gönderilmesi için savaşmaya çalıştı. Sık değil savundu, kolay olmadı. Yetkililere karşı ne itiraz edebilirdi, komutan çok iyi biliyordu.

Kuzey Donets'teki savaş sırasında, bunlardan birianlaşmazlıklar nedeniyle görevden alınmalarına yol açtı. Nazik bir emir vermemek, daha trajik sonuçlara yol açabilir, ancak Kürt Savaşı başladı ve General Gorbatov'a tekrar ihtiyaç duyuldu.

genel alexander kambur

İnisiyatif göstermek ve kendileri için sorumluluk almak gerektiğinde bu komutan tereddüt etmedi. Kararları doğruydu, öfkeden korkmamaya kararlı bir şekilde davrandı.

1944'te bir heyet orduyu ziyaret ettiarka işçiler, Donetsk madencileri. Komutanlara, kurtarılan topraklarda ortaya çıkan güçlükler ve tahta tutturma eksikliğinin kömürün tamamen madenciliğini önlediğini söylediler. General Alexander Gorbatov, Polonya'dan arka tarafa, sahipsiz günlükleri göndermek için bir emir verdi. Bu eylemin sonuçları en hüzünlü olabilir, ancak burada kararlı komutan için JV Stalin ortaya çıktı. Soruşturmanın sonuçlarını anladı ve davayı kapattı, aynı zamanda da kaydırdı: "Gorbatov'un mezarı düzeltecek ..."

Bu harikulade hizmet eden insanlarKomutan, ondan direk ve dürüstlükle enfekte oldu. Kamp işinde yaralanan omurgasını tedavi etmek için generale bağlı yaşlı bir sağlık çalışanı, Üçüncü Ordu komutanının tüm sohbetleri hakkında bilgi vermesini istediğini itiraf etti. Yüce'nin kendisi ile hoş olmayan bir açıklama vardı, daha sonra gayretli bir kişi, muhabirlerin bir üyesi, ön cepheye gitti.

Nisan 1945'te Berlin'e kendi başına getirdi.genel ordu Gorbatov. "Yıllar ve Savaşlar" adlı kitabında bezemeler yapılmadan bir biyografi ortaya konmuştur. Ordu Komutanı'nın notları, "savaştan sonra yazılmış. Hayatın kolay olmadığı ortaya çıktı, ama dürüst bir Rus askerinin kaderi ne olmalıydı.

General Gorbatov ve huzursuz kaderiGeneral Gorbatov ve huzursuz kaderi

Related news

 • Bilimsel bilgi formları
 • P Vitamini Nedir Ne işe Yarar
 • Dünyanın en uzun 5 nehri
 • Türbin
 • Elma Sirkesi Bal Su Formülü İle Zayıflama

 • General Gorbatov ve huzursuz kaderi 13

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi


  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 6

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 99

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 62

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 28

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 98

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 61

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 31

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 70

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 38

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 83

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 93

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 81

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 80

  General Gorbatov ve huzursuz kaderi 83