Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 2019

Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 2019

Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 82 04.02.2019, 10:18

Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi

Hastaya akut tanısı konulursaglomerulonefrit, hastalığın tedavisi bir terapötik hastanede gerçekleştirilir. Hastane bölümünde hasta bir ila iki aydır. Terapi süresi, hastalığın seyrine, komplikasyonların varlığına bağlıdır. Ayakta tedavi dört ay boyunca devam eder, bunun süresi akut glomerülonefritin kronik hale dönüşümü için en iyi korunmadır.

Diyet tedavisi uzun süreli olarak tasarlanmalıdırZaman, bu nedenle, hastalığın formu, seyri, aşamasını dikkate almak gerekir. Glomerülonefrit gereksinimi, Pevzner'ın diyet no. 7 ile en uyumludur. böbrek yetmezliği olmayan Glomerülonefrit hastanın vücut ağırlığının 1 kilogramı başına 1 gram protein ortalama almalıdırlar. böbrek bozuklukları semptomları ve ilerlemesi günlük diyet protein miktarı azotovydelitelnoy zaman yavaş yavaş, kronik böbrek yetmezliği ciddiyetine bağlı olarak, 40 ila 20 gram arasında indirgenmiş.

Patojenetik tedavi karmaşıktırantibiyotikler, antihipertansifler, diüretikler, kortikosteroidler, immünosupresanlar, anti-enflamatuar ilaçlar, antikoagülan ve antitrombotik maddeler ile tedavi.

Antibiyotikler 5-7 gün boyunca kullanılır. Diüretik ilaçlar sıvı tutması için reçete edilir, kan basıncı ve kalp yetmezliği gelişimine artar. şişmemişse, ancak hipertansiyon veya yetersiz diüretik etkisi varsa, antihipertansif ilaçlar reçete. Glukokortikoidler, anti-enflamatuar ve bağışıklık bastırıcı etkisi desenzibiliziruyuschee uygulamak diürez artış, şişme ve idrar sendromu semptomları azaltır. Bu hazırlıkların amacı glomerülonefrit uzun süren bir kurs gösterilir. ciddi şişme ve diürez önemli bir azalma olarak, antikoagülan tatbik böbrek mikrodolaşımı düzenleyen ve enflamasyonu azaltma etkisi altında olan.

Yatarak tedaviden sonra hastalar üç yıl boyunca dispanser gözetimindedir. Şu anda, fiziksel çalışma, soğuk ve ıslak odalarda kalmak için izin verilmez.

Tanı konmamış akut glomerülonefrit,Tedavisi yapılmamıştır, kronik bir hal alır. Kronik glomerülonefrit tedavisinin yöntemleri, hastalığın klinik seyrine, böbreklerdeki morfolojik değişikliklerin özelliklerine, sürecin ilerleyişine ve komplikasyonlarına bağlı olarak seçilir. Kronik glomerülonefrit tedavisi, sıklıkla hastanın ömrü boyunca uzun süre devam etmelidir. Diyete bağlılık, diyet tüm hastalar için zorunlu iken, uyuşturucu tedavisi herkese gösterilmez.

Kronik tanı alan hastalarNefrit ve glomerülonefrit, hipotermi, fiziksel ve zihinsel aşırı yorulmadan kaçınmalıdır. Geceleri kategorik olarak yasaklanmış çalışma. Yılda bir kez planlı yatarak tedavi uygulanır. Hastanın kronik glomerülonefriti varsa, yatak istirahati ve antibakteriyel ilaçların zorunlu olarak atanmasıyla soğuk algınlığı tedavisi yapılmalıdır.

Hastalığın alevlenmesi sırasında,kortikosteroidler. Hipertonik ve nefrotik formların gelişmesi ile hipotansif ve diüretikler reçete edilir. Antiagreganlar, sitostatikler, immünosupresanlar, antikoagülanlar gösterilmiştir. Komplike olmayan kronik glomerülonefrit gibi bir formda tedavi genellikle kalıcı remisyon gelişmesine yol açar. Aynı zamanda kuru sıcak iklimde spa uygulaması gösterilmektedir.

Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 2019

Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 2019

Related news

 • Lokum Poğaça Tarifi
 • Batman İçin İftar Vakti Batman İftar ve Sahur Vakitleri Nelerdir İşte Batman İmsakiye
 • BAHARLIK İNCİLİ BAYAN PATİK TARİFİ
 • Karamelli Triliçe Tarifi
 • 50 TLnin altında en iyi 5 maskara
 • Greyfurt Nasıl Tüketilmelidir

 • Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 100

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi


  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 51

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 100

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 7

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 65

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 15

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 22

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 69

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 11

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 76

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 33

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 64

  Glomerülonefrit - hastalığın akut ve kronik formunun tedavisi 38