Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır 2019

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır 2019
Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır


Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır?

Goji berry ismini ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bir meyve olup birden fazla isime sahiptir. Goji üzümü, goji çileği, goji berry çileği, goji berry üzümü,kurt üzümü… Tüm bu isimler aslında goji berry meyvesidir, farklı isimlerle de bilinebilir. Goji berry yiyerek zayıflayanlar olduğu gibi çayını içerek de kilo verenler vardır.

Goji Berry Nedir?

Kurumuş hali şekil itibari ile kuru üzüme benzemektedir. Bu sebeple de kurt üzümü ismi de oldukça yaygın kullanıma sahiptir. Rengi kırmızı olup, yaş hali parlak kırmızı, kuru hali ise biraz daha mat bir kırmızı renge sahiptir. Yaş hali ile ülkemizde de yaygın olarak yetişen kızılcığı andırmaktadır. Tadı tatlı ve lezzetlidir. Yaprakları da çay yapımında kullanılır.
Anavatanı Çin gibi Uzakdoğu ülkeleri olup,mucizevi meyveolduğu anlaşıldığından beri bir çok ülkede üretebilme çabaları devam etmektedir. Türkiye’de de tam anlamıyla yaygınlaşmasa da üreticileri vardır.Goji berry meyvesiağaçta yetişir ve boyu 1,5 ile 2,5 metre arasında değişir. Ağacın meyve vermesi için ilk dikilen fidanın 2 yaşına gelmiş olması gerekir. Goji berry ağacı 2 yaşından sonra meyve verse de da tam randımanlı meyvelerini 5 yaşından sonra vermeye başlar. Kilo vermek içingoji berry kullanımıyaygındır.
goji berry çayı

Goji Berry Çayı Meyvenin Hangi Kısmından Yapılır?

Bu meyvenin hem kurutulmuş hali ile hem de yapraklarının kurutulması ile çay yapılabilir. Her ikisi de ülkemizde artık kolay bulunmaktadır. Ancak dikkat etmeniz gereken husus sahteleri ile karşılaşma olasılığınızın yüksek olmasıdır. Sahte goji berry meyvesini satıp insanların ölümüne sebep olan satıcılar bile vardır. Sağlık adına içeceğimiz çay, bilinçsiz alışverişimiz ile bizi sağlığımızdan ve hatta hayatımızdan edebilir. Kendi sitelerinden veya çok güvendiğiniz yerlerden almanız son derece önemlidir.
Tavsiye Yazı
Goji Berry'nin Faydaları Goji Berry Çayı İçin Neler Gereklidir?
Bu çayın yapımı son derece kolaydır.Goji Berry Çayıyapmak için aşağıdakilerin temin edilmesi yeterlidir.
1. Goji berry ağacının kurutulmuş yaprakları veya meyvesinin kurutulmuş hali,
2. Kaynatılmış ve dinlendirilmiş su,
3. Fincan,
4. Süzgeç.

Goji Berry Çayı Kullanımı

Diyette olduğunuz zamanlarda veya formunuzu korumak için bu çayı içebilirsiniz. Fazla yağlarınızı yakmanıza yardımcı olacak, gün boyu halsiz düşmeden işlerinizi sağlam kafa ile yürütebilmenize yardımcı olacak, açlık hissinizi bastıracak, antitoksidan özelliği ile de zararlı toksitleri vücudunuzdan idrar veya ter yolu ile atmanızı sağlayacaktır. Ayrıca karaciğer ile ilgili problemlerinizde, tümör sorunlarınızda da bu çay size iyi gelecektir.Goji berry çayı kullanımıuyku düzenindeki bozuklukları düzeltir. Ve en önemlisi gençlik hormonu olan HCG hormonunuzun daha fazla salgılanmasını sağlayarak yaşlanma hızınızı düşürecektir. Tüm bu durumlar için goji berry çayı içilebilir.
DİKKAT!
Eğer kalp ile ilgili sorunlarınız varsa, kan inceltici herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, tansiyon ya da şeker rahatsızlığınız varsa, hamileyseniz, emziriyorsanız asla ne bu bitkiyi ne de başka bir bitkiyi doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır 2019

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır 2019
Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır


Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır


Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır


Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır


Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır


Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır


Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır


Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır