Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 2019

Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 2019

Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 84 30.01.2019, 13:54

Goncharov'un biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler

Ivan Alexandrovich Goncharov tarihte yere düştü"Açık" üç roman yazarı olarak Rus edebiyatı: "Açık" "Sıradan Story", "Oblomov" ve Bu gerçek sıklıkla tartışma konusu haline gelir. Ancak, İvan Gonçarov en edebi yarışması soruları için temel teşkil edebilecek gizemli tesadüfler dolu biyografi. Bu arada sen, yazarın hayatında komik veya olağandışı anları bakmak ve daha iyi hatırlar eğer. Pekala, başlayalım.

Goncharov'un biyografisi: ilginç bilgiler (rakamlar hakkında biraz)

1.ilginç gerçekler seramik biyografisi6 Haziran yalnızca Goncharov - - Eski stil ve bir büyük şair - yeni bir yol gelecek ünlü yazar Alexander Puşkin'in aynı günde doğdu.

2. Ivan Goncharov 1812'de doğdu. Sadece birkaç gün sonra yaptığı Napolyon'um tarafından işgal Rus ordusunda doğum ve yaz ve sonbahar Yurtsever Savaşı gitti. Neredeyse dünya kenti karşısında silinir Karakas, - Aynı yıl Venezuela başkenti yıkıcı deprem oldu. Bu arada, Şubat 1812'de İngiltere'de başka bir büyük yazar - Charles Dickens doğdu.

Goncharov'un biyografisi: İlginç bilgiler (şehirler hakkında biraz)

 1. Oblomov'un yazarı Simbirsk'teki Volga'da dünyaya geldi.tüccar ailesi. Bildiğiniz gibi, aynı zamanda VI Ulyanov-Lenin, AF Kerensky ve NM Karamzin'in doğduğu yerdir. Soylu bir ailenin torunu olan tarihçi Karamzin, entelektüelden din adamlarından Kerensky Geçici Hükümet Bakanı ve devrimci Lenin - sırayla.
 2. Goncharov yüksek öğrenimini Moskova'da aldı.1831 den 1834 yıl Üniversitesi'nin sözel (Filoloji) Fakültesi. Ünlü brainchild de onunla aynı zamanda Lomonosov Vissarion Belinsky (Felsefe Fakültesi), Alexander Herzen (Fizik ve Matematik Bölümü) yanı sıra İvan Turgenyev ve Mikhail Lermontov (sözel bölüm) inceledi. Ancak, Mikhail iki yıldan az Üniversitesi'nde okudu.

Goncharov'un biyografisi: ilginç gerçekler (profesyonel etkinlik hakkında biraz)

 1. potters biyografi ilginç gerçeklerIvan Aleksandroviç'in ilk iş yeriSekreterlik görevinin yapıldığı Simbirsk valisinin kabulü. Bir yıl sonra, herhangi bir koruma olmadan, Goncharov St. Petersburg'daki Maliye Bakanlığı Dış Ticaret Bölümü'nde bir tercüman almayı başardı. Buna paralel olarak genç adam, şair Maykova Latin ve Rus dilinin çocuklarına öğretmenlik yapan bir öğretmen olarak çalıştı.
 2. Goncharov dünya turu yaptıPetersburg ünlü firkateyn Pallada üzerinde Japonya kıyılarında - iş konularında. Paralel olarak, kitabın temelini aynı adı taşıyan "Frigate" Pallas "ı oluşturan ayrıntılı bir günlüğü tuttu.
 3. Yazar sansürcü olarak çalışmayı başarmış, ancak 45 yaşındayken edebiyata tamamen konsantre olmak için emekli oldu.

Goncharov'un biyografisi: ilginç gerçekler (edebi eserler hakkında biraz)

 1. Sovremennik dergisinde 1847'de ilk"Sıradan hikaye" yayınlandı. Bir yıl sonra, Otechestvennye zapiski (Anavatan Notları) dergisinde, İngiliz kadın Elizabeth Inchbold-Simpson tarafından romanın bir çevirisini yayınladılar. Ölümcül kaza ile, aynı adı giydi - "Sadece hikaye". Pek çok okuyucu orjinalinde onunla tanıştı. Goncharov, editör yardımcısına "Basit (ama sıradan olmayan) tarih" adlı bir roman yayınlaması için yalvardı.
 2. Bu arada, Ivan Alexandrovich kendini sürekliTurgenev'i entelektüel hırsızlık suçladı. Yazarlar bir kez arkadaş oldular ve Goncharov gelecekteki roman "Cliff" in bir arkadaşı taslağını okudu. Uzun zamandır yazdı, çünkü çalışma sadece 14 yıl sonra yayınlandı. Bu yıllar boyunca yazar, romanının “Asil Yuva” daki romanının etkisini, daha sonra “On the Eve” adlı romanında gördü. Sonra ona "Bahar Suları" nın "Sıradan Tarih" e çok benzediği görülüyordu. "Bayan Bovary" ve "Duyguların Eğitimi" bile Flaubert kuşkusuz "Cliff" e benziyordu. Hain Turgenev'in edebi materyalleri Flaubert'e ilettiğinden emindi. Yazarlar neredeyse bir düelloyla savaştı.Ivan Goncharov biyografisi

Gelecekte sadece bazı anlar hakkında konuştukünlü yazar. onları bir araya birleştirirseniz Belki, "Goncharov başlıklı eğlenceli bir kitapçık olurdu. Biyografi. İlginç gerçekler. " "O" ve birkaç deneme üç roman: onlarla tanışmış, belki, birisi ağır ağır, tadını, bütün yazarın eserlerini okumak ister ki.

Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 2019

Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 2019

Related news

 • Rotavirus enfeksiyonu: tedavi, önleme, semptomlar
 • Ramazan Pidesi Nasıl Yapılır
 • Pineapple Upside Down Pancakes
 • Eski şair İlyada ve Odyssey yazmıştı
 • Lor Kurabiyesi

 • Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 38

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler


  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 33

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 67

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 53

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 90

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 91

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 76

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 72

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 3

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 30

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 65

  Goncharovun biyografisi: ilginç gerçekler ve figürler 4