Grafik arayüzü 2019

Grafik arayüzü 2019 Grafik arayüzü

Grafik arayüzü

Xerox ilk tanıttığındabilgisayarınız için grafik arabirimi Alto, elbette bu kararın gülünç görünen bir sürü şüpheci vardı. Sonuçta, bilgisayarlar hazırlıksız hazır kullanıcıları "avian" komut satırı diliyle korkutmadan önce, uyuşturucunun bırakma ya da tıklama ve tıklama konusunda bir soru bile olmadı ve makineyle olan tüm iletişim, klavyeden komutlar yazarak yapıldı.

Ancak önemli IT oyuncularızamanın pazarı (geçen yüzyılın 70'li yıllarıydı), grafik kullanıcı arayüzünün yalnızca teknisyenler için kolaylık olmadığı gibi, hazır olmayan kullanıcıları bilgisayar teknolojilerine çekmek için mükemmel bir yoldur. Öğretmek onları PC'nin bu sürümü üzerinde çalışmak çok daha kolay hale geldi. Böylece, kişisel bilgisayarların pazarının dünyada oluşmaya başladığı grafik arayüz, buluş haline gelmiştir. Hiç kimse bunu açık bir çözüm için şimdiye kadar düşünseydi ne olacağını düşünmek çok üzücü.

Peki grafik arayüzü nedir? Bu, bir kişiyi bir makineyle etkileşime girmenin bir yoludur; klavyedeki komutlar yerine, kontrol eylemleri özel bir aygıt (genellikle bir fare rolünü yerine getirir) kullanarak gerçekleştirilir. Diyalog, menülerin, kontrol pencerelerinin yanı sıra düğmeler, çeşitli paneller ve diğer öğelerin uygulanmasına dayanır.

Kesin anlamıyla, "arayüz"aracı, görevi, OS'nin tüm yeteneklerini ve çalışma öğelerini, insanlara anlaşılır bir grafik biçiminde göstermektir. Örneğin, Windows'da, arabirim, prensip olarak mümkün olduğu kadar basit ve anlaşılabilir bir yapıdadır ve herkes, karmaşıklıklarını anlayabilir.

Bilgisayarı fareyle kontrol edersek, şu şekilde kullanılabilir eylemlere ihtiyacımız vardır:

- sol tıklama - arayüz öğesinde sol fare tuşuyla tek tıklama;

- Sağ tıklama - düğmeye veya öğeye sağ tıklayın;

- çift tıklama - iki tıklama arasındaki minimum zamana sahip farenin ana (genellikle sol) düğmesine çift tıklayın;

- sürükleyip bırak - öğeleri fare işaretçisini yerleştirerek ve sol düğmeye basıp nesneyi sürükleyene kadar her zaman tutarak hareket ettirin.

Windows grafik arabirimi hangi öğeleri paylaşıyor?

Her şeyden önce, bu masaüstü. OS yüklendikten sonra Masaüstünü görürüz, programların tüm simgelerini ve kısayollarını görürüz. Bütün pencereler üstüne açılıyor.

Simgeler. Windows'daki herhangi bir dosya, program veya belge bir simge ile gösterilir. Simgeyi çift tıklayarak programı çalıştırın. Ve daha sonra, program masaüstünde yer alabilir ve çok derin gizli olabilir çalıştırmak masaüstünde görüntülenen öngörü kısayoldan çalıştırın.

Bir kısayol, programın kendisi olmasına rağmen, bir simgeve değil, ama nerede saklandığını biliyor ve bu yere işaret edebilir. Simgeler, kısayollardan farklı olarak, sol alt köşede bir ok yoktur. Kısayolu çift tıklayın, programı ikonuna tıklamış gibi çalıştırıyoruz.

Görev çubuğu - bulunan uzun bir çubukkural olarak, alt kısımda (kullanıcının zevkine göre üst, sol veya sağında buluşuyor) ekranın bir kısmı. Üzerinde "Başlat" düğmesini, bilgisayarda ve o anda çalışmakta olan programları gösteren bir saat ve grafik öğeleri bulabilirsiniz.

Ve Windows'un grafiksel arayüzünü tanıyan en önemli unsur - bu pencere, çünkü tüm programlar pencerelerde çalışmalıdır.

Kim üzerinde devam eden tartışma rağmenMicrosoft, bu ya da bu tasarım öğesinin ya da “Windows” olarak adlandırılan arabirim varyantının tüm fikrini ödünç aldı, yine de, dünyanın en popüler haline gelen bu işletim sistemi idi. Uygulanan tüm ana arayüz çözümlerinin Xerox mühendisleri tarafından 1970'lerde yeniden formüle edilmesine izin verin. Ama sonuçta, Japonlar kişisel bilgisayarlarını büyük bir dünyaya salıverdi, kendi kullanımları için birkaç bin parçaya sınırlandırarak, Apple ve Microsoft dahil olmak üzere diğerleri pazarın bu yeni segmentini geliştirmeye başladılar.

Grafik arayüzü 2019

Grafik arayüzü 2019

Related news

 • Balık Sırtı Yeni TrendÖrgü SaçStilleri
 • Kilo Aldırmayan Elmalı Havuçlu Diyet Kek Tarifi Videosu
 • Tavuklu Ali Paşa Pilavı Tarifi
 • Sadece gitmeme izin verme. Aktörler ve heyecan verici bir drama rolü
 • Plastik pencereler ister misin Kendi ellerinizi kurmak basittir

 • Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü


  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü

  Grafik arayüzü