Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 2019

Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 2019

Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 26 03.03.2019, 15:31

Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru

Belki de, en güçlü adamlar halter halindeydiler. Hiç kimsenin bile geçiremediği inanılmaz ağırlıkları yükseltme kapasitesindedirler.

Her yıl giderek artan sayıda yeni kayıtlar düzenleniyor, ancak bazıları çok zorlanıyor ve onlarca yıldır hiç kimse yenemez. En inanılmaz dünya rekorlarını düşünün.

En güçlü

"Gezegenin en güçlü adamı" onunzamanında aradı. Halterde yer alan ve 50 yıldan fazla bir süre önce oynanan Birleşik Devletler Paul Anderson'lı bir sporcu hala kuvvet antrenmanında yenilmemiş rekorlara sahip.

halterde dünya rekoru

Las Vegas'ta 526 kg ağırlığında oturmayı başardı.arka arkaya üç kez. Bunu birkaç hafta boyunca her gün yaptı ve onun için böyle ağırlığın sıradan bir işçi olduğunu ve azami bir işçi olduğunu söyledi. Hiçbir atletik ekipman olmadan çıplak ayakla yaptı. Örneğin, modern bir kayıt, 590 kg ağırlığında oturan Doni Thompson tarafından belirlendi. Donanma Reinhodt tarafından 1975 yılında teçhizat olmadan, 423.5 kg ağırlığındaki bir boğazda bir kayıt yapıldı; bu rekor bugüne kadar dövülmedi.

Anderson'un bir diğer inanılmaz başarısı sağ eliyle kaldırma ağırlığıdır. 11 kez 136 kg kaldırdı. O özel dambel egzersizleri yaptı.

Belki üç ton ağırlığından yırtın - belki!

En inanılmaz dünya rekorlarından biri, raflardan kaldırma ağırlıkları kurdu. Anderson, 2,444 kg ağırlığındaki ağırlığı parçalamayı başardı ve bu miktar, kendisinden önceki kayıtlardan neredeyse bir ton daha yüksekti.

Ağır dünyada inanılmaz dünya rekoruatletizm ve Andy Bolton, İngiliz haltercilik. Üç dünya rekoru kırdı: Ağırlık 550.5 kg, deadlift - 457.5 kg, toplam triatlon - 1273 kg. Andy, gezegende, kaldırma kilosunun 453.6 kg'dan (1000 pound) fazla kaldırmayı başaran ilk insan oldu.

halterde dünya rekoru

Engel kaldırmada Benedict Magnusson'un başarıları dikkat çekici. 2011 yılının ilkbaharında, donanımda haltercilik konusunda dünya rekoru kırdı ve turnuva Ronnie Coleman klasmanında ağırlığı 460 kg'a çıkardı.

Tezgah basınında bahsetmemiz imkansızdır.Amerikan atleti Ryan Kennely'nin başarısı. Ekipman olmadan, 297 kg sıkar. Çok mu? 2008'de ekipmana Ryan 478.6 lira sıktı! Şimdiye dek hiç kimse haltercilikte bu dünya rekorunu yenemez.

İran önde

Böyle bir alıştırmada, bir sarsıntı olarak, mutlak olarakHalter ağırlıklı ağırlık kategorisi dünya kayıtları sadece İranlı sporculara aittir. Ve en son iki öğrencinin, öğrencisi olan öğretmene ait olması dikkat çekicidir. Yani, 2003 yılında Hossein Reza Zade, dünya rekoru kırdı ve 213 kg çubuğun ağırlığında bir pislik yaptı. Ve 2011 yılında, öğrencisi Bedhad Salimi, öğretmeni geride bırakarak, 214 kg ağırlığında, İran'da düzenlenen Ulusal Turnuvada bir sarsıntı yapmayı başardı. Aynı zamanda, bir sarsıntı içinde, halter Hossein dünya rekoru kaldı - 263 kg daha fazla almayı başaramadı.

halter dünyasının kayıtları

Eğitim sistemlerinin gelişimine rağmen,haltercilerin kullandığı spor katkı maddeleri, şimdiye kadar hiç kimse, 1988 yılında 266 kg'lik bir sarsıntıya maruz kalan Sovyet atlet Leonid Taranenko'nun sonucunu geçemedi. Daha sonra, biatlonun toplamında 475 kg attı.

Ayrıca eşsiz bir sonuçturAynı 1988 yılında 190 kilo ağırlığındaki halterini iten Türk atlet N. Süleymanoğlu, halterde yeni bir dünya rekoru kırdı. Biraz görünüyor mu? Sporcunun o kategoride hangi kategoride hareket ettiğini tespit ettiğinde fikriniz değişecektir - 60 kg'a kadar. Yani, Türk kendi kilosunu üç katından fazla arttırdı!

Onlar için ağırlıklar havdan daha kolay

Biraz ve kettlebell sporuna dokunacağız. Altay Bölgesi'nde yaşayan bu sporcu Pavel Lesnykh'de dünya şampiyonu yeni rekorlar kırmaktan yorulmuyor. 2007 yılında Pavel, 36 kilogram 1030 kez ağırlığa basarak dünya rekoru kırdı. Tam olarak bir buçuk saat sürdü.

Vyacheslav Khoronenko'nun "Belarus Kralı Ağırlıklar" tarafından belirlenen önceki rekor, 32 kilo ağırlığındaki 1020 kilo ağırlığındaki artışa göre, bu gerçekten büyük bir başarı.

Buna ek olarak, Paul, 41 kg ağırlığındaki bir ağırlığı 209 itmeyi ve aynı zamanda ağırlık olarak 30 kilo için 52 kilo tutmayı başardı, böylece halter dünyasının yeni kayıtlarını oluşturdu.

Dünya kayıtlarından daha az değil, kurulması mümkün veBaşka bir Rus atlet - Ivan Denisov, ağırlık kaldırmada Rusya ve dünyanın birden çok şampiyonu. Uzun bir döngü üzerinde bir ağırlık bastırmak için bir dünya rekoru kırdı. 2007 yılında 32 kilo ağırlığında ilerle, 109 puanlık bir sonuca ulaşmayı başardı. Ve 2005 yılında, Ivan, bir sarsıntı ve bir sarsıntıdan oluşan biatlonda 387 puanlık bir skor elde edebildi. Aynı zamanda sarsıntıda 175 puan, kapıda - 220 sayı attı.

halter dünyasının kayıtları

Sırada ne var?

Birçok uzman yeni dünya diyorSporcular tarafından belirlenen halterdeki kayıtlar, daha önce kurulmuş olanlardan daha az ve daha az farklıdır. Ve bu, sporcuların yeni teknikleri, beslenme ve fonlarına rağmen. Giderek daha fazla insan bunu, insan vücudunun fiziksel gücünün olanaklarına çok yaklaştıkları gerçeğiyle ilişkilendirmektedir ve bu nedenle artık kayıtlarda büyük bir kırılma olamamaktadır. Yani ya da değil, sadece zaman anlamaya yardımcı olacaktır.

Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 2019

Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 2019

Related news

 • Tarım Kredi Kooperatifleri personel alımı başvurusu nasıl yapılır
 • Etli Patlıcanlı Maklube Tarifi Videosu
 • Güç seninle olsun
 • Umutsuz Ev Kadınları 116. Bölüm Fragmanı izle
 • SİYAH TÜLBENTE DERYANIN ÇİÇEKLERİ TIĞ OYASI YAPILIŞI
 • BOLONEZ SOSLU MAKARNA

 • Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 53

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru


  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 74

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 57

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 77

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 8

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 22

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 79

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 5

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 53

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 74

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 38

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 99

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 14

  Halterpiyasada en inanılmaz dünya rekoru 79