Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz

21.04.2019

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 38

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz!

Son zamanlarda, Rus hamamı herşeyi satın alıyorbüyük popülerlik. Ve boşuna değil, çünkü banyoya gitmek sadece yıkamak ve iyi bir buhar elde etmek için bir fırsat değil, aynı zamanda bir hafta boyunca güçlü bir canlılık kazanır.

banyoda soba

Kuşkusuz, banyonun en önemli unsurufırın. Bir banyo yapmayı planlıyorsanız, onsuz yapamazsınız. Tabii ki, sadece bitmiş olanı seçip satın alabilirsiniz. Satışa sunulan nimet artık çok çeşitli. Ancak bu yazıda, su deposuyla banyo yapmak için soba nasıl yapılacağı hakkında konuşacağız. Bu, kesinlikle, çok zor değil. Asıl - imalatında teknolojiyi gözlemlemek ve ilkeleri üzerinde ısıtılan hamam anlamak için. Bu konuda odun sobası ayrı bir sözü. Elektrik ya da gaz fırını göre imal edilmesi daha az teknolojik odun, kömür veya turba ile ısıtılabilir. Artı, bu yeni fabrika modeli olursa olsun iyi olduklarını, nasıl geleneksel Rus soba-ısıtıcı sağlayan benzersiz bir duygu sağlamak için mümkün olmayacaktır dikkati çekiyor. banyosunda fırın sonra - sadece inşaat unsurlarından biri, aynı zamanda özel bir çevresi ve yanan odun yarattığı mikroklima. Buna ek olarak, bu model iletişimleri için ek maliyetler gerektirmeyen, elektrik ve gaza oranla daha güvenlidir. banyosunda bir odun sobası ayarlanması, gaz kaçağı veya zincirde kısa devrenin korku yoktur.

tanklı banyo için fırınEv tipi fırınlar hakkında daha fazla konuşalım. Bunlardan biri uzaktan su deposu olan bir ocak. Bu tasarımın avantajı pratiktir, çünkü depodan gereksiz ham buharın hamamın sıcak odasına girdiği durumlar yoktur. Böyle bir fırının üretimi için, suyu ısıtmak için yerleşik bir sicile sahip geleneksel bir fırın burgerine ihtiyacımız olacak. Fırının üstünde, taşlar için özel bir "cep" yapmak gerekir (onu ciddi yanıklardan korumak için açık tip yapmak daha iyidir). Böyle bir fırın çelik sacdan yapılır. Su deposu, alt kenarı en az yarım metre için kayıt seviyesinin üzerine çıkacak şekilde asılır. Kayıt için tank, borular veya bir kauçuk hortum ile bağlanır.

Küçük odalar için fırınlar yapılması önerilir.Düşük ısı kapasitesi. Böyle bir fırının tabanından bir fırın var, merkezde bir ısıtıcı var ve yapının üstünde su bulunan bir tank var. Metal gövde içinde bir tuğla duvar döşenebilir (tuğla kullanmadan böyle bir sobanın varyantı da vardır), çelik şeritler kafesine taş yerleştirilir. Yukarıdaki tank sıcak gazlar vasıtasıyla ısıtılır, su özel bir yan açıklık içine dökülür. Böyle bir yapının montajı nispeten basittir ve kaynak ile gerçekleştirilir.

sauna odun sobasıBir başka ilginç seçenek fırın yapmaktırdemir varilden bir banyoda. İlk olarak, üst ve alt kısımlar çıkarılarak benzersiz bir silindir elde edilir. Ortaya çıkan tasarım, sırayla, tuğladan çıkarılan ateş kutusu üzerine monte edilen bir ızgara üzerine monte edilmiştir. Namlu içinde ayrıca kenarına yerleştirilmiş bir tuğla duvarı döşenir ve daha sonra taşlar iç mekânın üçte ikisine dökülür. Namlu bir kapakla kaplıdır ve bir baca yukarı doğru yönlendirilir.

Ayrıca, bir banyo sobası kalın bir şekilde yapılabilirTuğla kullanmadan genel olarak sac. Bu yapının dibinde bir kül tablası (yanmış yakıttan kül toplamak için kullanılan bir cihaz), üstünde bir ocak bulunmaktadır, üstte bir ızgara vardır. Kafesin üzerinde taşlar var, hemen yukarısında ve yanlarında bir baca var. Böyle bir sistemin montajı oldukça basittir, ancak tuğla duvarlarının olmaması nedeniyle çok uzun bir süre ısı tutmaz.

Gördüğünüz gibi, uygun bilgiye ve belirli bir beceriye sahipseniz, banyo yapmak için bir fırın yapmak hiç de zor değil. Esas olan, gayret ve coşkudur.

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz

Related news

 • Kadınların Yaptığı Makyaj Hataları
 • Bir Windows ev ağı yapılandırma şekli
 • Yeni doğmuş bebekler için süt ürünleri karışımı seçimi
 • Gerçek Aşkın Var Olduğunu Kanıtlayan Dillere Destan Niteliğinde Göz Yaşartıcı Aşk Hikayeleri
 • Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler

 • Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 79

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz


  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 25

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 78

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 97

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 16

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 53

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 89

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 97

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 88

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 75

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 2

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 16

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 67