Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 2019

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 2019
10.05.2019

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 2

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz!

Son zamanlarda, Rus hamamı herşeyi satın alıyorbüyük popülerlik. Ve boşuna değil, çünkü banyoya gitmek sadece yıkamak ve iyi bir buhar elde etmek için bir fırsat değil, aynı zamanda bir hafta boyunca güçlü bir canlılık kazanır.

banyoda soba

Kuşkusuz, banyonun en önemli unsurufırın. Bir banyo yapmayı planlıyorsanız, onsuz yapamazsınız. Tabii ki, sadece bitmiş olanı seçip satın alabilirsiniz. Satışa sunulan nimet artık çok çeşitli. Ancak bu yazıda, su deposuyla banyo yapmak için soba nasıl yapılacağı hakkında konuşacağız. Bu, kesinlikle, çok zor değil. Asıl - imalatında teknolojiyi gözlemlemek ve ilkeleri üzerinde ısıtılan hamam anlamak için. Bu konuda odun sobası ayrı bir sözü. Elektrik ya da gaz fırını göre imal edilmesi daha az teknolojik odun, kömür veya turba ile ısıtılabilir. Artı, bu yeni fabrika modeli olursa olsun iyi olduklarını, nasıl geleneksel Rus soba-ısıtıcı sağlayan benzersiz bir duygu sağlamak için mümkün olmayacaktır dikkati çekiyor. banyosunda fırın sonra - sadece inşaat unsurlarından biri, aynı zamanda özel bir çevresi ve yanan odun yarattığı mikroklima. Buna ek olarak, bu model iletişimleri için ek maliyetler gerektirmeyen, elektrik ve gaza oranla daha güvenlidir. banyosunda bir odun sobası ayarlanması, gaz kaçağı veya zincirde kısa devrenin korku yoktur.

tanklı banyo için fırınEv tipi fırınlar hakkında daha fazla konuşalım. Bunlardan biri uzaktan su deposu olan bir ocak. Bu tasarımın avantajı pratiktir, çünkü depodan gereksiz ham buharın hamamın sıcak odasına girdiği durumlar yoktur. Böyle bir fırının üretimi için, suyu ısıtmak için yerleşik bir sicile sahip geleneksel bir fırın burgerine ihtiyacımız olacak. Fırının üstünde, taşlar için özel bir "cep" yapmak gerekir (onu ciddi yanıklardan korumak için açık tip yapmak daha iyidir). Böyle bir fırın çelik sacdan yapılır. Su deposu, alt kenarı en az yarım metre için kayıt seviyesinin üzerine çıkacak şekilde asılır. Kayıt için tank, borular veya bir kauçuk hortum ile bağlanır.

Küçük odalar için fırınlar yapılması önerilir.Düşük ısı kapasitesi. Böyle bir fırının tabanından bir fırın var, merkezde bir ısıtıcı var ve yapının üstünde su bulunan bir tank var. Metal gövde içinde bir tuğla duvar döşenebilir (tuğla kullanmadan böyle bir sobanın varyantı da vardır), çelik şeritler kafesine taş yerleştirilir. Yukarıdaki tank sıcak gazlar vasıtasıyla ısıtılır, su özel bir yan açıklık içine dökülür. Böyle bir yapının montajı nispeten basittir ve kaynak ile gerçekleştirilir.

sauna odun sobasıBir başka ilginç seçenek fırın yapmaktırdemir varilden bir banyoda. İlk olarak, üst ve alt kısımlar çıkarılarak benzersiz bir silindir elde edilir. Ortaya çıkan tasarım, sırayla, tuğladan çıkarılan ateş kutusu üzerine monte edilen bir ızgara üzerine monte edilmiştir. Namlu içinde ayrıca kenarına yerleştirilmiş bir tuğla duvarı döşenir ve daha sonra taşlar iç mekânın üçte ikisine dökülür. Namlu bir kapakla kaplıdır ve bir baca yukarı doğru yönlendirilir.

Ayrıca, bir banyo sobası kalın bir şekilde yapılabilirTuğla kullanmadan genel olarak sac. Bu yapının dibinde bir kül tablası (yanmış yakıttan kül toplamak için kullanılan bir cihaz), üstünde bir ocak bulunmaktadır, üstte bir ızgara vardır. Kafesin üzerinde taşlar var, hemen yukarısında ve yanlarında bir baca var. Böyle bir sistemin montajı oldukça basittir, ancak tuğla duvarlarının olmaması nedeniyle çok uzun bir süre ısı tutmaz.

Gördüğünüz gibi, uygun bilgiye ve belirli bir beceriye sahipseniz, banyo yapmak için bir fırın yapmak hiç de zor değil. Esas olan, gayret ve coşkudur.

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 2019

Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 2019

Related news

 • Moskova ve Moskovadaki müzelerde askeri teçhizat (fotoğraf)
 • Gamsız Hayat 2.Bölüm Fragmanı izle
 • 3D Küp Lif Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • Tatil Dönüşü Sendromu Aşma Yolları
 • Sıralı Kelebek Tığ Oyası Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu

 • Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 24

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz


  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 65

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 15

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 1

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 41

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 88

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 69

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 31

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 26

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 56

  Hamamda kendi ellerimizle bir ocak inşa edeceğiz 94