Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 2019

Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 2019
13.05.2019

Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 69

Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı

Hanapi Ebekuev edebi alanda yeni doğmuş bir isim. Bilgi biyografisi hakkında ihmal edilebilir. Bazı insanlar bile isminin bir insanı değil bir grup meraklıyı gizlediğine inanırlar.

hanapi ebbeekuyEbekukev Hanapi Magomedovich. biyografi

Yazar hakkında bilinen budur. Ebekekev Hanapi Magomedovich, 1 Kasım 1956'da Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'nde Çerkessk şehrinde doğdu ve 2019 yılında orada öldü. Şiirde Rusya için yeni bir yön açtı - ultraminimalizm. Kafkas, eğitimli bir şair değil, Rusça'da garip ama yürekten şiirler yazan bir amatör. Eserlerinin kitap raflarına kaza sonucu düştüğü söyleniyor. Arkadaşlarından biri şaka yollu yaratıcılığını yayınevine götürdü.

Ayetler içeren taranmış sayfalar hemen internette yayınlandı. LiveJournal'daki blogcular tarafından ertelendi. Gizli anlamını tartıştılar ve aradılar.

Birçok kişi basit ve basit hecesini sever. Ebekuev Hanapi, 11 şiir koleksiyonunun yazarıdır. Aralarında en ünlü:

 • "Her şey hayatta olur";
 • "Love";
 • "Sana bir buket ile geldim."

ebbekuev hanapi magomedovich

Ultraminimalizm hakkında biraz

Makalenin bu bölümünde, bu az bilinen yön hakkında konuşacağız. Şiir yazılarında yer alan sözcüksel yazı çok zayıftır. Tipik olarak, bu:

 • fiiller;
 • kelimeler - devlet kategorisi.

Zamirler, sıfatlar, isimler daha az kullanılır. Bunlar sadece soyutlamaları tanımlamak için kullanılır ve daha çok niteliksel veya maddi kavramları ifade etmek için kullanılır.

Şiirin yapısı

Ultraminimalizm şiirsel kanunları yok eder. Ama bu tam olarak gerçekleşmez, ancak sadece en düşük "anaokulu seviyesi" ne iner. Burada şiirsel konuşmanın yıkımı gözlenir, tüm şiirsel kanonların kırılması. Ayetlerin kırık bir ritmi vardır ve eğer melodik bir melodi mucizevi bir şekilde ortaya çıkarsa, o zaman muhtemelen pullar ve deyimlerdir. Hanapi, ayetin nasıl ses çıkaracağı hakkında fazla düşünmedi. Kendi dünyasında bu dünyayı daha iyi hale getirmeye çalışan romantik bir şair.

ebekuk hanapi magomedovich şiiri

Ebekukev Hanapi Magomedovich. şiir

Rusça şair için yerli değil. Bazı şiirleri garip geliyor. Beş yaşındaki bir çocuğun sözlerinden yazıldıkları anlaşılıyor. Aynı zamanda Ebekuev Hanapi Magomedovich'in pek çok hayranı var. Basit yaşam şeyleri hakkında yazıyor. Anavatanlığa, doğaya, kadınına, çocuklara olan sevgiyi.

Hanapi kafiyeli iyi değil, şiir yazma yasalarına uymuyor. Bu yazar başkalarını fethetti - görüntüleri oluşturabilir ve ruh halini iletebilir.

"Tek sesli polifoni"

Ebekekev Hanapi Magomedovich'in çalışmalarında sizkişisel bir günlüğünden alıntılara benzeyen kısa şiirler bulun: notlar, gözlemler, duygular, düşünceler notları. Koleksiyonlardaki vurgu yazar veya lirik kahramanın kişiliğine dayanır. Ayette, hem bir insan adına hem de bir kadın adına yazdığı biraz gariptir. Çoğu zaman, lirik kahramanın cinsiyetini belirlemek zordur. Sadece deneyimleri ve iç dünyası için yakalanmak mümkündür.

Eserlerde lirik kahraman - ikametRusya Federasyonu. Belli bir uyruğu yok, ama Rusya'nın bölünmez olması gerektiğine inanıyor. Dünyanın resminde, Ebekuev'in din için yeri yoktur. Eğer yazarın tüm kitaplarını alırsanız, o zaman sadece bir iş, belirli bir şehirde bir tapınak inşa etme ihtiyacını ele alır. Lirik kahraman için, Tanrı çok gizemli ve karmaşık bir özdür. Onun hakkında yazmayı engelliyor. Kahraman, herhangi bir inancın ustası olabilir ya da ateist olabilir.

Vatansever Şiir

Kitaplardaki lirik kahraman vatandaşıRusya kelimenin en geniş anlamında. Yazar Rus kızların güzelliğini, iktidar savunucularını övüyor, güçlü olanın ülkeyi nasıl yöneteceğini bildiğine, Rusya Federasyonu'nun bölünmezliğini temsil ettiğine inanıyor.

Kitaplarda Büyük Vatanseverlik Savaşı teması

Hanapi Ebbekuev'in anılarının temasıyla ilgili olduğu görülebilir.Anavatanı faşistlerden korumak için yükselen askerler. Şiirlerinde, korkunç olayları unutanlar tarafından reddedildiğini kınadı. Savaş hakkında yazıyor, yazar çoğunlukla klişe.

ebekukev hanapi magomedovich biyografi

Ayette doğanın tanımı

Ayetlerdeki manzaralar insan tarafından ifade edilirduygu. Doğanın klasik tasvirlerini çağırmak bile zordur: her şey çok ilkeldir, çok sayıda klişe vardır. Yazar, doğal güzelliği veya fenomeni tarif etmiyor, mevsimlerin ve doğal olayların değişmesi hakkında yazıyor.

Şiirlerin hemen ardından hemenİnternet çok sayıda taklit Hanapi ortaya çıktı. Jokerler başka bir adamın veya kadının şairin portresi kitabından taranmış tabakanın sarılmak ve aynı tarzda yazın.

Şiir savunucuları Hanapi Ebekekuev şöyle diyor:Bu tür çalışmalar “Moskova kavramsalları”, örneğin Gelman ya da Prigov tarafından yazılmış olsaydı, hayranların yaratıcılığı postmodern, primitivizm, sarcasm ya da grotesk olarak algılayabileceğini.

Kafkas şairi ile dalga geçen insanlar,kendi dilinde yazmadığını anlamalıdır.

Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 2019

Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 2019

Related news

 • Nusretin Düşman Kardeşi Erkeklerin Onu İstememesine Aldırmadan Başarıdan Başarıya Koşan Kadın Kasap Semrah Doğan
 • Dilber Dudağı Tarifi 2 – Şerbetli Tatlı Tarifleri
 • Sıcak
 • ABD, askerlerini Ukrayna topraklarına konuşlandırabilir
 • Fırında Hindi Dolması Tarifi

 • Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 15

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı


  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 56

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 83

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 80

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 28

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 46

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 100

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 41

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 70

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 89

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 100

  Hanapi Ebekuev - ultraminimalizm tarzında şiir yazarı 9