Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 2019

Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 2019
24.08.2019

Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 38

Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik? Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye

Bugüne kadar en popüler nöbetlermekanizmalar kuvars veya mekanik olarak kabul edilir. Herhangi bir kol saati modeline gelince, burada tartışma sadece görünüş değil, aynı zamanda mekanizmanın kalitesidir. Başlıca özellikleri (güvenilirlik, hizmet ömrü ve inme doğruluğu) daima yüksek olmalıdır. Şimdi, tasarımcıların çok gurur duydukları "başarısız yenilikleri" boşa çıkmaya başladı ve teknisyenler kendilerini beklentiler konusunda güvence altına aldı. Mekanik-elektronik saatler ya da iki saatli saatler, klasikler için değerli bir yedek olmayacaktı. Kuvars veya mekanik saatler standart olarak kalır.

hangi saat daha iyi kuvars veya mekaniktir

Kuvars ve mekanik saatler nelerdir?

Nasıl sorusu üzerinehangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik,açık bir cevap vermek imkansızdır. Mekanik saatler bir sanat klasiği. Prestij ve güvenilirlik açısından, modern mekanik saatler kuvars saatlerden biraz daha yüksek. Bu arada, estetik olarak, daha fazlasını severler. Saatin kadran boyunca pürüzsüz hareketi, bilekte hoş bir ağırlık ile birleştiğinde, mekaniğe çok fazla aşık olur. Kuvars saatler kullanmak daha uygundur. Bunların en hoş özelliklerinden biri, onları sarmaya gerek olmadığı ve sürekli olarak durduklarından endişe duymalarıdır. Kuvartzdaki inmenin doğruluğu, mekanik modellerden daha yüksektir. Kuvars mekanizmasının fonksiyonları, daha hafif ve daha ince saatlerin oluşturulmasına olanak tanır.

 kuvars veya mekanik

Kuvars ve mekanik saatlerin çalışma prensibi

Kuvars ve mekanik saatler arasındaki ana fark -Bu eylem ilkesidir. Motorun mekanik bir saatteki rolü, bir spiral yaya atanır. Bitki saat prosedürü sırasında özel bir şekilde bükülür. Kademeli gevşeme saat mekanizması başlatır. Böylece, küçük dişleri olan bir tambur harekete geçirilir. Yayların dengesiz bir şekilde devrilmesinden dolayı hatalar meydana gelebilir. Araba fabrikası tüm mekanik İsviçre saatleriyle donatılmış, fiyat kategorisi üç yüz dolardan başlıyor.

Kuvars saatler enerji bir özel tarafından veriliriki ila yedi yıllık bir süre için tasarlanmış bir pil. Kuvars osilatör motora enerji aktarır. Saatin ellerini çeviren odur. Kuvars saatler mükemmel bir hassasiyete sahiptir. Basıldığında kuvars kristali, elektriksel bir dürtü üretir ve elektrik akımına maruz kaldığında, sözleşme yapar. Batarya yüksek kalitede ise, bu saatin sadece 2-3 yılda bir sarılması gerekecektir.

Saatin daha iyi olduğu kesin bir kesinlik ile belirtmek imkansızdır. Kuvars veya mekanik saatler avantaj ve dezavantajlarına sahiptir.

kol saati

Mekanik saatler

En teknolojik, daha karmaşıkgeliştirme ve üretim haklı olarak mekanik saatler olarak kabul edilir. Zorunlu kalite en karmaşık mekanizmadır. Dünya üreticileri bu alanda rekabet ederek, mekanik saatlerin en sofistike versiyonlarını piyasaya sürdüler. Ancak, en bütçe modelleri bile ifadede güvenilir ve doğrudur.

Mekanik saat mekanizmaları doğrudurSanat ve teknik düşünce çalışması. Yeni saatlerin yaratılmasında, tüm departmanlar ve süper güçlü bilgisayarlar çalışıyor. Çok şey başarıldı: Sıcaklık dalgalanmalarına yay tepkisi problemleri ortadan kaldırıldı, sabit gerilimi sağlayan sistemlere geçildi, mekanizmada sürtünmeyi ortadan kaldırmak için yeni dirençli malzemeler kullanıldı. İşin sonucu en yüksek hassasiyettir. Bir başka önemli nokta estetiktir. Modelin eğiliminde, mekanizma gözlenebilir. Bir mekanizmanın oluşturulması sadece mücevher güzelliği meselesi değildir. Tüm mekanik saat malzemelerinin işlenmesinin zor olduğunu unutmayın.

 kuvars saatler ve mekanik arasındaki fark

Kuvars izle

Kuvars hareketi iyi unutulmuş bir eskidir. Klasik seyretme hareketinin modern bir şekilde yeniden yapılmasında böyle bir yenilik var. Zamanın gösterdiği yardımı ile kadranların hareketi fikri aynı kalır, ancak bataryanın kendisi ve kuvartzun kendisi mekanik bir sıkıştırılmış yay değil, bir hareket kaynağı olarak hareket eder. Step motor, karmaşık vites sistemini değiştirdi. Bu mekanizma fiyata sadıktır. Hafif dişi saatte, kuvars hareketi vazgeçilmezdir, çünkü klasik bir mekanizmaya yer yoktur. Sık sık fabrika saati kuvars gerektirmez.

Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik?

Mekanik saatler için, izin verilen hata sınırları 24 saat içinde 20 ila 40 saniye arasında değişir. En pahalı modellerde, fark günde sadece 1-2 saniyedir.

Kuvars saatler içinayda 15-20 saniye bir tutarsızlık. Eğer sizin için ana parametre doğruluk ise, o zaman kuvars hareketi olan modellerde seçimi durdurmak daha iyidir. Mekanik saatlerin doğruluğu doğrudan çeşitli faktörlere bağlıdır: ortam sıcaklığı, saatin yıpranma konumu, parçaların aşınma seviyesi. Kuvars daha gösterişsizdir (mekanizmada kırılgan detaylar yoktur). Ancak kuvars manyetik alanlardan muzdarip olabilir. Ancak bu saatler, mekaniği devre dışı bırakabilecek tüm faktörlere daha az duyarlıdır. İşte bu yüzden dünya üreticileri, "en iyi saatler hangileri?" Kuvars veya mekanik-hizmet ömürleri ile, "en sık quartz.Kvartsevye mekanizmaları dünya pazarında hakim ısrar ediyorlar. Üç yıl içinde, hem mekanik hem de kuvars saatler yağlama, temizlik ve ayarlama gerektirir.kuvars ve mekanik saat farkı

Mekanik saatler maliyeti genellikle kuvars saatler daha büyüktür. Bu olgu basit bir şekilde açıklanabilir: mekaniğin daha fazla detayı vardır.

Mekanik saatlerin detayları sabittirYük. Bu nedenle, dirençli malzemeler kullanan mekanizmaların üretiminde: çelik, pirinç, yakut. Kuvars modellerde parçalar daha serbesttir: motorun tekerlekleri döndürdüğü anda, bir saniye için yüklenir. Plastik, plastik gibi en yumuşak malzemeleri kullanabileceğiniz kuvars modelleri için kullanın.

tavsiyeler

Kuvars vemekanik saat. Fark, her biri için kendi yolunda belirlenir. Erkek modeller hakkında konuşuyorsak, o zaman mekaniğe tavsiyede bulunabiliriz - sağlam ve statüde görünüyor. Kadın saatleri ile daha kolay - kuvars hareketi minyatür modellere kolayca sığabilir.

Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 2019

Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 2019

Related news

 • Polisan Çocuk Tiyatrosu’ndan ücretsiz çocuk oyunu
 • Trenle Kazalar: nedenleri, sonuçları
 • Yazarken, ayette ve kendi sözlerinizde evlenmeyi güzel tebrik ederim
 • Zayıflama elleri için egzersizler
 • ÇİKOLATA SOSLU FİNCAN MUHALLEBİSİ Enfes Yemek Tarifleri

 • Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 21

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye


  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 67

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 14

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 1

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 9

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 67

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 50

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 23

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 52

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 10

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 72

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 69

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 8

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 62

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 20

  Hangi saat daha iyi - kuvars veya mekanik Mekanizmaların karşılaştırmalı özellikleri ve seçim konusunda tavsiye 66