Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 2019

Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 2019

Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 81 08.03.2019, 08:52

Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan? Ne seçilir?

Tavanın onarımı çok önemli bir konu çünküSersemlik hissi yaratan tavan. Ve bu gerçekten öyle, çünkü ideal bir duvar dekorasyonuyla bile, loş veya eşit olmayan bir tavana sahip alan sıkılmış gibi görünüyor. Odanın odaya verebileceği kar beyazı ve mükemmel pürüzsüz tavan yüzeyi olsun! Ama hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan ve eviniz için tam olarak ne seçmek?

Tamir endüstrisi hala durmuyorİyileştirme yönünde sürekli bir hareket halindedir ve şu anda en popüler olan bu iki tip tavan perdahıdır. Ama tavanın beyaz badanası, muhtemelen birkaç kişi hatırlayacaktır.hangi tavanlar daha iyi streç veya alçıpan

Soruyu cevaplamak için hangi tavanlar daha iyi -germe veya alçıpan, kalite, dayanıklılık, estetik görünüm ve ses geçirmez özellikleri açısından, bu iki malzemenin eşit derecede iyi olduğuna dikkat edilmelidir. Bu tür cilalar arasındaki seçim, tada bağlıdır, ancak hala birkaç gizli nüans vardır.

montaj

Alçıpan tavan önemli ölçüde monte edilirDaha uzun, hem karkas montajı hem de bitirme - macunlama, lekeleme veya yapıştırma şeklinde hazırlık çalışmaları gerektirir. Montaj sırasında büyük miktarda çöp, mobilyaların odadan çıkarılmasını gerektirir ve tüm iş süreci, odanın alanına ve tavanın karmaşıklığına bağlı olarak yaklaşık bir hafta sürecektir.

Gergin tavan gelince, o zaman onun içinKurulum, mobilyayı odanın ortasına itmek ve çevre boyunca geçişi serbest bırakmak için yeterli olacaktır. Böyle bir kaplamadan elde edilen atık minimumdur ve basit bir düz tavana montaj süresi sadece birkaç saattir. Çok seviyeli bir tavan kurmak için birkaç gün sürecek. ne yanlış bir tavan daha iyidir

Bu iki tavan tipi arasındaki farkkurulumlarının karmaşıklığı. Bu nedenle, örneğin, hangi tavanların daha iyi olduğu - gerginlik ya da alçıpanın kendiliğinden yerleştirilip yerleştirilmeyeceği sorusu, kesin - alçı levha olacaktır. Böyle bir tavan için bir profil çerçevesinin montajı gerekli olsa da, PVC film ile çalışmaktan çok daha kolaydır. Germe bezini de takmak için, odanın çevresi etrafında bir çerçeveye ihtiyaç vardır, ancak özel ekipman olmadan kendiniz çekemezsiniz.

Form ve tasarım

Tavanın dekorasyonuna yönelik fikirler, hem gerilim hem deaskıya alınmış, sadece hayal gücüyle sınırlanmıştır. Bunlar, kavisli çizgiler, geometrik figürler veya genel olarak daha sonra vurgulanabilecek karmaşık çıkıntılardan ve nişlerden ilginç bir hikaye olabilir. Çoğunlukla, alçıpan ve PVC film bir odada bir araya getirilir, bir perdeli alçıpan ve tavan ortasında bir sedyeye sahip bir varyant yaygındır. Bu nedenle, ne tür bir asma tavanın en iyi seçim yapılması, sahiplerinin beğenisine bağlıdır.ne kadar uzanan tavanlar seçmek daha iyidir

Artıları ve Eksileri

 1. Alçıpan tavan tavanı 5 ile10 yıl, ancak gergin tavanın garanti süresi 15 yıldır, uygun işlemle, uzmanlara göre, üç kat daha uzun durabilir.
 2. Sel durumunda, hangi tavanlar daha iyi -streç veya alçıpan? Bu, özellikle yüksek binalar için seçim için önemli bir kriterdir. Cevap basit: Alçıpanın nemden korkması ve bu durumda gerginliğin tavanı sadece bozulmayacak, aynı zamanda suyu sudan koruyarak sızmasını önleyecek.
 3. Alçı karton tavanındaki dikişler mühürlenir veGerilim tavanı hakkında söylenemeyen son sonuç izlenmez. Tuvalin derzleri mat filmde daha az fark edilir, ancak ışığın yansıması nedeniyle parlak yüzeyde görünür olurlar. Bu nedenle, bir film seçmeden önce, hangi streç tavanların en iyi olduğuna karar vermeniz gerekir.
 4. Boyalı alçıpan tavan, mekanik etkilerden korkmaz, ancak film, batma nesnelerden ve şampanyadan tıkaçlardan korunmalıdır.
Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 2019

Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 2019

Related news

 • ORKİDE YELEK
 • Allığınız Nasıl Daha Kalıcı Olur
 • Çatıya kendinden dokunarak vidalar ile oluklu mukavva sabitleme: doğru teknoloji ve özellikleri
 • Tok tutan diyet ile Etiketlenen Konular
 • ŞEKERDEN ATIŞTIRMALIK

 • Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 63

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir


  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 76

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 31

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 24

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 30

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 59

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 15

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 87

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 12

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 32

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 91

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 91

  Hangi tavanlar daha iyi - streç veya alçıpan Ne seçilir 82