Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet)Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet)


Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 7 08.03.2019, 16:08

Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: "Little Muck" (özet)

küçük un özetWilhelm Gauf tanınmış bir Alman romancı veyazar. Onu harika masallarından dolayı tanıyoruz. Onların yaratılış tarihinin ilgileniyor: Savunma Bakan ailede bir öğretmen çalışırken onları yazdım. Burada gösterilen bir özeti olan Masal "Küçük Muck", o çocukların bakana yazdığı koleksiyonu "Märchen", girmiştir. eseri sahibi hızla birçok ülkede popüler oldu.

Wilhelm Hauff. "Little Muck". Kısa açıklama. giriş

Küçük Muka'nın hikayesi bir adam tarafından söylendi,Çocukluğunda onunla tanışanların. O zaman başrol oyuncusu yaşlı bir adamdı. Gülünç görünüyordu: kocaman bir baş ince bir boynuna yapışıyor, çok küçük bir büyüme. Çocuklar ona güldüler, rahatsız edici şiirlerle bağırdılar ve uzun ayakkabılarına basladılar. Cüce yalnız yaşıyordu ve nadiren evden çıktı. Bir gün anlatıcı küçük Muk'u rahatsız etti. O, oğlunu cezalandırdıktan sonra kendisine zavallı cüce hikayesini anlatan babasına şikayet etti.

WilliamHauff. "Little Muck". Kısa açıklama. gelişmeler

masal küçük unMuk bir çocukken ve babasıyla birlikte yaşadıktan sonra,Zayıf, ama şehir adamı çok saygılı. Cüce nadiren evi terk etti. Babası onun çirkinliğinden dolayı onu sevmiyordu ve oğluna hiçbir şey öğretmedi. Muku 16 yaşına geldiğinde yalnız kaldı. Babası oğlundan sonra hiçbir şey bırakmadan öldü. Cüce yalnızca ebeveynin kıyafetlerini alır, boyunu kısaltır ve mutluluk arayabilmek için dünyayı dolaştırdı. Hiçbir şey yemedi ve ilçedeki bütün kedi ve köpekleri besleyen yaşlı bir kadınla tanışmasaydı açlıktan ve susuzluktan ölürdü. Kederli hikayesini dinledikten sonra, onun yanında kalmasını önerdi. Muk yakında harap olmuş olan evcil hayvanlarından kurtuldu: ev sahibesi evden ayrılmıştı ancak hayvanların evini çökertmek için götürülmüştü. Bir gün evcil hayvanların birinde yaşlı bir kadının odasında pahalı bir vazo bulunca Muk oraya girdi ve sihirli ayakkabıları ve değnekleri buldu. Hostes onu rahatsız ettiğinden ve maaşını ödemediğinden cüce kaçmak için kendisiyle birlikte mucize şeyler yapmaya karar verdi.

Bir rüyada, ayakkabıların onu taşıyabileceğini gördü.dünyanın herhangi bir yerinde, topuğunu açmak yalnızca üç kez ve değnek hazineyi bulmaya yardımcı olacaktır. Altın altındayken, üç kez yere çakır ve iki kez gümüş olur. Yakında küçük Muk büyük bir şehre vardı ve orada krala koşucu olarak işe alındı. Bütün talimatları hızlı ve iyi yaptı, ancak şehirde cüce hoşlanmıyordu ve ona güldü. Muck, insanların saygısını ve sempatisini kazanmak için bulduğu bütün altınları bir çubuk yardımıyla dağıtmaya başladı. Yakında Çarlık Hazinesinin çalınması suçundan hüküm giymiş ve hapishaneye atılmıştı. Küçük Muk, sihirli ayakkabı ve değnek yardım ettiğini itiraf etti. Özgürlüğe bırakıldı, ancak bunlar uzak alındı.

WilliamHauff. "Little Muck". Kısa açıklama. yayınevi amblemi

Hauf küçük unCüce bir kez daha uzun bir yolculuğa çıktı vetarihli iki ağaç. Birinin meyvelerini yemiş, eşek kulakları ve büyük bir burun buldu. Başka bir ağacın tarihlerini denediğinde, kulakları ve burnu yine aynı hale geldi. Kulakları büyümüş ve burun yiyen meyveleri toplayarak pazarda şehre gider. Çarın aşçısı ondan gelen tüm malları alır ve tatmin olan aşçı saraya döner. Yakında tüm konular ve kral çirkin kulaklar ve büyük bir burun büyür. Kıyafetlerini bilim adamlarına çevirip ikinci ağacın meyvelerini alarak Muk saraya gider. Orada yaklaşık krallardan birinin deformitelerini hafifletir. Herkes canını sıktı ve cüceye herkesi iyileştirmesi için yalvarmıştı. Kral, hazinelerini onun önüne açarak hazineleri seçmeyi teklif eder, ancak Muk sadece ayakkabılarını ve değnekliğini alır. Bunu yaptıktan sonra, bilim adamının kıyafetlerini attı ve herkes eski kraliyet kruvazörünü tanıdı. Kralın dileklerine rağmen, Muck ona tarih ve yaprak verir ve kral bir ucube olarak kalır. Bu peri masalı "Little Muck" bitiyor.

İşin özetininAna karakterin olağandışı maceralarını anlatmak için. Görünüşünün eksiklikleri, keskinliği ve yaratıcılığı ile telafi edilemezdi. Orijinali orijinal eserini okumanızı öneririz. Şaşırtıcı iyi hikayeleri Hauff yazdı: Burada gösterilen bir özeti olan "Küçük Muck", - adalet zafer ürünü, kötülüğün her zaman cezalandırılır.

Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet)Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet)

Related news

 • Bel fıtığı bitkisel tedavisi ile Etiketlenen Konular
 • Ayak bileği torso: okumalar, talimatlar
 • ŞİŞLE BONCUKLU ZARF PATİK YAPIMI
 • Fıstıklı Sütlü Çikolata
 • Çikolatalı Süslü Kurabiyeler Videosu
 • Bu teorilere dikkat

 • Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 69

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet)


  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 76

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 78

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 54

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 42

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 97

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 91

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 50

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 69

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 23

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 75

  Hauf peri masallarını hatırlıyoruz: Little Muck (özet) 66