Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılarHavalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar

20.05.2019

Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 89

Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar

Hala çok uzun zaman önce evler inşa edildibelli bir prensip, içlerindeki tavanlar soğuktu ve çatının altındaki boşluk oda yapamadı. Bu ısınma ihtiyacını ima etmedi. Çatı altında aynı zamanda hava kütlelerinin odadan yukarı çıkabileceği boş bir alan vardı. Bundan sonra çatıdan dışarı çıktılar. Bunun için kornişlerde, çatıda ve alınlıklarda her zaman çatlaklar vardı. Bu tür koşullar, materyallerdeki nem birikimini hariç tutmayı mümkün kıldı. Tasarruf ile ilgileniyorsanız, su perlatörleri, yardımcı programlar için ödeme yapmak için masrafları azaltmanızı sağlayacaktır. Ama makale diğer cihazlarla ilgili. Günümüzde enerji kaynaklarından tasarruf etmek için çatılar yalıtılmaya başlanmış, önce ısı kaybını engellemeye izin vermiştir. Çatı katlarında, tesisler donatılmıştır ve özel inşaatın hızlı temposu nedeniyle, kirişlerin sistemleri yeterince kuru olmayan malzemelerden kurulmaktadır. Geliştiricilere göre, çatıda olgunlaşmak zorundadır. Bugün kanalizasyon havalandırıcısı da satışta bulunabilir, ancak makalede açıklanandan biraz farklı bir görevi vardır. Isıtılmış bir çatı elde etmek için, bir çatı keki montajı yapılır, farklı malzemeler birbiri üzerine bindirilir. Isı ve su izolasyonu ile buharın korunmasından sorumlu olmalıdırlar. Bu, havanın kaçabileceği tüm çatlakların, buhar bariyeri tarafından kapatılmış olmasına neden olur. Nem, hermetik çatı altında ve kirişlerde birikmektedir. Meme-havalandırıcı ile ilgileniyorsanız, o zaman makalede tartışılan cihaz ile karıştırılmamalıdır. Yukarıdakiler ile ilgili olarak, birkaç yıl içinde, sahipleri tavan kovaları yerleştirerek, mantar ile savaşmak zorunda. Bu, temiz hava ile iyi bir havalandırma sisteminin bulunmadığı çatının düzenlenmesi sonucudur.

Havalandırıcı açıklaması

havalandırıcı

Havalandırıcı, kullanılan bir elementtir.çatı pasta yaratır. Bu çalışmaların işleminde ikinci izolasyon ve yalıtım tabakası arasında bulunan, bir havalandırma tavan iç bölümünde yer alan bir üç tabakası, kullanılır ve üçüncü çatı kaplaması altında olmakla birlikte, bu tabaka çöktürme, gerekirse. Basit hava boşlukları oluşturma yetersizdir. Hava yürüyüş, sırttan saçaklara hareketli gereklidir. O yoğunlaşmayı önlemek için belirli yerlerde dinlenmeye etmemelidir. Havalandırıcı - Hava dolaşımını arttırmak için sağlanan bir elementtir.

Havalandırıcı çeşitleri

çatıda havalandırıcılar

Tarif edilen elemanlar sağlama yeteneğine sahiptirÇatı sisteminin bazı kısımlarında havalandırma, böylece nokta denir. İkinci çeşit, havalandırma sağlamak için tüm uzunluk boyunca monte edilir, çatı sisteminin bu tür bileşenleri sürekli olarak adlandırılır.

Nokta havalandırıcılarının tanımı

su için havalandırıcılar

Bir nokta havalandırıcı, çatının bir bileşenidir.Çatı eğimlerinde kurulum için gerekli olan. Bir paten üzerine de yerleştirilebilirler. İlk çeşitlilik, havanın hareketini arttırmak için gerekli olan yere monte edilir, burada karmaşık veya uzun eğimler, çatı vadi ve sırtlar ve havalandırma boşluğunun kesilebileceği alanlar olabilir. Bir bariyer olarak, bazen çatıya monte edilen bir çatı penceresi veya "fener" görünebilir. Bu alanlarda, perlatör, elemanın her iki tarafına monte edilir, bu da hareketi engeller. En etkin havalandırmayı sağlamak için eğimli havalandırıcıları doğru yerleştirilmeli, sırttan 15 santimetre uzağa monte edilmelidir. Yapı, menteşe altında termal olarak yalıtılmamışsa, yukarıdan bir basınç odası oluşturulacaktır. Çatıdan buharlaşan çiftler alacak.

Sırt modellerinin açıklaması

ekonomi havalandırıcı

Bir sırt havalandırıcı bir elementtirmansards için tasarlanmıştır. Çatı altı boşluğunda menteşe altında ısı yalıtımı yapılabilir. Tarif edilen elemanın yardımıyla, paten yapısından buhar sağlamak mümkündür. Burada çalışma prensibi konveksiyona dayanmaktadır, bunun sebebi sıcak havanın yukarı doğru akacağı ve bir çıkış yolu bulacağıdır. Bu modelin avantajları, yumuşak çatıları donatmak için kullanılan bitümden zararlı maddeleri çıkarabilmesidir. Tavandaki havalandırıcılar, kapağın altında gizlendikleri için fark edilmesi çok zor.

Doğal fayanslar için sürekli havalandırıcı

kanalizasyon havalandırıcı

Sistemin bu bileşenleri çoğunluklaDoğal fayanslarla donatılmış havalandırma ile desteklenmiştir. Bağlantı, sırtın, saçakların veya patenin tüm uzunluğu boyunca gerçekleştirilir. Böyle bir cihaz popülerdir ve bir havalandırma bandıdır. Yardımı ile diyagonal veya yatay tip mühürlemek mümkündür. Esnekliği nedeniyle, bant yapının kıvrımlarına göre ayarlanabilir ve bir tutkal tabanının varlığı çatıyı tortuların nüfuz etmesinden izole eder. Böyle bir bant, soluma zarının şeridi silindirin merkezinden geçtiği için ilave havalandırma sağlayabilir. Bu sayede, çiftler serbestçe dışarı doğru hareket ederler. Bir perde çıkıntısı için, havalandırma şeridine sahip olan bir aero elemanının kullanılması gelenekseldir. Bununla birlikte, diğer şeylerin yanı sıra, sırt ve kiremit arasında bir mühür gibi hareket eder. Çatıda bu gibi havalandırıcılar, kuşlara girme olasılığını dışarda tutan engellere sahiptir. Çöp, yapraklar ve diğer yabancı unsurların içeri gireceğinden korkmazsınız.

Havalandırmanın çatı düzenlemesine montajı özellikleri

havalandırıcı nozulu

Usta yeni bir çatı döşeme yaparkenbetonarme plakaların yapıldığı yüzeyi plastik havalandırıcının yükleme başvurmak mümkündür, bu alt tabaka malzemesi üzerinde olmalıdır. Bu izolasyon ve şap katmanında bir delik temin eden bir özel teknoloji ile yönlendirilmesi gerekmektedir. Bir buhar bariyeri ulaşmalıyız. oluşturulan delik 80 ile 120 milimetre arasında değişen bir çapa sahip olmalıdır. Bundan başka, delik genişletilmiş kil ile doldurulur ve daha sonra yapışkan ya da macun yatay yüzey havalandırıcı dolgu, uygulanabilir. Bu çatı yüzeyinden daha iyi bir kavrama cihazı sağlayacaktır. bir havalandırıcı "Technonikol" kurarken, size 6 adet miktarında vidaları kullanarak ek fan tespit yürütmek için önce sakız veya dolguları kür için beklemek zorunda. Onlar tüp etek tüm çevresi boyunca vidalı gerekmektedir. Bir sonraki adım, havalandırıcı uç halı çatı ağ-örtüşen olacak yerde bulunması gerekir burada üst çatı kaplama tabakasının tespiti gerçekleştirmek için. üst üste genişliği 150 mm olmalıdır.

Iş yöntemleri

Technionik havalandırıcı

Efendi bir yerde bunu hatırlamalıHavalandırıcının montajı mümkün olduğunca serbest bırakılmalıdır. Daha sonra, malzemenin üst tabakasından bir yama, çatı örtüsünün ve havalandırıcının eşleştiği yere uygulanmalı ve böylece cihazın eteği ile örtüşmelidir. Katın girilmesi, çatı pastasının yüzeyinde 150 milimetre olmalıdır.

Referans için

Havalandırıcıları monte ederken, ihtiyacınız varÇatı cihazının sadece bir tabakanın varlığını alabileceğini hesaba katın. Bu durumda, havalandırma elemanı doğrudan şap üzerine kurulmalıdır.

Uzmanların önerileri

Rutin çatı onarımları yapmaya karar verirseniz,Daha sonra malzeme içinde çapı 80 ila 120 milimetre arasında değişebilen bir delik yapmak gereklidir. Katman sayısına bağlı olarak delik şap veya buhar bariyerine ulaşabilir. Bundan sonra, saptırıcı profilli bir tabakadan yapılmış olan kaide monte edilmişse, montajı ve sabitlemeyi yapabilirsiniz. Bu durumda, yukarıda açıklanan kuralları takip edebilirsiniz. Ancak, bazı farklılıklar olduğu unutulmamalıdır. Havalandırıcının montaj yerindeki deliğin, yalıtımın alt katmanına ulaşarak, ısı yalıtımının üst katmanından geçmesi gerektiği ifade edilir. Bundan sonra, yapı, profilli tabakanın yüzeyine vidalarla takviye edilerek monte edilebilir. Yukarıda açıklanan cihazları su için havalandırıcılar olarak adlandırılanlarla karıştırmayın - sadece ilgili kaynağı evin içinde saklamak anlamına gelir.

Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılarHavalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar

Related news

 • Saç Klonlaması: Saç Dökülmesine Karşı Mücadelede Yeni Bir Yöntem
 • Evde Fiyonk Şeklinde Şık ve Havalı Bir Topuz Yapın
 • Antre ve hol dekorasyonunun püf noktaları
 • Lorlu Börek
 • Eski sevgili yeni sevgiliye karşı

 • Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 61

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar


  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 68

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 32

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 73

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 6

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 28

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 54

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 27

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 92

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 3

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 17

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 92

  Havalandırıcı ... Çatıdaki havalandırıcılar 41