Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişiHoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi
Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

Yirmi birinci yüzyıl modernçok önemli keşifler yapması için adam ve yeni teknolojilerin geliştirilmesi hayatımızı büyük ölçüde basitleştirdi, daha rahat yaptı. Fakat nedense homo sapiens'lerin birbirlerine daha kinder ve hoşgörülü olmalarına izin vermedi. İyiliğin kötülüğü arasındaki ebedi mücadele, ilerici zamanlarımızda hala devam ediyor.

Sonuç olarak, haber kanalları rahatsız ediciterörizm, saldırganlık, ceza olayları ile ilgili raporlar. Bu nedenle, bugün, tahammülsüzlüğü ortadan kaldırmak için en uygun yöntemleri arama problemi muazzam oranlara ulaşıyor ve son derece güncel. Çözümüne yönelik önemli bir adım, her yıl 16 Kasım'da kutlanan Tolerans Günüdür.

Tolerans üzerine odaklanan Uluslararası Gün

Yirmi yıl önce, 1995'deciddiyetle Hoşgörü üzerine İlkeler Deklarasyonu kabul ve UNESCO 28 Genel Konferansı, her yıl Hoşgörü Dünya Günü kutlamak için planlarını açıkladı. Bu belgede, "tolerans" (veya "tolerans") anlayış ve çok yönlülük, çeşitlilik ve gezegenimizin mevcut kültürlerin orijinalliği kabulü olarak görülüyor. Bu, kendi kendini ifade etme biçimlerine rağmen kendi kişiliğini seçen ve tezahür ettirme yöntemlerine rağmen diğer insanlara saygıdır.

hoşgörü günüBeyanname, böyle bir insanındoğa: görünüş, milliyet, sosyal statü, değerler veya davranış ne olursa olsun hepimiz farklıyız ve aynı anda eşit durumdayız. Tolerans Günü bu ortak noktayı vurgulamak üzere tasarlanmıştır.

İnsanlığın geleceği birlik içinde

Ne yazık ki, hoşgörüsüzlük var, devam ediyorDünyada barış ve uyum için bir tehdit oluşturmak. Bu nedenle, zayıflayan savaşların acısını talan insanlık, ahlakın temel ilkesi olarak hoşgörüyü seçti.

Hoşgörü Günü için etkinliklerGiderek, anlayışa geliyoruzuzlaşma ve ödün vermezlik ortadan kalkmalı, ön plan, mevcut çatışmaların ortaya çıkmasını ve üstesinden gelmeyi önlemek için çaba sarf etmelidir. Bu ihtiyacın harika bir hatırlatıcısı aslında Uluslararası Hoşgörü Günü. En iyi öngördüğü faaliyetler bize birlik, adalet ve saygıyı öğretir.

Dış dünya ile uyum için yol

Talleyrand-Perigord - "hoşgörü" teriminin kökeni, Fransa hükümetinin 18. ve 19. yüzyılın başında etkili bir figürün adıyla doğrudan ilişkilidir.

Prens Talleyrand bir anda en yakınNapolyon'un asistanları. Bu adam, iktidar - devrimci, Napolyon ve kraliyetin tekrar tekrar değişimi ile Dışişleri Bakanı görevine devam etmeyi başardı. O birçok alanda gerçekten yetenekli, ama dikkate kendi karakterini ve kişisel nitelikleri almaya dikkate diğer insanların görüşlerini almak bakımından onları tedavi etmek ve ilgili tüm taraflara halel getirmeksizin, kendi ilkelerini değiştirmek tartışmalı konuları silip yok başardı özellikle iyiydi. Kendisi durumu kontrol etti ve körü körüne uymayan şartlara ve muhaliflere değil.

Dünya Hoşgörü Günü Bu politikanın davranış çizgisini kullanarakrol modelleri, çağdaş devletlerin gelişmesi tüm dünyada insanlar için çağrı etkili insanlar Hoşgörü Günü görmezden değil, tam tersi -, akıllıca sadık, merhametli, şefkatli ve bağışlayıcı olmayı öğrenmek. Sonuçta, bu nitelikleri bir kişinin çevreleyen dünya ile sürekli uyum içinde olmak ve ne olursa olsun dış faktörlerin, tüm işlerde başarıya ulaşmak için yardımcı.

Hoşgörülü ve hoşgörüsüz kişiliğin özellikleri

Hoşgörülü bir kişi ile donatılmış kabul edilmelidiraktif bir sosyal konumu yansıtan özel bir ahlaki nitelik ve başka bir milliyet, sosyal grup, diğer görüşler, inançlar, dünya görüşleri, davranış temsilcileri ile yapıcı iletişim için psikolojik engel olmaması.

Etkinliğin okulunda hoşgörü günü
Hoşgörüsüz kişilik bu nitelikleri gösterir,Diğerleri, hoşgörüsüzlük ve onlara karşı anlayış, huzursuzluk, sinik, hor, diğer insanlar, yaklaşan tehdit ve haksız saldırının ısrarlı duygu sorumluluğunu transfer etmek arzu eksikliği görüşleri için nihilizm, bencillik, ihmal gibi.

Aile ve Okul: Hoşgörü Üzerine Bir Ders

Son yıllarda eğilimler gösteriyorergen ve gençlik ortamında çeşitli antisosyal davranış biçimlerindeki felaket büyümesi. Günlük rutininizdeki ortaklığın, genç kuşakta kabalık, şiddet, zulüm tezahürü olduğunun farkına varın.

Ve bu ciddi sorun ayrılmıyorkamuoyunun en bilinçli üyelerine, özellikle öğretmenlere ve velilere karşı kayıtsız. Bugün bile yeni, eşsiz bir yön geliştiriliyor - hoşgörü pedagojisi.

Yetiştiriciliği düzeltmek için dikkat

Modern eğitimin lider görevipolitikalar - çocuklarda, gençlerde ve gençlerde hoşgörü eğitimi. Eğitim sürecinde bu kaliteyi okul çocukları için geliştirmenin en etkili pedagojik yollarını kısaca değerlendirmeyi teklif ediyoruz.

hoşgörü bir günEğitim için kesinlikle uygunTolerans bir sosyal anlamlı bir anlamı vardır, özellikle ortak bir yaratıcı çalışmayı kabul edilir. Mükemmel bir sonuç, sorunların topluca tartışılmasıyla da gösterilebilir. Bu yaklaşım diğerlerini dinlemek için ve bir uzlaşmaya varmak için, belirli bir soruna bir çözüm sunmak, bir görüşme başlatmak için her öğrenci sağlamak kendi görüşünü açıklayacaktır. Bu durumda, öğretmen, aşırı özen göstermek çocuklar arasındaki ilişkilerin gelişimini yavaşlatacaktır açık tartışma sürecini yönetmek olmamalıdır. Doğal olarak, bir kez daha sınıf takımın genel faaliyetlerinin önemini vurgular Hoşgörü Günü, adanmış benzer etkinlikleri planlamak için uygundur.

Yapıcı iletişim kuralları

Hoşgörülü etkileşim deneyiminin birikimiÇocukların yapıcı iletişimin temelleri için özel eğitimi de başarılı bir şekilde katkıda bulunmaktadır. Çocuğun farklı kişilerle iletişim kurma ve iletişimdeki zorlukların üstesinden gelmenin yollarını oluşturma alanında yetkinliğini geliştiren iletişim eğitimleri, bu hedefe ulaşılmasına en iyi şekilde katkıda bulunacaktır. Bu tür sınıfların yardımıyla, Okuldaki Hoşgörü Gününü tutmak, organizatörleri için büyük sorunlara neden olmaz. Asıl önemli olan, çocukların aşağıdaki kuralları hatırlamalarıdır: komşusuna saygı duymayı öğrenmek; Ne dediğini dinle; düşüncenizi savunmak; uygun argümanlar bulmak; adil olmak; Başkalarının çıkarlarını dikkate almaya çalışın.

Okul takımında hoşgörü gününü kutlarız

Bilinçliliğin oluşturulması ve güçlendirilmesi amacıylaGenel eğitim kurumlarında sosyo-kültürel etkileşim değerlerinin genç nesillerinin temsilcileri, yıl boyunca bir değil, küçük bir tematik çalışma döngüsü düzenlemektir.

Uluslararası Etkinlik Tolerans GünüAma en önemlisi-Okulda hoşgörü günü, faaliyetleriÇerçeve özellikle öğretici ve ilginçtir. Program etkileşimli oyunlar, festival konserleri, yuvarlak masalar, eğitimler, konferanslar, film gösterileri, geziler ve hatta yaratıcı festivaller ile büyük ölçüde geliştirilebilir. Çocukların bu anlamlı çeşitliliğe aktif katılımcılar olması daha iyidir.

Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişiHoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

Related news

 • Tinder’da Daha Fazla Eşleşme Almanızı Sağlayacak Uzman Önerileri
 • Kadayıflı Tavuk Göğsü
 • 5 otlar, temiz bir çizgi. Müteşekkir alıcıların yorumları
 • Patlıcan yetiştirmek istiyorsanız, fideler sizin tarafınızdan yetiştirilenlerden daha iyidir
 • Öğretmen ile ilgili animasyon

 • Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi


  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi

  Hoşgörü Günü: olaylar ve tatilin geçmişi