Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 2019

Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 2019

Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 26 07.02.2019, 21:35

Homeopatik hazırlık "Calcarea Carbonate": açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler

Tıpta inanılmaz bir yön homeopati. Çeşitli maddelerin mikrodelemelerini uygulamada açıklanamayan ama çok etkili bir yöntem, uzun vadede kendini en iyi taraftan kanıtlamıştır. Homeopati, doğası gereği zehirli olabilecek çeşitli aktif maddeler kullanır. Ancak, ilacın altın kuralı dediği gibi, doğru dozajda herhangi bir ilaç yararlıdır ve yanlış olanda onarılamaz bir zarar vaat eder.

Homeopatide kullanılan ilaçlardan biri,"Calcarea Carbonic" dir. Kimyasal yapısında, bu ilaç bir karbondioksit kireçtir. Bu homeopatik ilaç üretmek için, kalsiyum karbonat istiridyelerin kabuklarından çıkarılır.

Kalkareja KARBONIKA

Ortaya çıkan madde kimyasal olarak değiltemiz, ama bu aracın özelliği. Hahnemann'ın büyük homeopatik test ettiği bu ilacı kullanıyordu. Bu bileşiğin suda veya alkolde çözünmeyen ilk üç seyreltmesi sürtünme şeklinde kullanılır. Hahnemann'ın "Kronik hastalıkların tedavisi" adlı ünlü eseri, bir karbonik asit kireç ilacı ile patogenezi ve tedaviyi ayrıntılı olarak anlatmaktadır.

İlaç nasıl çalışır?

Bildiğiniz gibi, "Calcarea Carbonicum" ve kalsiyumKarbonum aynı maddedir. İnsan vücudu için kesinlikle toksik değildir. Bu bileşiğin etkisini araştıran Hahnemann, oldukça uzun süre kullandığı minimum dozu kullandı. Bu çalışmalar homeopatlar için değerli bir deneyim olarak hizmet etti. Şimdi birçok homeopatik doktor bu ilacın en önemli polikliniklerden biri olduğunu düşünüyor. Başka bir deyişle, "Kalkareya karbonika", insan vücudu üzerinde kapsamlı bir şekilde hareket eder. Etkinlik ve güvenlik kombinasyonu, bu ilacı çocuklarda semptomatik kullanım için vazgeçilmez kılmaktadır.

Calcarea uzun zamandır natüropatik terapistler tarafından popüler olmuştur. Yumurta kabuğu veya tebeşir olarak kullanılmıştır.calcarria carbona homeopatiFourier'in çalışmaları, doktora ilham verdi.Tüberkülozlu hastaların kireç tuzları ile tedavisi, ancak, uygulama yöntemleri doğru değildi ve sonuçlar oldukça kabul edilemezdi. Bu bileşik ile ilgili daha ayrıntılı çalışmalarda, Hahnemann kalsiyum karbonatın seyreltilmesi için ideal formüller çıkardı. Onun yazıları şimdi homeopati bağımlısı insanların artan ilgisine neden olur ve ürün "Calcaria Karbonat" birçok kişi tarafından etkili ve güvenli olarak kabul edilir.

Tip açıklaması Karbon kalsit

Bu tipte kişilerin tanımı,Guernsey tarafından yazılarında verilmiştir. Tipik bir çocuk Kireçli karbonik, vücuda orantılı olmayan büyük bir kafa ile dolgun, gevrektir. Rodnichki o çok uzun büyür. Özellikle başın terlemesi oldukça belirgindir. Yüzün cildi soluk bir renge sahiptir, özellikleri oldukça geniştir, üst dudak alttan daha büyüktür. Bu çocuklar daha sonra diş çıkarma ile işaretlenir ve kesici dişlerin kenarları çentiklenir. Ayakları soğuk ve ıslak. Bu tip çocuklar, ürtiker, kafa derisi egzaması gibi alerjik reaksiyonlara yatkındır. Genellikle soğuk algınlığı, kulak iltihabı, sinüzit muzdarip. Böylece aksiller ve servikal lenfokodlar iltihaplı hale gelirler, burun kanatları yaralarla kaplıdır. Bu tür çocukların karakteristik özelliği, devrilmiş bir pelvis ile karşılaştırılan büyük ve yuvarlak bir mide. Bu tip hastalar gelişimde geride kalıyor, sonra konuşmaya ve ilk adımları atmaya başlıyorlar.

kalkariyer karbonik göstergeBir başka Carbohydrate Calcarea türü deBezlerin iltihaplanma eğilimi ile karakterize edilir. Bu çocuklar, aynı zamanda fiziksel ve zihinsel gelişiminde de sağlıklı akranlarından geri kalmaktadırlar. İnce ve hassas bir cilde, uzun kirpiklere ve düz saçlara sahipler. Homeopati, tüberkülozu önlemek için bu hastalara kalsiyum karbonikumun işaret edildiğine inanır.

Tür Karbonhidrat kalsit metabolik bozukluklardan muzdariptir. Sonuç olarak, tükenme ya da obezite oluşur. Büyürken, bu çocuklar taşikardi, nefes darlığı, baş ağrısı, anemi edinir.

Karakter Tipinin Mizaç ve ÖzellikleriKalsiyum karbonat homeopati şu şekilde tanımlanmaktadır: artan anksiyete, kişinin kendi sağlığı için sürekli korkular, hassasiyet, hoşgörü, tembellik, hızlı yorgunluk. Bu tür insanların entelektüel faaliyetlerde bulunmaları oldukça zordur çünkü konsantre olmaları ve konsantre olmaları zordur. Hızlıca yorulurlar, alnında terleme görülür.

Türlerin özellikleri

Calcarea Carbonic Homeopathy türünün tanımındarefahlarının hava şartlarına bağlı olduğunu gösterir. Durumları nemli havalarda ve dolunayda kötüleşir. Nemi azaltarak, refahı geliştirir.

calcarea carbona homeopati ifadesiCalcaria Carbonic gibi insanların vücutlarının baskın kısmı haklı olarak kabul edilir. Nazal kanama, migren, tüberkülozun gövdenin ve başın bu kısmı için tuhaf olduğu belirtildi.

Tip özellikleri

Kalkarea tipinin temsilcilerini aşağıdaki tabelalarda tanımak yeterince kolaydır:

 • uzuvlarda ve başın içinde soğuk hissetmek;
 • soğukluk ve taslaklar korkusu;
 • hafif fiziksel efordan sonra aşırı yorgunluk;
 • mide suyunun artan asitliği;
 • çocuklarda zayıf bir süt algısı ve buna alerjik belirtiler (laktaz eksikliği);
 • yüz ve kafaya sıcak basması;
 • başın aşırı terlemesi;
 • et ve kızartılmış yemeklerden hoşnutsuzluk, tatlı ve yumurta özlemi;
 • garip tat arzuları: Tebeşir, kömür ve benzeri için özlem;
 • bol menstruasyon ve leucorrhoea.

Hazırlık formları ve bileşimi

Yaygın olarak kullanılan Homeopatik ilaç "Calcarea Carbonicum", aşağıdaki dozaj formlarında üretilebilir:

 • C6, C12, C30 ve daha yüksek granüller;
 • C3, C6, C12, C30 ve üzerinde damlalar;
 • toz (toz haline getirme) C3.

Hangi formun seçilmesi en iyisidir, deneyimli bir homeopatik doktor uygun bir muayene sonrasında tavsiye edebilir.çocuk calcarrage karbonatBu preparatın bileşimi beyazdır.Kırık istiridye kabuğu iç kısımları Ostria Edulis L., özel bir şekilde hazırlanmış ve işlenmiştir. Bu organizma, çift kabuklu - Bivalvia sınıfına aittir. Böylece, bu homeopatik ilaç tamamen doğal bir bileşime sahip olduğu sonucuna varabiliriz. "Calcaria Carbonate" ilacını kullanan birçok hasta, artıları arasında mutlak doğallıktan çok memnun ve sonuçtan memnun.

tanıklık

Bu ilaç asimilasyon ihlali açısından çok önemlidir. Bu sürecin sonucu olarak, vücut patolojik fenomenler geliştirir.

Homeopatik ilaç "Kalkerli Karbonat" okumaları aşağıdaki gibidir:

 • eklem ve kemik hastalıkları;
 • çocuklarda raşitizm;
 • inflamatuar bir doğanın solunum hastalıkları;
 • gut;
 • Kalsiyum tuzlarının belirgin olmayan emilimiyle metabolik dengesizlik;
 • göz hastalıkları (konjunktivit, keratit);
 • safra kesesi taşları;
 • sık soğuk algınlığı;
 • artmış sinir uyarılabilirliği;
 • epilepsi;
 • baş dönmesi;
 • guatr;
 • hipokondri.

Eksüdatif diyatezi ve skrofululosis tedavisi

İlaç "Calcaria Carbonicum" kullanımını öneren tek sanayi homeopati.

Kalsiyum karbonat tedavisi için endikasyonlar oldukçaKapsamlı, ama başlangıçta bu madde scrofula olan çocukların tedavisinde kendini kanıtlamıştır. Bu terim daha önce eksudatif diatez veya skrofula adı verilen bir deri hastalığı olarak adlandırılmıştır. Homeopatik preparat hem ilk aşamada hem de hastalığın ikinci döneminde iyi bir etkinlik gösterdi. Başlangıçta hastalık, lenf düğümleri, ıslak egzama, kronik soğuk, blefarit ve beyazlatıcı bir artış ve ağrı ile başlar. Hastalığın ilerlemesi ile birlikte, servikal omurgada şişme ve ağrı vardır. Her iki aşamada da hastalığa yakalanmış birçok hasta, ilaç "Calcarea Carbonicum" ile tedavi edildiğinde hastalığın semptomatolojisinde bir azalma olduğunu belirtmektedir.

Solunum sistemi tedavisi

Solunum sistemi hastalıklarının tedavisindeHomeopatik hazırlık "Calcarea Carbonica", olumlu olan değerlendirmeleri iyi verim gösterdi. Antitüberküloz tedavide kullanımının özel bir etkisi vardır. İlaç sağ akciğerin üst ve orta loblarında aktiftir. Ayrıca, bu ilacın, diğer anti-TB ilaçlarının etkisini arttırdığı da dikkate değerdir.

kalkarbon karbonat uygulaması"Calcaria" nın ortak bir resepsiyonu var.Karbonatlar "," Arsenicum iodate "ve" Fosforik Hesap Makineleri ". Bu ilaç kombinasyonu Belçikalı doktor Marini tarafından kronik ve komplike olmayan tüberküloz formlarının tedavisinde kullanılmıştır. Sonuçlar belliydi.

"Calcaria Carbonic" iyi performans gösterdidiffüz bronşit tedavisi. Hastalığın ilerlemesini ve kronik bir forma geçişini durdurmaya yardımcı olur. Bu homeopatik preparat, bronşiyal astımdan muzdarip olan hastalardan elde edilen çok sayıda olumlu yorumu içermektedir. Nöbet sıklığını azaltır ve hastaların durumunu hafifletir.

Sindirim problemlerini çözme

Bebekler genellikle çok sıkaşağıdaki resim: regurjitasyon, sindirilmemiş gıda ile dışkı (kıvrılmış süt pıhtıları) yeşilimsi bir renk tonu, artan gaz üretimi ve bağırsak kolik. Bütün bu semptomlar bebek tarafından ağrılı bir şekilde ortaya çıkar, kaprisli hale gelir ve zayıf bir şekilde kilo verir. Bu gibi vakaları tedavi etmek özellikle zordur, tıbbi ürünlere kontrendikasyonların ana noktası olan hastaların küçük yaşlarıdır. Bu gibi durumlarda homeopatinin "Calcarea Carbonica" preparatının kullanılması önerilmektedir. Bu ilacın kullanımı için endikasyonlar, bebekler için tipik olan enzim sistemlerinin azgelişmiş olmasından dolayı çocuğun normal sindirim eksikliğinin belirtilerini içerir.

Doktorlar ölçülemeyen faydaları tanımlarHomeopatik tıbbi kurumlarda ilacı alan popülasyonun en yoksul tabakalarının çocuklarında kalsiyum karbonat. Bu ilacı içeren iki haftalık tedavi süresi boyunca bariz tükenme belirtileri gösteren çocuklar, sağlık göstergelerini açıkça geliştirmiştir. "Calcaria Carbonica" insan vücudundaki asimilasyon süreçlerinde köklü bir değişme özelliğine sahip olduğundan, kolelitiazis ile baş edebilmektedir.

Birçok hasta, bu homeopatik ilaçların bebeklerde kullanım için kabul edilebilir olması gerçeğini beğenir. Etkinliğinin ve zararsızlığının kombinasyonu, ilacı pediatride vazgeçilmez kılar.

Sinir sistemi hastalıkları

Bu homoeopatik ilaç kendini gösterdiEn iyi yanı ve sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde, özellikle epilepside. Bu hastalık, baş dönmesi, bilinç kaybı, bilinçdışı durumlar, hafıza ve zihinsel yeteneklerin kalitesinde bir azalma ile karakterizedir. Nöbetlerin çoğunlukla geceleri meydana geldiği ve dolunay sırasında daha da güçlendiği belirtilmektedir. "Karbonik Calcaria" nın alımı, epileptik nöbetlerin sıklığını ve saldırganlığını azaltır.

Ayrıca bu homeopatik preparat gösterilirhipokondri olan insanlar. Bu durum, kişinin sağlığına, özel uyuşukluğa, yorgunluğa, zihinsel yeteneklerdeki azalmaya yönelik kaygı ve endişe ile karakterizedir. Hasta güçte makul olmayan bir düşüş hisseder ve bu bir "Kalkalkar Karbonat" araçlarının atanmasının bir göstergesidir.

calcara carbonica yorumlar
Ayrıca bu homeopatik hazırlık ile yardımcı olurfarklı bir doğanın baş ağrıları. Bulantı, belching, başın sağ tarafında soğuk ve soğuk hissi ile birlikte olabilirler. Ağrı dürtüleri, bir kural olarak, bir gece uyanıştan sonra sabah başlar. Alkollü içecekler içtikten sonra zihinsel ve fiziksel stresle güçlenirler. "Calcaria Carbonicum", çenenin sağ tarafından kulağa giden ağrı hareketi ile karakterize olan kronik trigeminal nevraljide etkili bir şekilde yardımcı olur. Hastaların ezici çoğunluğu, rahatsızlık durumlarında bir azalma ve ilacın tedavisinin ilk haftalarından sonra yaşam kalitesinde bir iyileşme kaydettiklerini belirtmiştir.

Amaç, uygulama ve doz

"Karbonhidrat Kalsiyum" olabilirsadece bir homoeopatik doktor. Muayeneden sonra, hasta, tanısına, yaşına ve diğer spesifik özelliklerine bağlı olarak, ilacı alması ve seyreltilmesi için bir form verilir. Tek başına bir dozajı seçmek imkansızdır. Genellikle "Calcaria Carbonic", 12. ve 30. dilüsyondan daha yüksek değildir. Tedavi süresi de oldukça bireyseldir. 4-6-12-30 arası bölümlerin 4 veya 6 haftada bir ders ile uygulanır. İlaç uygulamasının bu şemasında, çeşitli patolojilere sahip birçok hasta, durumun önemli ölçüde geliştiğini belirtmektedir.

Bir doktorun tavsiyesi olmadan ilacı almak tavsiye edilmez. Aşırı kalsiyum karbonat tuzları metabolizmayı değiştirebilir ve vücut için istenmeyen sonuçlara dönüşebilir.

Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 2019

Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 2019

Related news

 • Raffaello Pasta Tarifi
 • Yunan ve Roma tanrılar: fark nedir
 • Felsefe bilimsel bilgi: araçlar ve yöntemler
 • Bir iyilik perisi hikayesi: Nişantaşını bıraktı Afrika yollarına düştü
 • Karadeniz Pidesi Tarifi Videosu

 • Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 45

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler


  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 30

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 77

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 87

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 11

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 30

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 73

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 76

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 20

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 40

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 81

  Homeopatik hazırlık Calcarea Carbonate: açıklamalar, kullanım talimatları, kompozisyon ve incelemeler 89