İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 2019

İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 2019


İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 86 05.02.2019, 12:58

İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır

İşletmenin ana kaynakları:

İşletmenin sabit kıymetleri belirli bir miktardırDeğerleme ile ifade edilen emek haritalaması. Karar verici olarak kabul edilen en önemli özellik, PF değerinin çıktıya aktarılmasıdır.

Halkla ilişkilerin değerlendirilme metodolojisi

Böyle bir eylem yapılabilirçeşitli şekillerde: ekipmanların yıpranması ve yıpranması sırasında aşamalı olarak bir dizi üretim döngüsü veya parça üzerinde. Göz önünde bulundurulan konseptin ekonomik özü, bir döngü boyunca değişen, finansal kaynakların sabit hareketinde yatmaktadır: parasal-doğal-emtia-para. Bu nedenle, işletmenin sabit varlıklarının çeşitli üretim döngülerinde yer alan orijinal emek araçları olduğunu söyleyebiliriz. Bu tür eylemler, normal ekonomik şartlar altında, PF'nin tam olarak restorasyonuna katkıda bulunma imkânı tanır ve bu da ekipman parkının kalıcı olarak yenilenmesi imkânı sağlar. Yukarıdakilerin hepsine dayanarak, amortisman fonu basitçe yenilenmesinin, ayrılanlara eşit değerde yeni araçların bir sisteminin oluşturulmasına yol açtığı sonucuna varılabilir. Bununla birlikte, teknolojik süreci iyileştirmek için alınan kazançlardan, yatırımcıların katkılarından, kredilerden ve kredilerden ve menkul kıymet konularından çekilebilecek ilave sermaye yatırımları gereklidir.

İşletmenin duran varlık maliyeti

Göstergeler ve düzenlilikler

İşletmenin duran varlık maliyetiçeşitli katsayılar hesaplanarak belirlenir. Bazılarını daha ayrıntılı olarak düşünelim. Örneğin, büyüme oranı, faiz dönemi için sabit sermayenin değerinin çarpımını karakterize eder. Yenileme faktörü, sırayla, üretim cihazının yenilenme derecesini temsil eder. İşletmenin duran varlıklarının karakteristiği, her iki sunulan miktarın ilişkili olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak, büyüme düzeyi ne kadar yüksek olursa, yenileme oranı o kadar hızlı olur. Açıklanan ilişkide önemli bir etkisi olan fonların emekliliğinin göstergesi de düşünülmelidir.

İşletmenin duran varlıklarının özellikleri

Kompozisyon ve sınıflandırma

Şu anda, şirketin sabit kıymetleri -Oldukça karmaşık bir ekonomik sistem. Kaynak tahsisinde muhasebe ve planlama yapılmasına izin verir. Aynı zamanda, yukarıda tanımlanan tanımın bir parçası olan emek araçları, hem faaliyet alanında olduğu kadar hem de bölünebilir. Bu önlemler, genel kabul görmüş bir mali tablo formunun oluşturulmasına izin verir. Yapısında, işletmenin sabit kıymetleri, aşağıdaki özelliklere göre sınıflandırılabilen karmaşık bir sistemdir. Örneğin, ekonominin sektörlerine göre, üretim zamanı ve sanayi tarafından. Tabii ki, bu yapılanma sona ermez, sunulan kategorilerin her birinin kendi grupları ve alt grupları dallanma sistemi vardır. Böylece, sonuç, "sabit kıymetler" terimi ile ilişkili tüm süreçleri yansıtan karmaşık bir şema.

İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 2019

İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 2019

Related news

 • Bayram tatili için nerelere gidilir
 • Kabak Çekirdeği İshale İyi Gelir mi
 • UAZ 390945 Çiftçi - yerli imalatın dört tekerlekten çekişli hibrid
 • Karşıyaka, 3. Lige düştü, futbolcular ve taraftarlar gözyaşlarını tutamadı

 • İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 74

  İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır


  İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 92

  İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 21

  İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 82

  İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 19

  İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 72

  İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 62

  İşletmenin ana fonları karmaşık bir yapıdadır 52