Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 2019

Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 2019
22.09.2019

Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 6

"Iceman" Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler

Wim Hof, Hollandalı bir mukim.Aşırı soğuka dayanma yeteneği genelde The Iceman veya "Iceman" olarak adlandırılır. 20 Nisan 1959'da Sittard şehrinde dünyaya geldi. Ona ek olarak, ailenin sekiz çocuğu vardı: altı erkek ve iki kız. Şimdi Wim Hof'un beş çocuğu var: ilk evlilikten dört ve 2003 yılında doğan şu anki eşi oğlu.

Wim Hof

Yolculuğun başlangıcı

Wim geçiş dönemine vardığındayaşta, karın içinde yalınayak gibi herhangi bir rahatsızlık duymadan zaten koşuyordu. Bu, insan yeteneklerinin yeni sınırlarının her seferinde ayarlandığı, tüm dünyayı şaşırtan soğuklarla yüzyüze gelen büyük bir dizi savaşın başlangıcıydı. Buzda en uzun kalmak Wim Hof'un belirlediği tek kayıt değil. "Buz Adam" hesabı 21 dünyanın en şaşırtıcı bölgelerinde Guinness kaydetti.

Egzersizler ve eğitim sayesinde şunları yaptı:

 • 2007 yılında Wim, Everest Dağı'nın eteğinde sadece şort ve bot giymiş 6.7 km'lik tırmandı. Başına gelmek, ağırlaşan eski bacak yaralanması yüzünden işe yaramadı.
 • 2008'de buzdolabında 1 saat 13 dakika 48 saniyelik bir zaman geçirdikten sonra önceki dünya rekorunu kırarak Guinness Dünya Rekorları'na girdi.
 • Şubat 2009'da Hof bir şortla iki gün içinde Kilimanjaro dağının tepesine ulaştı.
 • Aynı yıl, -20 ° C'ye yakın bir sıcaklıkta,Hof tamamen Finlandiya'nın Arctic Circle'ın ötesine geçen 42.195 km uzunluğunda bir maraton mesafesi yakaladı. Sadece şort giymişti, 5 saat 25 dakika yapmıştı. Test sırasında, BBC, Channel 4 ve National Geographic gibi TV kanalları için çalışan operatörler onu izledi.
 • Hof, 2019 ve 2011'de tekrar buz banyosundaki kayıtlarını kırdı; son saati: 1 saat 52 dakika 42 saniye.
 • Hof, Eylül 2011'de Namib çölü boyunca bir damla su dolaşmadan tamamen bir maraton çalıştı.
 • Kuzey Kutup Dairesi'nin ötesinde maraton mesafesinin yarısı olan Wim, çıplak ayaklar ve şortlarla koştu.
 • Resmi bilgilere göre, Hof, buz 66 metre altında tek seferde süzülüyor, resmi olmayan rekor 120 metre mesafededir.
 • 2000 metrelik bir rakımda bir parmağa takıldım.

Tüm bunlar gerçekçi değil, amaWim Hof'un önerdiği metodolojinin çok basit olduğuna inanıyor: "Herkes ne yapabileceğimi öğrenebilir." Çoğunlukla emeklilik yaşı olan bir çok insanın katılımıyla "Wim Hof ​​ile Etkinlikler" adlı bir sağlık programı düzenleniyor. Çoğu sadece sağlıklı bir yaşam tarzının nasıl yönetileceğini öğrenmeye geldi.

Wim Hof ​​Iceman

İç insan doğasının yönetimi

İnanılmaz yetenekleri olmayan Wim Hofvurmak, bağımsız olarak nabzınızı, nefesinizi ve dolaşımınızı kontrol etmeyi öğrendiniz. Bütün bu işlevler otonom sinir sistemi tarafından düzenlenir. Bilim, bu sistemin insanın iradesine bağlı olmadığını, ancak Wim hipotalamusunu, yani beynin vücut sıcaklığını düzenleyen alanını kontrol etmeyi başardığını söylüyor. Soğuk hava sıcaklığının etkisi altında hazırlıksız bir kişi, tehlikeli değerlere düşerse, Wim sürekli olarak yaklaşık 37 santigrat derecede muhafaza edebilir. Buzda 1 saat 52 dakika bekledikten sonra bile normal sıcaklıkta kalır. Dünyadaki bilim adamları bu olaydan hayrete düşmüşlerdi.

Wim Hof ​​Kitaplar

Bilim bunu bir gizem olarak görüyor

Tıp Merkezi'nden Profesör Maria HopmanHollanda Nijmegen şehrinde bulunan St. Radbod Üniversitesi, Wim'in fizyolojik reaksiyonlarını inceledi. Testler sırasında, buz küpleri ile doldurulmuş bir silindire batırılmış boyunda olmak üzere soğuk havaya maruz bırakılmıştır. Bilim adamına göre, bilimsel açıdan Wim'in yetenekleri imkansız olarak kabul edilebilir. Bu koşullarda, hazırlıksız bir kişi büyük olasılıkla hipotermi yüzünden ölecektir. Ancak, Wim kesinlikle hiçbir şansı yoktur; Vücut ısısı sürekli olarak 37 derecedir. Denemenin sonuçları, bilim insanlarının, diğerlerinin yanı sıra kalp hızı, solunum ve kan dolaşımını düzenleyen otonom sinir sistemini gerçekten etkileyebilme ihtimalini dikkate almaya zorladı. Birçok soru hala çözülemedi: Bir insan kalp atış hızını artırmadan metabolizmasını nasıl ikiye katlayabilir; Soğuk algınlığına maruz kaldığında böyle bir reaksiyon normal olmasına rağmen, Wim'in titremediği nasıl ortaya çıkıyor? Maria Hopman, bu soruların cevaplarını bulmak için Wim'in cesedini araştırmaya devam ediyor.

Son zamanlarda bu sıra dışı kişiBirçok bilim adamı tarafından gözlemlenmiştir. Maria Hopman meslektaşı Profesör Peter Pikkersom tarafından yürütülen endotoksin çalışmaları Wim sinir sistemini ve bağışıklık sistemini kontrol etmek mümkün olduğunu gösteren, şaşırtıcı sonuçlar ortaya koydu. Ayrıca meditasyon ve nefes egzersizleri sırasında kan örnekleri aldı, adipoz dokuları vücut incelenir ve aynı zamanda düşük bir sıcaklıkta fiziksel reaksiyon incelenmiştir.

Wim Hof ​​Tekniği

Egzersiz nedeniyle olağanüstü sonuçlar

Görev, 700 ile bir silindirde neredeyse iki saat geçirmekkilogram buz küpleri neredeyse imkansız görünüyor. Sen, bir superman olmak için tek şort giyerek, dünyadaki en yüksek ve en soğuk dağa tırmanmak zorunda. Ve Kar ve buzda yalınayak yarı maraton ne olacak? İnanılmaz, ama doğru. Ama en önemli şey, herkesin yapabileceği şey! Soğuk su kullanımı ile tatbikat ve eğitimlerin nefes birkaç setleri vardır, aynı sonuçları elde yardımcı olabilir. Teknik yazarın kendisi Wim Hof. Birçok yazar tarafından kitaplar bunun bir istisna olduğunu ve türünün tek biri bile, eşsiz olağanüstü ve benzersiz yazılı "buz adam" Iceman'i Becoming bir otobiyografik eser bu makalede daha sonra anılan söylenebilir, ilk düzgün nefes almayı öğrenmek öneriyoruz.

Su altında olmak, Wim ile kolaylıklaaltı dakika hava. Bu herkes tarafından başarılabilir, sadece özel bir nefes tekniği uzmanlaşmak için gereklidir. ve doğru nefes egzersizleri ile uzun süre nefeslerini tutmaya öğrenebilir ve kalbinizle bilinçli temas kurmak ve otonom sinir ve bağışıklık sistemleriyle için. Bu da kan dolaşımını olumlu yönde etkiler.

Sihirbaz Hof ile sınıflar

Soğukla ​​Çatışma

Nefes ve meditatif egzersizlerden sonra,Soğuk algınlığıyla mücadele için beden ve zihin hazırlanacaktır. Vücudunuzu soğuk algınlığına maruz bırakacak şekilde maruz bırakmak, onu daha da güçlendirirsiniz. Şu an pratik yapmaya başlayabilirsiniz. Örneğin, sıcak duştan hemen sonra soğuk bir duş alın. Bu, damarlarınızın minik kaslarını eğiterek daha esnek hale getirir. İlerleme kaydettikten sonra, karda ve buzda oturabilir, yürüyebilir veya koşabilirsiniz. Ama daha da önemlisi, gelecekte vücudunuzun hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olacaktır.

"İceman" ın oluşumu

Kasım 2011'de Vin Hof ve öğrencisi JustinRosales yaşamın, Wim bir yolunu tarif eder Iceman'i ( "Ice Man oluşumu"), Becoming bir kitap yayınladı ve eğitim, tatbikat ve aşırı sıcaklıklara yeteneğini elde etmek için kullanılan özel teknikler için öneriler sağlar. Kitap, herhangi bir kişinin kendi vücudunun sıcaklığını kontrol edebileceğini söylüyor.

Wim Hof ​​İnanılmaz Yetenekler

Gerçek mi yoksa kurgu mu?

Amerikalılardan birinde 28 Ocak 2012Televizyon kanalları Wim Hofu'ya adanmış olan "Fact or Fiction: Paranormal Phenomena" adlı televizyon programının bir bölümü vardı. Hof'a ek olarak, bu davada Austin adında bir televizyon kanalının üyesi yer aldı. Her ikisi de buzla dolu tanklara yerleştirildi. Austin yaklaşık 20 dakika geçirdi. Sudan çıktığında, mürettebatın diğer üyeleri vücudunun yüzey sıcaklığını ölçmek için termal kameralar kullandılar. Cihaz sadece dört santigrat derece gösterdi. Hof'un bedeninin nabzı, nabzı gibi, her zaman değişmeden kaldı. Tankta doksan dakikadan fazla harcamayı başardı.

2016 yılında, Vima Hofa dört kişinin ölümüyle suçlandıtekniği ile nefes egzersizleri yaparak boğulmuş bir kişi. Bununla birlikte Wim, takipçilerine buzlu suda değil güvenli bir yerde antrenmanları konusunda defalarca uyardı.

Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 2019

Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 2019

Related news

 • Gizlilik İlkesi (Privacy Policy)
 • Kuzu İncik – Tarif Dergisi Yemek Tarifleri
 • Gemetedeki popüler yatılı evler. Tatil Oteli Güneşli
 • Oruç Tutmanın Sağlığa Faydaları
 • Alman Pastası

 • Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 33

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler


  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 18

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 48

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 89

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 22

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 52

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 88

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 12

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 78

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 32

  Iceman Wim Hof: biyografi, kitaplar, metodoloji, ilginç bilgiler 79