Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 2019

Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 2019
19.10.2019

Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 5

Ichthyologist - bu kim? Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar?

Dünyada birçok farklı meslek var.Romantizmden etkilenen ve çok sayıda uzun metrajlı film ve belgesel için bir konu olarak hizmet etti. Bu tür aktiviteler arasında Cousteau'nun doğal filmleri tarafından popülerleştirilen ichthyology ve romantik bir görüntü - “Jaws” veya “Shark Attacks” gibi korku filmleri yaratıldı.İhtiyolog bu kim

Ancak, insanın gerçek işi,balık yetiştiriciliğinde uzmanlaşan, korku veren korku hikayeleriyle Cousteau'nun sualtı çekimlerinin görkemli manzaralarıyla çok az şey var. Öyleyse bir kez ve iki soru için de çözelim: Ihtthyologist - kim olduğu ve mesleki çıkarları alanına dahil olan şey.

Mesleğin adı ve neyi temsil ettiği

Belyaev'in çalışmalarının popülaritesinden beri,Ichthyander adlı kahramanı ile özel bir "Amfibi Adam", o çağın iyi okunan insanları "ichthys" kelimesinin bir kısmının bir balık olduğunu hatırlıyor. Mesleğin isminin en doğru şekilde yorumlanmasının tam olarak "balıkçı", "balık avcılığı" olacağını hesaplamak mantıken kolaydır. Uzmanlığın belirlenmesinde, ana faaliyet olarak seçmeye karar veren kişide doğması gereken bilgi ve becerilerin doğru bir şekilde gösterildiğini söyleyebiliriz.

İktiyologların ilgi alanları

Sözde olmak için, bilmek çok azbireysel balıkların isimleri. Balık çalışmaları su canlılarının yapısını incelemeyi, bunları evrim sürecinde geliştirmeyi, bir tür ya da başka bir şeye özgü habitatları incelemeyi içerir - ve bu bir ichthyologun bilmesi gereken sadece küçük bir bölümdür. Balık bilimci araştırmasında kim daha iyi?iş ichthyologist balık çiftçi

Ve bu tüm bilgi değilonun işi. İktiyolog-balık yetiştiricisi, kontrollü alandaki tüm balık ve nehir (deniz) organizmalarının yaşamsal özelliklerini hayali bir şekilde hayal etmelidir. Onun için, suda yaşayan organizmaların yeniden üretiminin özgüllüğü bir sır olmamalıdır. Sonuçta, bunun için bir meslek doktoru mesleği var. Suya giren her kişi ona emanet edilmiştir - tüm incelikleri hesaba katmak ve havuzdaki tüm organizmaların normal varlığını sağlamak için kesinlikle kesin olarak bilmelidir.

Beklenen faaliyet sonuçları

Tüm bu bilgi, "ichthyologist" mesleğinin gerektirdiği, gelecekteki balık yetiştiricileri için son derece gereklidir. Bu profilin uzmanı ne yapar?

Her şeyden önce, böyle bir bilgi için gerekli olacakBalıkçılığın düzenlenmesi - hem ulusal ölçekte hem de özel balıkçılık ile ilgili. Katılıyorum ki, yüzlerce hatta binlerce insanın olduğu bir kaç ton somon balığı yakalamanın tek bir yolu var - bu balığın yumurtlama zemine son sarsıntıdan önce oturduğu küçük bir gölde.

Balık biliminin bir sonraki görevi hesaplamadır.rasyonel balık kültürü, rezervuarın aşırı "nüfusunu" aşmamak ve tam bir ekolojik felaketi tehdit eden tam tükenmeye getirmemek için. Bu, ichthyologistin çalışmasının gerekli olduğudur.mesleğinden daha fazla ichthyologist

Son olarak, neredeyse en önemli görevyumurtlama balıklarının hidrolik yapılardan geçişini kontrol eder. Bu, karmaşık bir sorundur, çözümü için bir ihtiyatlıya ihtiyaç duyulmaktadır. Bunu kim ayarlamalıdır ve balık söveleri için yumurtlama alanlarına giden yolun ve kanalların mevcudiyetini kontrol etmeli, balık yetiştiriciliği konusunda uzman değil?

İktiyolojinin Tarifi

Çoğu meslek teorikyol tarifi ve pratik uygulamaları. İhtiyoloji diğer bilimlerden farklıdır. Bir teorik yönünü seçebilir, ancak diğer "teorisyenleri" elde edilen verilerin analizi ile özel anlaşma ya da tamamen laboratuvar yönünün yollarını seçmezseniz o pratikte sizi kaydetmez. Hatta bilim adamları yakından konu üzerinde çalışılan ilişkilidir - Bunun canlı bir örneği hala aynı Jacques-Yves Cousteau olduğunu.

"Uygulamalar" arasındaki temel fark ve“Teorisyenler”, ilkinin birtakım sorumlu bölgelere bağlı olduğu (ve bir tür bilimsel çalışmayı, en azından gözlemleri sürdürmeleri gerektiği), ikincisiyse kendi yönlerine çeşitli bilimsel materyalleri gönderip aldıkları yerlere gitmeleridir.

İktiyolog olmak isteyenler için şartlar

Saha koşulları, ihtiyologların mesleği için özel gereksinimleri tanımlar. Bu kısıtlamayı kim kabul etmez, o bir balıkçı olamaz. Zorunlu şartların listesi şunları içerir:

 • fiziksel eğitim - ortalamanın üzerinde, bu meslekte kaliteli spor eğitimi olmaksızın yapacak bir şey yoktur;
 • sağlık - mükemmel;
 • herhangi bir canlıyla “ortak bir dil bulma” yeteneği;
 • sabır;
 • gözlem;
 • dayanıklılık;
 • nebrezglivost.

ichthyologist tarafından incelenenMuhtemelen ağır fiziksel ile bağlantılıdırHem konut koşulları hem de ikame tercihleri ​​için çok uygun olmayan yükler ve "Ichthyology" uzmanlıklarındaki ikamet tercihleri ​​erkeklere tamamen aynıdır. Suçlama yok - en başından itibaren denizciler ve balıkçılar tarafından sadece onlar oldu.

Ama sahnelerin arkasındaki temel gereksinimTüm öğretmenler, büyük ihtiyologları geçmek isteyen adaylar tarafından yönlendirilir, tüm su sakinleri için sevgi (veya en azından samimi bir ilgi) kalır. Bu eğitim olmadan, tabii ki, alabilirsiniz, ama meslek - şüpheli.

İş bulma ihtimalleri

Bir meslek seçerken mevcut hayatta belirleyicimüteakip istihdamın gerçek olasılığı bir faktör olmaya devam etmektedir. Ve bu bakımdan, rahatlatıcı bilgiler var: balık sayısının düzenlenmesi, ichthyologistin yaptığı her şeyden uzak. Şehirlerde bile bir iş bulabilir (su kütlelerine gezileri hariç tutmaz). Barajlar, enerji santralleri ve kilitlerin tasarımı için balıkçılar gereklidir. Bu durumda, ilgili alandan bilgi sahibi olmak güzel olurdu - inşa edilen yapının sponsorlu su rezervuarında nasıl çalışacağını anlamak, acil görevi gerçekten kolaylaştıracaktır.

ichthyologist ne yapıyorİyi bir iş olarak kendiniz seçebilirsinizTeslimat kapsamı - balıklara ulaşım kurallarına uyulup uyulmadığını gözlemleyen bir ihtiyat doktoru eşlik etmelidir. İş seyahatleri iptal edilmez, ancak uzun süre aileden ayrılmayacaksınız.

Potansiyel balık üreticisi yakın yaşarsaBalık tutma gölü, açık kollar ile karşılanacaktır. Deniz okyanusu balıkçı teknelerinin yanında bir uzmandan vazgeçmeyecek. Balık işleme tesisinin yakınında yaşayan bir uzman da bir yer bulacak.

Ve eğer yaşamın ayrılmaz bir şekilde büyük bir şehirle bağlantılı olduğu ortaya çıktıysa, bir akvaryum, bir yunus akvaryumu veya bir okyanus akvaryumu aramaya değerdi - eğitim sırasında kazanılan bilgi açıkça gereksiz olmayacaktır.

Yani, toplumun büyüyen bir üyesi bir terapist olmak istiyorsa, ebeveynler yolun karşısına çıkmamalı - olası bir meslek ve eğer bir eğilim varsa, o zaman uyumludur.

Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 2019

Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 2019

Related news

 • Buray Mecnun Şarkı Sözü Şarkı Sözleri 2019
 • Hepatrine: yorumlar, uygulama, kompozisyon, kontrendikasyonlar
 • 78 metre 20 dakikada tükendi
 • Ağız ve diş temizliği için kürdan kullanılmalı mı
 • Kâmil Koç Çocukların Geleceği İçin Yola Çıkıyor

 • Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 98

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar


  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 8

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 99

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 68

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 39

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 77

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 60

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 35

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 98

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 19

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 96

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 93

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 34

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 95

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 6

  Ichthyologist - bu kim Bu meslekte insanlar ne yapar ve yapar 8