İdari cezalar 2019

İdari cezalar 2019 İdari cezalar

İdari cezalar

Ceza, kural olarak,eğitim etkisi. Kişi veya kişi grubu. Bir kişiye veya bir gruba, mükemmel bir davranışın bazı sosyal normlara aykırı olacağını anlamasına yardımcı olur. Bu davadaki vurgu da şu şekildedir:

- kişi tekrar cezalandırılmak istemiyor;

- Diğer insanlar herhangi bir kuralla uyumsuz oldukları için onları neyin beklediğini bilecektir.

İdari ceza bir önlemdirÇeşitli idari ihlallerin komisyona devlet etkisi. Bu cezalar bir insanı alçaltırmamalıdır - mükemmel hareketin yanlış olduğunu ona bildirmelidirler. Fiziksel acı yanı sıra iş itibarına zarar verilmez.

İdari cezalar sistemi mevzuatta belirtilmiştir. Ana kaynak Rusya Federasyonu İdari Kanunudur. Cezaların büyük bölümü sadece hakimi tayin edebilir.

Türleri farklı olan idari ceza hem özgünlük hem de ciddiyet açısından birbirinden farklıdır. Ek veya temel olabilirler.

İdari cezalar:

- Diskalifiye etme;

- müsadere;

- ince (idari);

- Tutuklama (idari);

- özel haklardan yoksundur;

- uyarı;

- Rusya Federasyonu dışındaki (stateless insanlar ve yabancılar için) ihraç;

- suç aracının geri çekilmesi (telafi).

Bir uyarı, bir kişinin resmi sansüründe ifade edilen ceza olarak anlaşılır. Kural olarak, bir uyarı daima yazılı olarak yapılır.

İdari para cezası eşit olabilirasgari ücret, suç maliyeti, ödenmemiş ücret, vergi vb. miktarı. İdari para cezaları her zaman yalnızca nakit olarak ödenir. Büyüklük, asgari ücretin onda birinden az olmamalıdır. İşçilik tutarının maksimum yirmi beş katı. Yetkililer hem firmalar hem de daha fazla ödeme yapıyor.

Suç aracının dengeli bir şekilde geri çekilmesizorunlu olarak yapılır. Eski sahibi, tüm gerçek değeri iade edilir, ancak öğenin uygulanması ile ilgili maliyetlerin indirimi ile. Böyle bir muafiyet atama yalnızca mahkemeye verilebilir. Avlanma, avlama veya benzeri silahlar, temel geçim araçlarıyla tedarik eden kişilerden çekilmemektedir.

İdari cezalar ile ilişkili olabilirsuç aracının müsadere edilmesi. Müsadere sadece mahkeme tarafından dayatır. Bu ücretsizdir. Çoğu zaman dolaşımdan ele geçirilir, ancak yine de bir sebepten ötürü ya da kişiler tarafından kullanılan başka bir şeye el konulur.

İlişkili idari cezalarÖzel hakların ihlali, belirli durumlarda sistematik veya brüt bir ihlali içerir. Sadece bir hakem özel hakları mahrum edebilir. Asgari mahrumiyet süresi bir aydır, azami süre iki yıldır. Araç kullanma hakları, engellilik nedeniyle kullanan vatandaşlara reddedilemez, ancak istisnalar vardır.

Bu şekilde avlanma ve balık tutma hakkı, bu şekilde yasal yollardan yararlanan kişiden mahrum edilemez.

İdari cezalar şunları içerir:tutukluyorlar. Bir insanın içeriği, toplumdan ayrı bir zamanda belli bir zaman olarak anlaşılmaktadır. Normal zamanlarda, on beş güne ayarlanabilir - bu maksimumdur. Daha kısa bir süre mümkündür. Acil durumlarda, süresi otuz güne çıkarıldı. Onu sadece bir yargıç atayabilir.

Bu ceza türü sadece bireyler için mümkündürbu tür suçların türleri. Hamile kadınların ve küçük çocukları yetiştiren kadınların idari tutuklanması kabul edilemez. Tutuklanamaz küçük, engelli.

İdari cezalar 2019

İdari cezalar 2019

Related news

 • 10 Dakikada Yağ Çekmeyen Hamur Kızartması Videosu
 • Boğaz Ağrısı için Evde Doğal Çözümler
 • Mısırda unutulmaz bir tatil: otel Arabia Azur (Hurghada)
 • Saç Tipiniz İçin En İyi Şampuan Nasıl Seçilir
 • Kırmızı Lahana Nasıl Saklanır

 • İdari cezalar

  İdari cezalar


  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar

  İdari cezalar