İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı 46 22.01.2019, 05:27

İdrar yolları hastalıkları olan kediler için "Kantaren" ilacı

İlaç "Kantaren" için veteriner hekimliğinde kullanılırÖzellikle urolithiasis, böbrek hastalığı (inflamatuar ve dejeneratif) ve idrar yolu belirtileri görünümünü ile kedi ve köpeklerin tedavisi. Bu karmaşık bir hazırlık, homeopatik, yerli üretimdir. Enjeksiyon için tablet ve çözelti şeklinde üretilmiştir. Kediler için ilaç "Kantaren" nefrit, piyelonefrit, glomerulonefrit, üretrit, sistit, renal kolik tedavisinde etkilidir.

Hazırlamaya giren bitkilerin her birinin, diğer bileşenlerin etkisi ile geliştirilmiş, kendi etkisi vardır.

Berberis - için ana tedaviböbrek ve karaciğer hastalıkları ile ilişkili protein metabolizması bozuklukları. Bu madde, böbreklerdeki kum ve küçük taşları uzaklaştırmaya yardımcı olur, böylelikle böbrek koliklerinde çok etkilidir. Berberis ayrıca, tahrişi azaltır ve sistit ve mesanenin diğer iltihaplarındaki iltihabı hafifletir.

Cantharis, idrar mukozasını etkilermesane ve tüm idrar yolu. Oligüri, dizüri, hematüri, tenesmus eşlik eden idrar yolu iltihabı için en iyi araçlardan biri. "Kantaren" preparatındaki bu madde, sürecin hem akut hem de kronik seyrini olumlu yönde etkilemek için farklı güçlerde (D6 ve D15) bulunur.

Hepar sülfür tedavisi için etkilidirStaphylococcal ve streptococcal mikroorganizmaların olduğu durumlarda, süpürasyon ile enflamatuar süreçler. İlacın patojenlerle teması sonucu, hidrojen sülfür mikropların fermantasyonunu bloke eder. Hepar sülfür, pyelonefrit, piyelit, pürülan sistite ek olarak, mesanenin atonisini başarılı bir şekilde iyileştirir.

Cuprum arsenicosum böbrek, üremi, genital organların düz kasların spazmları dejeneratif hastalıklar tedavi eder.

Böylece, kediler için "Kantaren" ilacı, tüm genitoüriner sistemi etkileyen kompleks bir ajan olarak etkilidir.

İlaç çok yönlüdür ve şunları içerir:

 • Anti-inflamatuar etkisi. İlaç, üriner sistemdeki enflamatuar süreci hızlı bir şekilde giderir ve patojenik mikrofloranın çoğalmasını ve çoğalmasını önler, bu da ek antibakteriyel ilaçlar kullanılmadan yapılmasını sağlar.
 • Spazmolitik ve analjezik etki. Kediler için ilaç "Kantaren" mükemmel bir antispazmodiktir.
 • Saluretik etki. İlaç ağrısız olarak taşları ve kumu böbreklerden ve üreterden temizler ve daha fazla oluşumunu engeller.
 • Diüretik eylem. Tedavi sürecinde, böbreklerin boşaltım fonksiyonu geri yüklenir.
 • Rejeneratif eylem. Uyarıcı kan kaynağı, ilaç "Kantaren" metabolik süreçleri başlar ve vücudun koruyucu işlevlerini geri yükler.

Son zamanlarda, evcil hayvan sahiplerinin şikayetleriKedilerde ve köpeklerde idrar yolu hastalıkları önemli ölçüde artmıştır. Genç hayvanlar bile hastalandı. Ne yazık ki, bugün kedilerde üretral sendrom, kitlesel bir fenomen haline geldi. Neden? Kesin bir cevap yoktur. Birçoğu yem üreticilerini suçluyor, ama bir şey söylemek oldukça zor. Bir şey açıkça, genitoüriner sistem tüm hastalıkları ile, kediler için "Kantaren" hazırlık etkilidir, birçok hayvanın sahipleri bu gerçeği doğrulamaktadır.

Ilacı kullanırken doğru olmalıdozu belirleyin. Köpekler için "Kantaren" büyük hayvanlara 2-4 ml (3 tablet) bir dozda reçete edilir. Küçük ırkların köpeklerine 0.5-2 ml intramüsküler veya 1-2 tablet içeride reçete edilir. Giriş bir güne kadar tedavi süresi ile günde bir kez (nadiren - günde 3 kez) yapılır. Kediler için ilaç "Kantaren", hastalığın akut formu ile 3-5 gün boyunca 0.5-1.5 ml veya 1 tablet dozda reçete edilir. Hastalığın seyrinin kronik seyrinde daha uzun (3 haftaya kadar), ancak ilaç her geçen gün veya daha az alınır.

İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacıFotograf resim fotograflar galeriler

Related news

 • Ricotta (Taze Lor) Tarifi
 • Kısırlık Tedavisinde Hastaya Yaklaşım
 • Mustafa Ceceliden itiraf

 • İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı 49

  İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı


  İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı 90

  İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı 59

  İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı 24

  İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı 39

  İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı 89

  İdrar yolları hastalıkları olan kediler için Kantaren ilacı 28