İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 2019

İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 2019


İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 49 10.01.2019, 09:06

İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı yöneticileri, eğitim ve öğretim anlayışı ile Türkiye’de bir ilke imza atacakİELEV Özel Lisesi‘ni düzenlenen basın toplantısı ile tanıttı.

İELEV Özel Eğitim Kurumları, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında açılacak İELEV Özel Lisesi’nde, yurtdışında birçok okulda, Türkiye’de ise sadece Ankara’daki Alman Konsolosluk Okulu’nda sürdürülen Gemischtsprachiges International Baccalaureate (GIB) Programı’nı benimseyecek.

İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ata Anıl, "GIB Programı’nın uygulanacağı lisemiz ile milli ve evrensel değerlerin ön planda olduğu, Anglosakson ve Alman ekollerini bir arada tutacak bir model hedefliyoruz. Alman eğitim sisteminin iddialı akademik özelliklerinin yanında, günümüzde kabul gören Anglosakson kültürünün kişisel yetkinlikleri gelişmiş, yaşam eğitimi almış bireyler yetiştirme felsefesini bir arada sunacağız. Yurt dışını, yurt dışındaki yaşamı ve değerleri bilen, ama milli değerlerine sahip çıkan; ülkesine sadık bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, aynı zamanda dünyaya, başka kültürlerin değer ve geleneklerine saygılı ve onlarla uyumlu gençleri mezun etmeyi hedefliyoruz. Türk eğitim sisteminde yeni olan bu programın işleyişinde amiral gemisi olacağız” dedi.

Anıl, İELEV Özel Lisesi öğrencilerinin, GIB Programı’nda bulunan "Yaratıcılık, Bedensel Hareket ve Hizmet" etkinliklerinden oluşan 150 saatlik dersi 2 yılda başarıyla tamamlanması gerektiğini ifade etti. Anıl, "Gönüllülük bilincine sahip, sanat ve sporla iç içe, yardımlaşma bilinciyle yoğrulmuş, bu dünyada yalnız kendisinin yaşamadığının farkında olan bir gençliği İELEV'de yetiştireceğiz" şeklinde konuştu.

Lisede, Üniversiteye ve Yaşama Hazırlama

İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Erhan Erkut, Türkiye'nin ekonomik kalkınmasının sürdürülebilir olabilmesi için ülkemizdeki insan kaynağının 21. yüzyıl yetkinlikleri ile donanımlı olmasının önemini vurguladı. Ancak eleştirel düşünme ve problem çözme, öz yönlendirme, yaşam boyu öğrenme, kişisel yönetim, inisiyatif ve yaratıcılık yetkinliklerine sahip olanların yeni ekonomiye yön verebileceğini ifade etti.

Erkut, "Lisemizde amacımız öğrencilerimizin temel beceri ve yetkinliklerinin farkında olmalarını sağlamak ve bunları geliştirmede rehberlik etmek olacak. Biz öğrencilerimizi üniversite sınavına değil, üniversiteye ve yaşama hazırlıyoruz. Bizden mezun olacak öğrenciler özgüveni yüksek, inisiyatif alabilen, girişimci, ekip çalışmasında başarılı, iletişim kurabilen, yaratıcı ve tutkularını keşfetmiş, dolayısıyla başarı ve mutluluğa ulaşabilecek bireyler olacaklar" dedi.

Biri Alman, Biri Türk Müdür ile Kaliteli Eğitim Kadrosu

İELEV Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bahar Ulusoğlu Emek, Almanca ve İngilizce hazırlık sınıfları ile eğitime başlayacak olan İELEV Özel Lisesi’nin, biri Alman ve biri Türk olmak üzere 2 yöneticili bir idari yapıya sahip olacağını söyledi. Emek ayrıca, "Diğer okullarımızda olduğu gibi, lisemizde de Almanca ve İngilizce'yi ana dilleri gibi konuşan, uluslararası deneyime sahip, yetkin bir öğretmen kadrosu görev alacak" dedi.

Almanya’da Ücretsiz Lisans Eğitimi Olanağı

GIB Diploma Programı hakkında bilgi veren Emek, şu şekilde konuştu: "Öğrencilerimizin tümü araştıran, sorgulayan, eleştirel bakabilen, bireysel özelliklerini dikkate alarak yaratıcılıklarını geliştiren; sanatı, müziği ve sporu yaşamın vazgeçilmezi sayan gençler olarak hayata atılmalarını sağlayacak GIB Programı’nın birer parçası olacaklar. 

GIB Diploma Programı, Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı'nın tüm modüllerini içerdiği gibi, Abitur ile aynı fırsatları sunuyor. Bu diplomaya sahip olan öğrencilerimiz, Almanya’daki bir üniversitede ücretsiz ya da çok az bir ücretle okuma olanağı elde edecekler. Programımız, Türkiye’deki bazı vakıf üniversitelerinde de öğrencilerimize değişik oranlarda burs kazanma olanağı sunacak.

İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 2019

İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 2019

Related news

 • Tart Tiramisu Tarifi
 • Hamilelikte Beslenme Menüsü Örnekleri
 • Un Çorbası (Kavrulmuş Şehriyeli, Yoğurtlu)
 • Tablet bilgisayar nedir

 • İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 45

  İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor


  İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 62

  İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 75

  İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 58

  İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 63

  İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 75

  İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 35

  İELEV Eğitim Kurumları, İELEV Özel Lisesi’ni Açıyor 91