İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 2019

İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 2019
17.07.2019

İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 28

İfade "gerostratova şan": yorumlama ve etimoloji

Sadece bazı insanların gitmeye hazır olduğu konusunda,ünlü olmak, ünlü olmak. Modern teknolojinin bu çağında, İnternet sayesinde popülerlik kazanmak daha kolaylaştı. Ancak, şöhret kazanmak için, bazıları şok edici değilmeyen kötü işlere başvuruyorlar. Bu insanlar hakkında gerostratova şanının olduğunu söylediler. Bu gibi ifadelerde bu ifade neden geçerli, bu sürdürülebilir ticaretin yorumlanması ve etimolojisi incelenerek öğrenilir.

"Gerostratova şan": ifade biliminin anlamı

Bu cümleyi açıklamak için,kararlı ifadeler Rose T'nin büyük bir sözlüğüne. Yazar, deyimin anlamını yalnızca iki kelimeyle ifade eder: utanç verici ihtişam. Dolayısıyla, ifade altındaki ifade negatif bir çağrışım taşır. Soylu olmayan bir şekilde elde edilen şöhreti karakterize eder.

gerostratova şöhret değeri

"Gerostratova şan" ifadesi nereden geldiğini anlamıştık, sonradan öğreneceğiz. Metnin etimolojisi, yorumlamasını genişletmemize yardımcı olacaktır.

"Gerostratova şan" ifadesinin kökeninin tarihi

Batısındaki Efes kentindeKüçük Asya kıyıları, bir zamanlar hırslı bir adam yaşıyordu. Onun adı Herostratus'du. Hayatı boyunca adının tarihe damgasını vurduğunu hayal etti. Ve bir gün ona bir fikir geldi, nasıl ünlü olabileceği.

Kentinde güzel bir büyük tapınak duruyordu,Efes Artemis'i avlamak tanrıçasına ithaf edilen (daha sonra dünyanın yedi harikası arasında sayılmıştı). M.Ö. 356'da Herostratus, devletin simgesi olan ritüellerin bulunduğu bir tapınağa ateş açtı. Tarihçilerin, yaptığı iş hakkında yazacakları ve dolayısıyla hafızasını ölümsüzleştirmeye karar verdiklerini söyledi.

gerostratova şan

Gerostrat, hayatla ilgili yanlış davranışından ötürü para aldı: mahkeme onu ölüm cezasına çarptırdı. Dahası, adı açıkça telaffuz etmek yasaklandı ve ayrıca edebi ve tarihsel eserlerde de bahsedilmelidir. Fakat MÖ 4. yüzyılda yaşayan Yunan tarihçi Theocompe, bir süre sonra onun hakkında yazdı ve tapınağın kundakçısının adı bugün geldi. Bundan sonra, diğer araştırmacılar, yazılarında Artemis tapınağı ve onun yokedicisini anlattı.

Şimdi şöhret kazanmaya çalışan olanlar, daha kötü, değersiz davranışlar, kahramanca bir zaferleri olduğunu söylüyorlar.

İfade etimolojisini öğrendikten sonra, sözcük öykücülüğünün yorumlanmasıyla ilgili ipuçlarını genişletebiliriz. Gerostratova'ya sadece utanç verici bir zafer değil, başta cezai bir zafer adı verilebilir.

Bir ifade kullanma örnekleri

Yazılarında çoğunlukla teori birimleri kullanılırÇeşitli gazeteciler, yazarlar, dilbilimciler ve benzeri .. Örneğin, bunların kullanımı ile ilgili birçok yayında punk grubu Pussy Riot üyesi ile sansasyonel skandaldan sonra ifadesi buluştu "gerostratova zafer." Bu terim, söz konusu grubun popülaritesini kazanmanın cezai yolunu karakteristik olarak karakterize eder.

gerostratova ihtişamı anlamı

Ancak sadece bizim zamanımızda değilHerostratus. İsmi, "At Sturdza" epigramında Alexander Sergeevich Puşkin tarafından da kullanıldı. İçinde, çizgilerinin kime getirildiği kişinin, Herostratus'un defilesi olduğunu belirtti. Bu epigram, eğitim kurumlarının polisin gözetiminde olduğunu savunan Rus diplomat Sturdza Alexander Skarlatovich'e karşı yöneldi, çünkü gerçek bir fikir ve düşünce özgürlüğü şampiyonuydu.

Sonuç

Biz kararlı ifadeyi "gerostratova olarak kabul ettikzafer "ama buna çeşitli formlarda bulunduğunu belirtti değil:" 'Herostratus defne kazanmak "Glory Herostratus "" Herostratus defne,' Hangi ifade biçimini seçersek, onun anlamı aynı kalacaktır. Aynı zamanda dürüst olmayan, utanç verici ve hatta suçlu şekilde alınan zaferi karakterize edecektir.

İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 2019

İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 2019

Related news

 • Kulis: Kılıçdaroğlunun 3 büyükşehir için aklındaki isimler netleşti
 • Tunus İşi Renkli Fıstıklı Baklava Desenli Çiçek Süslemeli Çocuk Yelek Yapımı 4 yaş
 • Nepal’de 3 yaşındaki kız yaşayan tanrıça’ seçildi
 • Yaşa göre kaç kalori alınmalı
 • Ga Grup’un sanat atölyeleri başlıyor

 • İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 79

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji


  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 40

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 46

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 63

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 32

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 20

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 96

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 10

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 26

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 31

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 45

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 15

  İfade gerostratova şan: yorumlama ve etimoloji 29