Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 2019

Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 2019

Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 61 15.02.2019, 17:12

Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar

Küçük çiçeklerle mütevazi bir bitki.yol kenarında, saçaklarda ve banliyö bölgelerinde görülebilir. Bu, birçok nesil kırsal ve kentsel sakinlerin bildiği bir koku. Mütevazi görünüşüne rağmen, orkide zengin ve "iç güzelliğe" sahiptir, geleneksel ve halk tıbbında yüzyıllarca kullanılmakta olan hiçbir şey için değil. Kekik, yararlı özellikleri ve kontraendikasyonları iyi incelenmiştir hem kurutulmuş hem de taze kesilmiş olarak kullanılabilir. Ne olursa olsun, değerli unsurlarının tamamı mevcut olacak.

Kekik. Faydalı özellikler ve kontrendikasyonlar

kekik yararlı özellikleri ve kontrendikasyonlarıBir kerede, bu yararlı özelliklerinZararlıdan çok daha fazlasıdır. Ve yine öyle. Hamileler ve kalp ve kan damarlarındaki işlerde her türlü rahatsızlığı olan insanlar tarafından kullanılmak üzere kekik kek kontrendikasyonu var. Özellikle ihtiyatlı gelecek anneler olmalıdır: Kekik uterusun muskulusunu düşürdüğünden dolayı düşüklere neden olabileceği kanıtlanmıştır.

Terapötik kekik

Kekik eşit derecede her ikisinde de kullanılırresmi tıp ve halkın tıbbında. Tedavi edici değeri yararlı esansiyel yağlar, acı ve fitonit, flavonoidler, tanenler içerir. Bu elementler sayesinde, kekik, diüretik, koleratif ve anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Kurutulmuş veya taze koleksiyonlardan sıkıştırmalar, et suyu, merhemler, infüzyonlar, çaylar şeklinde kekik kullanın. Bu içecekler boğmaca ile boğmaca ile sarhoş, boğmaca, şiddetli kuru öksürük, balgamını atmak için gerekli olduğunda. Kekik infüzyonları yatıştırıcı bir etkiye sahiptir, bu nedenle stres, korku ve heyecandan sonra çok yardımcı olurlar. Kekikten bir fincan çay içtikten sonra iştah uyanıyor, ağrıyor, bağırsaklar kazanıyor ve işini iyileştiriyor - hepsi de bitki özelliklerinden dolayı.

Kekik için faydalı nitelikler

Kekik, gündelik hayatta ve hastalıkların ve rahatsızlıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılan uçucu bir yağ salınır. Uykusuzluğun ortadan kaldırılmasıyla birlikte,kontrendikasyon kokusunevrozlar, korkular ve streslerle kurtulurlar. Herpes, influenza ve soğuk algınlığı gibi viral ve bakteriyel hastalıkların tedavisinde çok yardımcı olur. Yağın güçlü bir balgam söktürücü özelliği vardır, bu nedenle solunum yollarının iltihaplanması durumunda kullanılır. Kekik yağı bile doğal bir "anestetik" dir - diş ağrılarına bile yardımcı olur. İçeride ve dışarda kullanabilirsiniz ve içinde yatmak için ne zaman banyoda ekleyebilirsiniz. Unutmayınız ki, yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları iyi çalışılan kekik, hamile kadınlar ve kalp ve damar sorunları olan insanlar için istenmemektedir. Kekik özü, peristaltizm ve bağırsak çalışması için faydalıdır. Duşitsa'nın güçlü bir diüretik etkisi vardır; bunun sirkülasyonlarının epilepsi üzerinde olumlu etkisi vardır, menstrüasyonda gecikme.

Kekik: kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar

Kekikten elde edilen broth (bir organizmanın genel olarak güçlendirilmesi için)

terapötik kekikBir çorba kaşığı kuru toz kekik dökün100 ml su ve su banyosu yapın. Menteleri bir kapakla örtün ve ateşe 20 dakika pişirin. Sonra süz, serin. Yemeklerden 2 kez 2 gün önce kullanın (her biri 100 ml).

Kekik cholagogue infüzyonu

Çorba kaşığı kaynar su ile demlemek (500)ml) kapağı kapatın. O zaman içkisini iç, soğut. Yemeklerden önce 10-15 dakika günde 3 kez (2 yemek kaşığı).

Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 2019

Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 2019

Related news

 • Meyve Suyu Zayıflatırmı: Meyve Suyu İle Zayıflama
 • Petekli Volan Kollu Kız Çocuk Hırkası Yapılışı Türkçe Videolu
 • Aloe eşsiz tıbbi özellikleri: uygulama tarifleri

 • Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 32

  Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar


  Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 22

  Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 80

  Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 96

  Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 2

  Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 7

  Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 55

  Şifalı kekik: yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 100