Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 2019

Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 2019
27.06.2019

Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 94

Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü

Çifte vatandaşlık bir fırsattır.Yabancılar ile donatılmış. Aynı anda birkaç pasaportunuz olabilir. Buna göre, birkaç ülkenin vatandaşı olmak. Sadece herkes böyle bir adım için hazır değil. Eğer uygulandıysa, Rusya Federasyonu'na özel bir durumun bildirilmesi gerektiğini bildirmeniz gerekir. Birçoğu çifte vatandaşlık ilanının nasıl doldurulacağıyla ilgileniyor. Aşağıda örnek bir başvuru formu verilecektir. Aslında, her şey göründüğünden daha kolay. Asıl mesele, Rusya'da kurulan ve çeşitli pasaportlarla vatandaşlara dağıtılan kuralları bilmek. Öyleyse ilk önce ne aramalıyım? Bir vatandaş hangi koşulları gözlemlemelidir?çifte vatandaşlık örneği bildirimi nasıl doldurulur

Elde etmek için gerekçeler

Bir çift elde etmek her zaman mümkün değildir.vatandaşlık. Bunun için belirli nedenler olmalı. Aslında, birçoğu var. Bu nedenle, vatandaşların çoğu, özel sorunlar olmadan başka bir devletin pasaportu verebileceklerinden eminler.

Ve bazı yönlerden böyle insanlar haklıdır. İkinci bir kimlik kartının varlığının gerekçesi farklıdır. Ama aralarında oldukça yaygın seçenekler seçebilirsiniz. Çoğu zaman, ikinci bir pasaport alırsınız:

 • yurtdışında daimi ikamet yerine taşınırken;
 • bir yabancı ile evlilik yapılmışsa;
 • bir ülkede veya başka bir mülk olduğunda;
 • ülkeler arasında imzalı bir anlaşma varsa (örneğin, Tacikistan ve Türkmenistan Rusya'da müttefiktir).

Bir sürü sebep var. Fakat bu, ikili vatandaşlık ilanını nasıl dolduracağı sorusunu reddetmiyor. Örnek daha sonra sunulacak. İlk önce prosedürün bazı özelliklerini anlamanız gerekir.

Her zaman değil

Örneğin, çoğu zaman her zaman böyle olmadığını bilmiyorumçifte vatandaşlıktan haberdar olmanız gerekiyor. Bazı istisnalar var. Çok fazla yok, ama hatırlanmalılar. Aksi takdirde, işe yaramaz kağıt bürokrasi ile başa çıkabilirsin.

Bir bildirimi tamamlamanız gerekmediğindeçifte vatandaşlık? Rusya Federasyonu vatandaşı başka bir ülkede daimi ikamet için ayrıldıysa, ikinci bir pasaportun varlığı hakkında bilgi vermek zorunda değildir. Bu normaldir.

Ayrıca 2015'te, adresleme ihtiyacıBaşvuranın ilgili organları, halkın sosyal desteği konusunda anlaşmalar yapılmış olan devletlerin vatandaşları için kaldırılmıştır. Rusya'nın Türkmenistan ve Tacikistan ile böyle bir anlaşması var. Bu devletlerin pasaportları varsa, ikinci vatandaşlığı rapor etme prosedürünü düşünmek için bir sebep yoktur.

yasalar

Ve yasa bu konuda ne diyor? Çifte vatandaşlık bildirimi şarttır. Rusya Federasyonu vatandaşlığı ve başka bir kimseye sahip olan kişi, bu durumu yazılı olarak bildirmelidir. Bu zorunludur.

çifte vatandaşlık bildirimi formu

Ancak istisnalar da var! Gerçekten de mevcutlar. Sadece akılda tutulmalıdır: Rusya'da yaşarken, bir kişinin ikinci bir pasaportun varlığını bildirmesi gerekir. Aslında, yapmak çok zor değil. Özellikle modern dünyada.

suç

Bir kişinin çifte vatandaşlığı var mı? Rusya'da, bu durumun bildirilmesi ilgili makamlara sunulmalıdır. Ama sadece bir kişi Rusya Federasyonu'nda oturmayı planlıyorsa. özel durum üzerine rapor etmek, Rusya'da ya da ülke toprakları dışında daimi ikamet için tatil söz konusu olduğunda gerekli değildir.

İkinci bir milliyetin varlığına dair bilgi eksikliğinin cezai bir suç olduğu da unutulmamalıdır. İnsanlar Rusya'da kurulan yasalara göre cezalandırılacaklar. Tam olarak nasıl?

İkinci bir pasaport bildirmemiş bir kişiya 200 bin ruble kadar para ödeyecek ya da toplum yararına 400 saat çalışacak. Beklenti hoş değil. Bu nedenle, durumunuzla ilgili bu bilgiyi korumamalısınız.çifte vatandaşlığın ufms bildirimi

Bildirim formu

Başka bir soru nasılçifte vatandaşlık üzerine bir veya daha fazla otoriteye rapor vermek. Bunu anlamak, eylemin tam anlamını gerçekleştirmenin yanı sıra, daha az önemli değildir. Çifte vatandaşlık bildirimi şekli yazılıdır. Ve insan kendini harekete geçirmeli. Ayrıca herhangi bir kuruluşu sözlü olarak bilgilendirmek de mümkündür, ancak yerleşik bir formun uygulanmasını dolduruyor değildir.

Tek yenilik şu kiBazı durumlarda çifte vatandaşlık bildirimi elektronik olarak verilebilir. Ancak bu uyum henüz popülasyonda popüler değildi. İnsanlar standart paternli bir kağıt dolduruyorlardı.

şartlar

Ancak bu, hakkında tüm önemli bilgiler değildir.nüfusu bilmeli. Çifte vatandaşlık ilanını nasıl doldurabilirim? Örnek, belirli organlarda görülebilir - talep üzerine sağlanır. Bu her zamanki prosedürdür. Bazı zaman sınırlarının olduğunu anlamak önemlidir.

İkinci bildirimin hangi noktasında bulunmadığıRusya'da pasaport suç sayılacak mı? Elbette ilgili makamları mümkün olan en kısa sürede bilgilendirmek tavsiye edilir. Ama insanlara zaman verilir. Çifte vatandaşlık bildirimini ele almak için iki ay gerekmektedir. Daha kesin olarak, ülkeye varış tarihinden itibaren 60 gün. Bu sürenin sonunda, vatandaşın yasayı ihlal ettiği düşünülecektir. Ve bu ya da bu ceza ona dayatılacak.

Nereye gitmek

Bir sonraki soru, nerede başvurulacağı ile ilgilidir.görevin uygulanması. Daha önce, Federal Göçmen Servisi'nin ajansı bundan sorumluydu. Çifte vatandaşlığın belirli belgelerle birlikte bildirimi burada sunulmuştur. Fakat Rusya'da 2016'da önemli değişiklikler oldu. Ve şimdi insanlar onlara nasıl döneceklerini bilmiyorlar. Bütün bunlar, tüm FMS'nin kaldırılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Çifte vatandaşlık bildirimi başka yerlere gönderilir.

çifte vatandaşlık

Ama tam olarak nerede? Daha sonra kişi hangi organın uygulanacağına kendisi karar verir. Sadece seçim aşağıdaki listeyle sınırlıdır:

 • Göçten sorumlu İçişleri Bakanlığı;
 • MFC;
 • portal "Devlet hizmetleri".

Başka seçenek yok. Çoğu zaman insanlar çok işlevli merkezlerin kullanımına başvururlar. Bildirim sadece birkaç dakika içinde hazırlanır ve sunulur. Ve Rusya'da birkaç pasaportla güvenli bir şekilde yaşayabilirsiniz. Önemli bir fark yoktur. Asıl konu, son teslim tarihini karşılamak ve kişisel olarak uygulamak.

Başvuru formu

Şimdi biraz doğrudan dolum hakkındabelgeler. Sürece hazırlanmaya yardımcı olacak bazı kurallar vardır. Çifte vatandaşlığı ortaya çıkarmak için ne gerekiyor? Bildirim. Her biri doldurma örneği, bir veya başka bir organda talep edebilir. Bu konuda özel bir şey yok.

Besleme süreci birkaç ayrılabiliraşamalar - başvuru formunun alınması, başvuru formunun doldurulması, belgelerin sunulması. Ankete özel dikkat gösterilmelidir. Bu yerleşik modelin bir ifadesidir. Hangi bilgiler yansıtılıyor?

çifte vatandaşlık bildirimi doldurma

Çeşitli pasaportları olan her vatandaş, aşağıdaki bilgileri ankete yazmalıdır:

 • tam adın;
 • doğum tarihi;
 • doğum yeri;
 • ikamet yeri ile ilgili veriler (kayıt olmadıysa, ikamet yeri uygun olacaktır);
 • ikinci bir pasaport elde etmek için temel;
 • yabancı kimlik kartından talep ve veriler;
 • Vatandaşlığın geçerlilik süresi;
 • Bir yabancının statüsünün reddi hakkında bilgi ("hayır" sütununda yazmanız gerekir).

Pasaportun verilerini de belirtmeniz önerilir.Rusya Federasyonu vatandaşı. Bir kişiden daha fazla önemli bilgi gerekmeyecektir. Ayrıca medeni durum hakkında yazmak da alışılmışın bir örneğidir. Hepsi bu kadar. Bildirebilirsin.

Bu arada, bir çift bildirimi doldurunvatandaşlık hem elle hem de bilgisayarla mümkündür. Şimdiye kadar, ilk seçenek kabul edilebilir. Boş anket, kamu alanında bulunabilir. Bu nedenle, eğer ikinci bir vatandaşlık varlığının önceden bildirilmesi için hazırlanma arzusu varsa, bir vatandaş bunun için modern teknolojileri kullanabilir.

evraklar

Yani, kişi FMS yerine vücut geldiRusya. Çifte vatandaşlık (bildirim-anketin nasıl doldurulacağı, zaten açıktır) küçük bir belge listesi gerektirir. Onlar olmadan yapabilirsin, ama nadiren kimse mantıksız bir anketi düşünecek.

rusya bildirisinde çift vatandaşlık

Bir vatandaşın hangi evrakları gerekli? Her şey duruma bağlı. Her şeyden önce, yurtdışındaki vatandaşlık, daha önce de belirtildiği gibi, çeşitli nedenlerle elde edilir. Bu nedenle en yaygın belgeler arasında tahsis:

 • Kimlik kartı (hem Rus vatandaşı hem de yabancı devlet);
 • Başvuru formu (başvuru sahibi ile ilgili tüm bilgilerle birlikte anket formu doldurulur);
 • belgeler-gerekçesiyle (RF dışındaki evlenme ya da mülkiyet sertifikası en yaygın olanıdır).

Bu yeterli. Bu nedenle, çifte vatandaşlık bildirim süreci zor kabul edilemez. Asıl konu, anketi doğru bir şekilde doldurmak ve nereye döneceğinizi bulmaktır.

Reşit olmayanlar için

Ayrıca, bildirilmesi gereken bir soru18 yaşın altındaki bir kişinin çifte vatandaşlığı. Bu durumda nasıl olunur? Paniğe gerek yok. Her çocuğun yasal temsilcileri vardır. Kendi kişilerinden bir anket doldurmalılar, ancak aynı zamanda çocuk hakkında bilgileri de belirtmelidirler.

Böylece çifte vatandaşlık açıklanmaktadır. Aşağıda bir örneği sunulacak olan bildirim yetişkinler için uygundur. Onun hakkında reşit olmayan birine bilgi eklerseniz, çocuğun çifte vatandaşlığı hakkında rapor edebilirsiniz. Sorular ortaya çıktığında, belirli yetkililerin çalışanlarıyla iletişim kurmanız önerilir. Anketi doğru bir şekilde doldurmaya yardımcı olurlar.

örnek

Belki de bu bir vatandaşın bilmesi gereken her şeydir. Çifte vatandaşlık ilanını nasıl doldurabilirim? Örnek aşağıda sunulmuştur. Aslında, her şey çok zor değil. Özellikle de ihtiyacınız olabilecek tüm belgeleri beraberinizde getirin. Onların yaklaşık listesi de anlaşılabilir.fms rusya çifte vatandaşlık haber

Bildirim formunu aşağıdaki gibi doldurun:

15 Ağustos'ta doğan Ivanov Ivan Ivanovich.1965, (pasaport verileri), size sadece Rusya Federasyonu'nda değil, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'nde de vatandaşlığım olduğunu bildiririm. Belgenin elde edilmesinin temeli, bir Birleşik Devletler vatandaşı olan Carrie Birkin ile 20.12.2000 tarihinde evliliktir.

Benim hakkımda aşağıdaki bilgiler (veriler) yabancı bir vatandaşın pasaportunda belirtilmiştir. Bu bildirime evliliği onaylayan belgeleri ekliyorum.

Bu şekilde bir bildirim bildirimi hazırlanır. Anket durumunda, her şey çok daha basittir - belirli alanlarda bir kişi hakkında bir veya daha fazla bilgi belirtilmiştir.

Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 2019

Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 2019

Related news

 • Ünal Özüak
 • Cildi yenileyen gıdalar
 • Cilde sürülmemesi gereken 5 malzeme
 • MODERN VE ŞIK DÖŞENMİŞ KÖY EVİ DEKORASYONU
 • Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

 • Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 17

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü


  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 39

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 6

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 86

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 61

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 70

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 21

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 57

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 8

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 86

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 76

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 67

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 55

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 59

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 56

  Çifte vatandaşlık bildirimi nasıl doldurulur: Bir örnek. Çifte vatandaşlık bildirimi prosedürü 55