İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 2019

İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 2019

İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 28 18.01.2019, 10:12

İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar

İkimizin Yerine 23. Bölümü ile 30 eylül pazar günü izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine 23. Bölüm de Sumitra Anandi’nin zekasına güvenir ve onun okuması gerektiğini düşünür. İşte İkimizin Yerine 23. Bölüm özeti

İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti

Bairon ve Dadisa Gehna ile ilgili konuşurlar. Bairon bu yaşananlar duyulursa itibarımız zedelenecek der. Dadisa o eve gelen ilk gelin değil der. Daha önceki gelinlerimi de ben seçtim ama hiçbiri bunun gibi dik başlı, dili uzun değildi der. Kararım kesin kimse onunla konuşmayacak der ve kalkar. Bairon tamam sen bilirsin ama bu evin gelinine uygun davranmalısın der. Dadisa ona tavırlı bakarak gider. Anandi müdürün izin vermemesine çok üzülür. Anandi Jagdiş‘e planınla ilgili çok emindin ne oldu şimdi bana tekrar yalan söyledin diye kızıyor.

Jagdiş üzgünüm ama ben ne yapayım der. Jagdiş‘in aklına babasından izin alma fikri gelir. Babasına gider ve ondan izin ister. Bairon Anandi‘nin sınavlar için oturduğunu annesi anlarsa çok kızacağını söyler. Jagdiş ısrar eder ama Bairon bunları Dadisa duyarsa sizi mahzene kapatır der. Jagdiş eğer izin vermezseniz yemek yemeyeceğini ve onlarla konuşmayacağını söyler. Bairon çocuklara hayır der. Anandi’nin kendi durumunu anlamasını ister. Çocuklar son derece hayal kırıklığına uğrar. Bairon ve eşi konuşurlar. Sumitra Anandi‘nin sınava girmesine izin vermesi için onu ikna eder.

Sumitra Anandi‘nin gerçekten zeki ve çok çalışkan bir kız olduğunu ve bu yüzden eğitim almayı hak ettiğini söyler. Bairon bütün bunları neden kızı Sughna için düşünmediğini sorar. Sumitra kızı üzerinde hiç bir zaman hakkı olmadığını ve tüm hakların hep Dadisa‘ya ait olduğunu şimdi ise Sughna‘nın kocasının ailesine ait olduğunu söyler. Bu yüzden eskiden onun bir şey yapmasına Dadisa‘nın asla izin vermediğini ve şimdi de üzerine hakkının olmadığını söyler. Bairon sonunda Anandi’nin sınava girmesine izin verir. Anandi sevinir, Bairon‘a sarılır ve sevincinden ağlar.

Gehna duş aldıktan sonra odasına gelir, aynanın önünde ıslak saçlarını tararken Basant onun aynadaki yansımasına bakıyor. Gehna “sinduru“ alnına sürer. Basant Gehna‘ya gelir ve anlatacak önemli şeyleri olduğunu söyler. Gehna Dadisa kimse benimle konuşmasın diye herkesi uyardı sen bilmiyor musun der. Basant seninle konuşmak istiyorum neden böyle terslik yapıyorsun der ve elini eşinin omzuna koyar. Gehna onun elini omzundan çeker ve çok harcama yaparak beni gelin getirdin ama benden uzak durmalısın der. Basant onu sertçe kendine çeker ve bileğini tutar.

Ben hakkım olanı alırım sen benim nikâhlı karımsın. Bu zamana kadar akıllanacağını düşünmüştüm ama yanılmışım. Sen eş gibi üzerine düşen vazifeleri yerine getirmelisin ama sen güzellikten anlamıyorsun der ve Gehnayı iter. Gehna ona sadece kadınların görevlerini bildiğini söyler. Ama erkeğin de görevlerini yerine getirmesi ve eşiyle ilgilenmesi gerektiğini bilmelisin der.

Ben de insanım ve gülmek, eğlenmek, anlayış ve saygı duyulmak istiyorum der. Gehna evlilik sadece bedenlerin yakınlaşması anlamına gelmez, aynı zamanda o kalp ve ruhtan olmalıdır ve adam dediğin eşinin kalbini kazanmalıdır der. Ama ben neden sana bunları söylüyorum ki, uyuyan birisini uyandıra bilirim ama sen uyanıkken uyuyanlardansın der ve odadan gider.

Bairon müdürü Anandi‘nin sınavlara girmesine izin vermesi konusunda ikna edilmiştir. Ama Anandi Dadisa‘nın bunu öğrenmeden nasıl ders çalışabileceğini düşünüyor. Jagdiş ona Sughna‘nın bu konuda yardım ede bileceğini söyler. Sughna Dadisa‘dan oruca başladığını ve tapınağa duaya gitmek için izin ister.

İkimizin Yerine 23. BölümdeDadisa Sughna’nın dindar ve iyiliksever olduğunu görmekten hoşnut olur. Sughna Anandi‘yi de götürmek ister. Dadisa böyle hayırlı işler için istersen Jagdiş‘i de götüre bilirsin der. Anandi oraya geldiğinde, Dadisa ona Sughna‘yla tapınağa gitmesini ve ondan bir şeyler öğrenmesini söyler. Anandi çok sevindiğini belli etmemeye çalışır.

Daha Sonra Phuli‘yi de alıp sessiz bir yere ders çalışmaya giderler. Anandi, Jagdiş ve Phuli ders çalışırken, Sughna da Pratap‘la buluşur. Pratap ona neden görüşmediklerini ve tavır yaptığını sorar. Sughna ne yapsaydım ailen seni başkasıyla evlendirecek sen neden kabul ettin der. Pratap Sughna‘ya hep gizli gizli buluşuyoruz ve ben böyle yaşamamaktan sıkıldım der.

Sughna kaçalım diye öneride bulunur. Pratap Sughna‘ya son bir kez ailemle konuşayım der. Sughna kabul eder ve bir daha başkasıyla evlenmeyi düşünmemesini söyler. Birbirlerine elini tutar ve ayrılırlar. Evde Basant keyifsizdir ve Bairon‘la iş ile ilgili tartışır. Dadisa gelir ve onların tartışmalarını görür. Bairon açıklama yapmak ister ama Dadisa onu susturur.

O esnada çocuklar eve döner. Dadisa Jagdiş‘i okul çantasıyla görünce şaşırır ve çantayla tapınakta ne yaptığını sorar. Jagdiş, Sughna ve Anandi dua ettiği sırada kitap okuduğunu söyler. Dadisa biricik torunum çok çalışkan diye Jagdiş‘i öper ve öğle yemeği için içeri gider. O gidince Jagdiş Anandi‘ye göz kırpar. Anandi ve Sughna onun Dadisayı ne kadar akıllıca idare ettiğine gülümserler. Yemek masasında Bairon herkese Sugna‘nın kayınvalide‘lerinin yakında onları ziyarete geleceğini söyler. Dadisa Basant‘a dışarıdan onlara bazı hediyeler almasını söyler.

Basant ben bir şey alamam benim zevkimi Bairon beğenmez der. Bairon‘un kendi akrabaları kendisi hediye alabilir der ve sofradan gider. Bairon annesine ben ona kötü bir şey demedim ki der. Dadisa ben karışamam kendiniz halledin der. Bairon problemi sen halletmezsen kim halledecek der. Dadisa işinize gelince bana evin büyüğü diyorsunuz ama işinize gelmeyince hiç umursamıyorsunuz der.

Ben her şeyi görüyorum, işte bu yüzden gelinlerimi hep kontrol altında tutmaya çalışıyordum der. Onlar evlatlarımın arasını bozar diye korkuyordum ama yine de engel olamadım, onlar araya girmeyi başardılar. Sonunda Gehna evimdeki huzuru ve sizin aranızı bozdu der. Bairon Gehna‘nın ne suçu var derken Dadisa onu susturur.

Gehna yine Basant‘ın tabağından yemez ve tabağını değiştirir. Tencereye el uzatınca Dadisa onu durdurur. Gehna‘ya kimse senin pişirdiklerini yemeyecek kendin pişir kendin ye der. Gehna o zaman bende eve gelen herkese Dadisa beni aç bıraktı diyeceğim der. Dadisa peki otur sofrada ye der. Gehna tam yemek yiyecekken Dadisa Sumitra, Anandi ve Sughna‘ya, o gidene kadar yemekten kalkın, yemeyin diye emir verir. Gehna kendini kötü his eder ve tamam ben kalkarım siz yemeğinizi yiyin der. Gehna kalkınca Dadisa kendiyle gurur duyar.

Jagdiş ve Anandi Bairon‘un odasında yatağın altında saklanarak gizlice ders çalışıyor. Dadisa bazı evrakları aramak için oraya gelir. Jagdiş ve Anandi korkar. Dadisa kendi kendine söylenir. Bairon borcunu geri ödemeyen insanlara fazla hoşgörülü davranıyor der. Dadisa onun gibi saf kalpli bir oğlu olduğu için kaderini lanetler. Dosyalardan birini yere düşürür ve yatağın altına kayar.

İkimizin Yerine 30 eylül özetineJagdiş ve Anandi neredeyse yakalanacaklar ve korkuyorlar. Dadisa dosyayı almak için eğilir ve elini yatağın altına uzatır. Anandi dosyayı ona doğru iter ve yatağın diğer tarafından çıkarlar. Tam kapıdayken Dadisa onları fark eder. Çocukla yeni geliyorlarmış gibi davranırlar. Dadisa Anandi‘ye, Sughna‘ya mutfakta yardım etmesini söyler. O gidince Jagdiş ben yakalanmaktan korkuyorum bundan sonra tek başına çalış der. Anandi mutfakta Sughna‘ya yardım eder.

Sughna da ona fizik kitabını okuyor ki Anandi öğrene bilsin. Dadisa oraya gelir ve Sughna hemen Anandi‘nin kitaplarını dini kitaplarla değiştirir. Sughna Anandi‘nin manevi ve ahlaki konular hakkında bilgisi olsun istiyorum diye Dadisa‘yı ikna eder. Dadisa gidince Sughna Anandi‘ye sen endişelenme sadece dersine iyi çalış der. Sumitra ve Sughna el birliği ile Anandi‘nin gizlice ders çalışmasına yardım ederler. Bairon da Anandi‘yi sınav için okula bırakır.

Anandi mutfakta çalışırken bir şiir okuyor ve ezberlemeye çalışıyor. Gehna oraya gelir ve ne yaptığını sorar. Anandi kitabı saklıyor. Gehna onu sorgulayınca Bairon‘un müdürle konuşup onu ikna ettiğini öğrenir. Gehna mutlu olur ve seninle gurur duyuyorum der.

Eğer sen ebeveynlerinin yanında kalıp, dikkatini derse vererek okusaydın muhtemelen hayatın daha farklı olurdu der. Anandi‘ye ne yemek istediğini sorar. Anandi sevdiği yemeği (acı balkabağı) söyler ama Dadisa görürse diye de korkar. Gehna endişelenme Dadisa öğrenmeyecek der. Dadisa ve evin erkekleri masada yemek için oturuyorlar.

İkimizin Yerine 30 Eylül Özeti Devam Ediyor

Dadisa oğullarını yoksul insanlara daha fazla para veriyorsunuz diye azarlar. Dadisa Bairon‘u yoksullar yüzünden bana yalan söylemeyi bırak diye de uyarır. Sughna turşu almak için mutfağa gelir. Mutfakta Gehna‘nın Anandi için yaptığı yemeği görür ve herhalde annem yaptı ama burada unuttu diye düşünür.

Yemeği alıp Dadisa için masaya getirir. Dadisa yemekten yer ve hemen tükürür. Gehna‘nın elinin tadından onun yaptığını anlamıştır. Tencereyi yere fırlatır ve Sumitra‘ya bağırır. Sen hala benim sözümden çıkıyor ve Gehna‘yla arkadaşlık yapıyorsun onunla yemek pişiriyorsun diye onu suçlar. Sumitra‘nın kafası karışır, ben onu mutfağa çağırmadım ki der ve ağlar.

Dadisa hala ağlayan ve onu dinleyen Sumitra‘ya bağırıyor. Anandi konuşmaya çalışır ama Sughna onu durdurur. Anandi Sughna‘ya yengem onu bana pişirdi der. Sughna Dadisa çok sinirli bunu duyarsa sana ceza verir der. Dadisa sinirinden ağlamaya başlar. Ben ailemin iyiliği için sert oluyorum ve eğer siz benimle aynı fikirde değilseniz bu evden giderim der.

İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 2019

İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 2019

Related news

 • 2019 Yılı Örgü Modelleri
 • Bol Malzemos Pizza İncecik Videosu
 • Neden Buhar a arkadaş eklemiyor: sorunların çözümü

 • İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 27

  İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar


  İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 47

  İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 50

  İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 17

  İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 80

  İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 18

  İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 2

  İkimizin Yerine 23. Bölüm Özeti 30 Eylül Dadisa Ağlar 67