İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecekİlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek

19.05.2019

İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 4

İlaç "Azitromisin": analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek

Yeni ilaçlar görünüyorÇok sık eczane sayaçları. Bu fonlar, ağrıyı ortadan kaldırmak ve enflamatuvar reaksiyonları bastırmak, atipik hücreleri yok etmek, metabolik bozukluklarla mücadele etmek ve enfeksiyonları yok etmek için tasarlanmıştır. Modern farmakolojinin özellikle umut verici bir alanı, yeni antibiyotiklerin yaratılmasıdır, çünkü uzun zaman önce sentezlenen ilaçlara mikroorganizmalar pratik olarak duyarsızdır. Ancak çoğu zaman yeni bir ilacın yolunda bir hastaya yüksek maliyeti olur. Ve sonra üreticiler orijinal tıbbi ürünün üretim teknolojisi temelinde üretilen, ancak tüketiciye uygun fiyatlı antibiyotik analogları üretirler. Benzer bir durum ilacı "Azitromisin" ile gelişmiştir. Bu antibiyotiğin analogları, orijinal ilaçtan çok daha sık kullanılır.

Azitromisin makrolid grubundan bir antibiyotiktir.

Şüphesiz, bu ya da bu antibiyotiği atama, doktorHastanın durumunu değerlendirir, şikayetlerini dinler, yapılan çalışmaların verilerini inceler ve bunun temelinde tanı koyar. Bir antimikrobiyal ajan atarken, herhangi bir uzmanlık doktoru sadece bir tanı ile yönlendirilmemekle kalmaz, aynı zamanda hastanın özellikle alerjik reaksiyona girip girmediğini ve hangi ilaçları kullandığını da öğrenir. Penisilin veya sefalosporin serisinin antibiyotiklerine yerleşik allerji ile bunların yerine, eczane raflarında çok sayıda analog olan Azitromisin konulabilir.

Bu antibiyotik makrolid grubu içinAntimikrobiyal aktivite, geniş bir spektrum içinde ve uzun bir süre için bir ilacın reçete sağlar gastrointestinal sistem, bir yeterince hızlı emilmesi ile karakterize edilir. Azitromisin, "Sumamed" çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanım yıldır, "azalid", "Azimed", "Susamoks" denilen eczanelerin ticari ağın bulunabilir eş, son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır ve popülerlik Hekimler ve hastalarına kazanmıştır. Bu antimikrobiyel madde tonsilit ve paranazal sinüsler, organ, üst solunum yolları ve daha da önemlisi, bazı hastalıkların tedavisi için, cinsel yolla bulaşan hastalıklar (Chlamydia, trikomoniazis, ureaplasmosis, gonore üriner sistem hastalıkları dahil olmak üzere bakteriyel solunum yolu enfeksiyonları tedavi etmek için uygulanan sifiliz).

Azitromisin: ilacı analogları ile değiştirebilir miyim

Çoğu zaman hastalar bir soru sormaktadır: "Azitromisin veya sumamed daha iyi nedir?" Bu tür bir beyanın yanlış olduğu unutulmamalıdır, çünkü bu preparatların her birinde aktif madde bir ve aynıdır. Bu nedenle, bir antibiyotiğin, yaşla ilişkili doza ve tedavi sürecinin önerilen süresine tam olarak riayet edilmesi ile değiştirilmesi mümkündür. Azotromisin, antibiyotiklerin kendisi gibi, hemen hemen her yaştaki hastalara uygulanabilir, yetişkinler için tabletler ve kapsüller şeklinde ve aynı zamanda pediatrik pratiğinde kullanılmak üzere şurup olarak kullanılabilir.

Buna göre, genel önerilerBu ilaçlardan herhangi alma, yani ilaç kardiyak glikozitler ve kanın koagülabilite etkileyen ilaçlar alırken dikkatli kullanılmalıdır, bir yemekten önce 2 saat ya da son yemekten sonra bir saat boyunca uygulanan bol miktarda sıvı alınmalıdır. doktorlar ve hastalar arasında ilacın popülerlik için bir başka neden var - kimin meslektaşları, herhangi bir ek atamalar olmadan geçmemelidir tedavi süresi maksimum ile 1 kez, günde bir tablet almak gerekir orijinal ilacın daha düşük büyüklükte bir düzen vardır tıp "Azitromisin", 5 gün boyunca doktor. Bu nedenle, yüksek etkililiği ve geniş etki spektrumu ile bilinen bu aletle tedavi, çok sayıda hasta için mevcuttur.

İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecekİlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek

Related news

 • İlköğretim öğretmenlerinin özellikleri: hazırlanma düzeni, örnek
 • Yumurta Ve Peynir Diyeti İle 1 Haftada 5 Kilo
 • Tarçınlı Kurabiye Videosu
 • Kiraz Dünyası: Kızartma
 • Piglet plastik şişelerden yapılmış - kendi ellerinizle yapmak kolaydır

 • İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 5

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek


  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 61

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 20

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 67

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 37

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 82

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 9

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 46

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 3

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 18

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 69

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 96

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 71

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 19

  İlaç Azitromisin: analoglar orijinal ilacın yerine geçebilecek 97