İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 2019

İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 2019

İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 18 19.01.2019, 03:48

İlaç "Glutamik asit", kullanım talimatları

Kimyasal glutamik asit(Glutamin) temel amino asitlerden oluşan bir gruba karşılık gelir. Vücutta dışarıdan yiyecekle gelir. Glutamin ayrıca proteinlerin bozulmasının bir sonucu olarak sentezlenir. İnsan vücudunda değerli madde sayısı gerekli ve esansiyel olmayan amino asitlerin toplam miktarının yüzde yirmi beş aralığındadır. Çoğu zaman serbest formda, bu kaslarda meydana gelir. Glutamik asit önemli bir bütün organizmayı temin etmeye hizmet etmektedir önemli bir unsurdur. Bu aktif karbonhidrat ve protein metabolizmasında yer alır, oksidasyon işlemleri hipoksi oluşumu riskini azaltmak, vücuttan nötralizasyon ve amonyak çekme aktive normalleştirir.

Glutamik asit ayrıca aktarımı artırırpotasyum iyonları ve adenosin trifosfatın sentezi. Yardımı ile, nöromüsküler impulsları transfer eden bir nörotransmitter olan asetilkolin üretimi normalleşir. Büyük miktarlarda endojen glutamik asit, beynin beyaz ve gri maddesinin protein yapısında bulunur. Yutulduğunda, vücut tarafından iyi emilir ve kolayca hücre zarlarına nüfuz eder.

Bir ilaç olarak "GlutaminAsit ", uygulama için ayrıntılı olarak tarif edilen talimat, sentetik olarak üretilir. Kristal yapıya sahip beyaz bir toz formunda üretilir. İlacın tadı asidiktir. Tozun çözünmesi sadece sıcak suda gerçekleşir. Ayrıca, ilaç, yüzeyi koruyucu bir kaplama ile kaplanmış tabletler ve granüller şeklinde olabilir.

Tıbbi amaçlar için, ilaç "Glutamik asit", kullanımı için talimat ana kullanım alanını açıklar, merkezi sinir sistemi patolojilerinin tedavisi için tavsiye edilir:

- epilepsi;

- psikoz;

- tükenme belirtileri eşlik eden koşullar;

- Depresyon.

Çocuk doktorları ilaç almayı öneriyorFarklı bir etiyolojiye sahip bir çocuğun zihinsel geriliği durumlarında, ayrıca akut veya iyileşme aşamasında Down hastalığı, serebral palsi ve çocuk felci ile ilgili araçlar anlamına gelir. "Glutamik asit" ilacı, ilerleyici bir doğası olan miyopatisi olan hastaların tedavisinde pozitif bir etkiye sahiptir. Bu durumda, kullanımı "Pahikarpin" veya "Glikokol" ilacının kullanımı ile birleştirilmelidir.

"Glutamik asit" ilacının amacınörotoksik fenomenin giderilmesi için tavsiye edilir, bir ilaç "Isonicotinic asit" veya "Isoniazid", yanı sıra hidrazit grubunun bir parçası olan diğer ilaçlarla bir tedavi süreci geçerken oluşması muhtemeldir.

Kural olarak, ilaç iyi tolere edilirgövde. Bununla birlikte, "Glutamik asit" ilacının, yan etkilerin olasılığına karşı uyardığı talimatın kullanımı, kusmaya, ishale veya uyarılmış bir duruma neden olabilir. Dozu azaltma yönünde değiştirirken, hoş olmayan belirtiler geçer. İlaçla uzun süreli tedavi seyri hemoglobin ve lökopeni miktarında azalmaya neden olabilir.

Ilaç "Glutamik asit", üzerinde talimatBaşvuranın hastaya ilaç almak için yasak olduğu durumlarda patolojileri uyarması durumunda, karaciğer ve böbrek hastalıkları, sindirim sistemi ve hematopoezis için reçete edilmez. Şiddetli psikotik reaksiyonlarda olduğu gibi ilacın artırılabilir uyarılabilirlik ve ateş eden durumlarında kullanılması önerilmemektedir.

Ilaç "Glutamik asit" ileDüzensiz adet döngüsü ve nadir yumurtlama durumunda hamileliğin planlanması bir multivitamin kompleksinde reçete edilir. İlaç, olası kavramadan altı ay önce doktor tarafından belirlenen özel bir programa göre alınır. Glutamin, hücrelerin oksijen ile doyumuna ve dolaşım sürecinin aktivasyonuna katkıda bulunur. Ilacın alımı vücudun oksidasyon azaltma reaksiyonlarını normalleştirir. Hamilelik sırasında "Glutamik asit" ilacı, plasentadaki dolaşım problemleri ve ayrıca fetüsün hipoksisi için reçete edilir.

İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 2019

İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 2019

Related news

 • Beyaz saçlara siyah kına nasıl yakılır Siyah Kına Maskesi
 • Cialis 20 mg
 • Aletli Pilates İle Zayıflama
 • İki eksantrik mili ile motor VAZ-2112

 • İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 11

  İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları


  İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 43

  İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 81

  İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 23

  İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 15

  İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 71

  İlaç Glutamik asit, kullanım talimatları 53