İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 2019

İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 2019

İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 60 22.02.2019, 09:04

İlaç "Karipazim." Elektroforez - nedir bu?

Neden "Karipazim" ilacını kullanıyorsunuz? Elektroforez, bu ilacın en sık kullanıldığı prosedürdür. Bunun nasıl işlediği, hangi özelliklerin bunun için tipik olduğu, ne kadar maliyeti olduğu vb., Bu makalede ele alacağız.karipazim elektroforezi

Sorun formu, hazırlanmanın tarifi

Hangi formda "Karipazim" ilacını üretiyorlar? Elektroforez, çeşitli çözeltilerin dağınık bir fazının parçacıklarının, bir elektrik alanın etkisi altında bir gaz veya sıvı ortamda hareket ettiği bir elektrokinetik prosedürdür. Bu bağlamda, söz konusu ilaç, harici kullanım için ilaçların hazırlanması için amaçlanan liyofilizat formunda üretilir.

Bu ilaç cam şişelere yerleştirilir. Açık bir renge sahiptir ve kokusu yoktur.

Çalışma prensibi

Nasıl bir araç"Karipazim"? Bu ilacın kullanımı ile elektroforez çok sık hastalara reçete edilir. Bu belirgin bir nekrolitik etkisi olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Talimatlara göre, söz konusu ilaçkan pıhtıları ve viskoz sırların yanı sıra nekrotik dokuların bölünmesini yumuşatmaya yardımcı olur. Ayrıca kas-iskelet sistemi bozukluklarının tedavisi için ilacın elektroforez yardımıyla kullanılması sürecinde, kıkırdak doku ve bağların esnekliği artar. Ayrıca, bu ajan, vertebral fıtıklara ve benzerlerine yönelik bir çözümleme etkisine sahiptir.

Ilacın kinetiği

İlaç "Karipazim" emilir mi? Elektroforez ilacın harici kullanımını içerir. Bu nedenle, bu maddeyi kullanırken, aktif bileşenleri emilmez ve insan vücudu üzerinde sistemik bir etki göstermez.elektroforez fiyatı için karipazim

Kesinlikle bu ilacı oluşturan tüm enzimler yok edilir ve daha sonra karaciğerde biyolojik bir dönüşüme uğrar.

Ilacın amacı

"Karipazim" ilacı genellikle skarların reddini hızlandırmak ve nekrotik dokulardan yaraların salınımını ve takviyesini hızlandırmak için üçüncü derece yanıklar için reçete edilir.

Son zamanlarda bu yana, bu not edilmelidirİlaç aktif olarak travmatolojik, ortopedik, nörolojik ve nöroşirürjik yaraların elektroforez ile tedavisi için kullanılmaktadır. Bu nedenle, söz konusu ilaç genellikle aşağıdakiler için reçete edilir:

 • diskojenik radikülit;
 • omurganın osteokondrozu;
 • fıtık intervertebral diskler ve şeyler.

Kullanılacak yasaklar

Hangi koşullar elektroforez için ilaç "Karipazim" kullanamazsınız (ilacın fiyatı aşağıda listelenmiştir)? Talimatlara göre, bu hukuk yolunun kontrendikasyonları:

 • ilaca kişisel hoşgörüsüzlük;
 • laktasyon dönemi;
 • inflamatuar süreçlerin alevlenmesi;
 • herniye disklerin sekestrasyonu;
 • hamilelik zamanı.karipazim analogları

Ayrıca, bu ilacın enjeksiyon için kullanılması yasaktır.

Uygulama metodu

Harici bir ilaç hazırlamak için,% 0,5 novokain çözeltisi veya% 0.9'luk sodyum klorür çözeltisi (izotonik).

Ilacı uygulamadan önce iyice silinHazırlanmış bir ürüne batırılmış ve ardından etkilenmiş bölgeye uygulanmış, ardından su geçirmez bir bandajla sarılmıştır. Her 1-2 günde bir değiştirin, tüm pul pul dokusundaki nekrotik dokuyu çıkarın. Bu ilaç ile tedavi süresi 4-12 gündür.

Bu aracın da olabileceği unutulmamalıdır.elektroforez yardımıyla kullanın. Bu işlemler fizkabinete'de gerçekleştirilir. Kural olarak, tedavi 1-2 aylık kesintilerle 25-30 prosedür 3 ders içerir.

Birçok uzmana göre, bu yöntemTerapi etkilidir ve birçok hastalıkta kullanılır. Elektroforez, ilacın derinin altına derinlemesine enjekte etmenize, etkisini büyük ölçüde artırmanıza ve hastanın durumunu kolaylaştırmanıza olanak tanır.

Böyle bir tedavinin, hastalara spinal fıtık ile cerrahi müdahalelerden kaçınmasına yardım ettiği durumlar vardır.

Advers reaksiyonlar

"Karipazim" uygulaması sırasında hastaalerjik bir reaksiyon var. Bu ilacın kişisel hoşgörüsüzlüğü genellikle kaşıntı, ateş, tahriş ve diğer semptomlarla ifade edilir.tıp Karipazim

Ayrıca, elektroforez yardımı ile tedavi sürecinde insanların altta yatan hastalığın daha stresli belirtileri olabileceği de unutulmamalıdır.

Ilaç "Karipazim": analogları ve fiyat

Bu çözümün benzerleri Papaya Sütlü Suyu ve Papain'dir. Ayrıca, eyleme yakın olan ilaçlar da var. Bunlar "Tripsin" ve "Kimotripsin" gibi ilaçları içerir.

İlaç "Karipazim" ne kadara mal olur? Bu ilacı tüm eczanelerde satın alamazsınız. Kural olarak, sipariş altında satın alınır. İlaç "Karipazim" fiyatı çok yüksek değil ve yaklaşık 270 ruble.

İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 2019

İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 2019

Related news

 • İdrar Yolu Enfeksiyonu
 • Koltuktan Oje Lekesi Nasıl Çıkar
 • FON KARTONUNDAN PENGUEN YAPMA
 • Aşkı memnu en güzel takıları
 • Anne Ve Çocuk Beslenme Önerileri

 • İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 94

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu


  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 22

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 25

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 17

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 20

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 89

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 32

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 13

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 23

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 43

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 50

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 92

  İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu 10