İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 2019

İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 2019
09.05.2019

İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 34

İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman

Lily - en yaygın veBahçe alanlarında popüler çiçekler. Çok çeşitli çeşitler, geniş bir renk yelpazesi ve ekim kolaylığı, sahada muhteşem çiçek kompozisyonları yaratmayı mümkün kılar.zambak beslemeBütün ekili bitkiler gibi, zambaklar verimli toprağa ve periyodik gübrelemeye ihtiyaç duyarlar. Lilyumların beslenmesi, düzenli sulama, gevşeme - bunlar temel bakım kurallarıdır.

Zambaklar için ilk gübre ne zaman yapılır?

İlk zambak besleme erken yapılırİlkbaharda, kar örtüsünün çökmesinden hemen sonra. Herhangi bir azotlu gübre toprağa verilmelidir. Mükemmel bir seçenek - 1 çorba kaşığı hesaplanmasından amonyum nitrat. l. 1 meydanda. ölçer.ilkbaharda zambakların üst pansumanıOrganik olanları tercih edenlergübreler, 1:10 oranında fermente mullein sulama (bu amaçlar için taze mullein bağlı agresif patojenik mikroflorasına uygun değildir) yararlanabilir.

Kül suyu (bir kova suya bir bardak kül) debir gübre olarak uygundur. Kül tanıtımı, zambakların gelişimi üzerinde yararlı bir etkiye sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Doğrudan yere ya da tüm ilkbahar ve yaz aylarında düzenli olarak suyla sulanabilirsiniz. Nisan-Mayıs aylarında ampullerin yeni bir yere dikilmesi durumunda, ilkbaharda zambakların beslenmesi gereklidir.

Bu durumda, iyi tolerekompost arazi (hazır dezenfekte edilmiş kompost kullanımı daha iyidir) veya yaprak humusu. Taze gübre yapamazsınız, hatta toprağa karışmış bile olsa, ampulleri bozma riski yüksektir.

Lily çiçeklenme sırasında besleme

Bahçe bitkilerinin bahar işlenmesi sırasındazambak filizlerini Bordo sıvısı ile spreylemek mümkündür. Buna zarar vermeyin, fakat bitkileri, zambaklar üzerinde parazitleştiren zararlılardan koruyun - onlarca düzinelerce vardır. Uygun bakım ve gerekli besinlerin zamanında tanıtımı güzel zambaklar yetiştirecektir (bazı çeşitlerin fotoğrafları aşağıda sunulmuştur).

lilyum resimleri

Yemyeşil çiçeklenme ve ampul olgunlaşmasının başlamasıyla özellikle nihayet yazın sonunda, nemli sevilen zambakların sulamaya ihtiyacı vardır. Sabahları veya öğleden sonra bitkileri kesinlikle kökün altında (yapraklara dokunmadan) sulayın.

Tomurcuklanma sırasında zambak besleme yapılırilkbaharda olduğu gibi. Buna ek olarak, toprağı bir talaş ya da biçilmiş ot tabakasıyla iyice karıştırmanız gerekir. Yoğun nem buharlaşması, bitki örtüsü sırasında zambaklar için son derece arzu edilmeyen toprağın kurutulmasına yol açar. Yapraklarda yakalanan su hastalıklara neden olabilir. Ayrıca, sulama gerekli değil, bol miktarda. Ancak o zaman su zambak köklerine ulaşır ve toprağın üst tabakasında kalmaz. Toprağın çok zararlı ve aşırı ısınması, ampul içindeki yaşam süreçlerini etkiler.

Toprak kompozisyonu da önemli bir rol oynar. Zambaklar zayıflarsa veya zamanla renk değiştirirse, bu da yeni bir yere nakledilmeleri gerektiği anlamına gelir. Astarın fazla asit içermemesi, kile katkısız olarak, yaprak gübresi veya olgunlaşmamış humusla iyi döllenmesi gerekir. Yabani otlardan arındırılmış bereketli topraklar, iyi drenaj ve zamanında nemlendirme, yaz mevsimi boyunca zambakların aktif büyümesine ve gür çiçeklenmesine katkıda bulunur.

İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 2019

İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 2019

Related news

 • Bilgisayar için kablosuz hoparlörler
 • Etli Rulo Patates Tarifi
 • Tillerson: ABD, Kuzey Koreyle ön koşulsuz olarak görüşmeye hazır
 • Düşük Karbonhidratlı Diyet Nedir
 • Trump ile Merkel, NATO Zirvesinde görüştü: Çok çok iyi bir ilişkimiz var

 • İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 86

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman


  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 57

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 75

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 84

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 52

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 60

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 21

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 20

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 11

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 18

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 20

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 24

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 49

  İlkbahardan sonbahara kadar zambak yetiştiriciliği ve üst pansuman 65