Şimdi Epilasyon Zamanı 2019

Şimdi Epilasyon Zamanı 2019
Şimdi Epilasyon Zamanı


Şimdi Epilasyon Zamanı

Şimdi Epilasyon Zamanı

Nerdeyse hepimizin istenmeyen tüylerle başı dertte. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem bulunuyor. Ancak hiçbiri lazer epilasyon kadar kalıcı bir etkiye sahip değil. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en doğru zamanının kış mevsimi olduğu birçok estetik uzmanı tarafından söylenmekte. Lazer epilasyonun istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en etkili yöntemidir.  Kadında ve erkekte rahatlıkla uygulanabiliyor. Lazer epilasyonun başarı oranı ten ve renk yapısına göre değişkenlik gösteriyor. Lazerle tedavi, vücudun her bölgesine uygulanabiliyor. Seans süresi ise uygulanan bölgeye göre değişiyor. İşte lazer epilasyonu hakkındaki detaylı bilgiler!

Lazer Epilasyon Güvenli Bir Yöntem Mi?

Lazer epilasyonun zararlı olabileceği herkes tarafından düşünülmektedir. Eğer uzman gözetiminde ve doğru tedavi ile uygulanırsa korkmanızı gerektirecek herhangi bir durum yok. Epilasyonun bilinen bir yan etkisi ve zararı da yok. Bilindiği gibi, lazer epilasyonda kullanılan epilasyon cihazları ışık yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. Kıl kökünü hedef alarak tahrip eden lazer ışığı hastanın kıl rengi ve cilt durumuna uygun seçilmediği durumlarda ciltte tahriş, yanma ve lekelenmelere yol açabilmektedir. Epilasyon yaptıracağınız merkezin ruhsatlı ve dermatolog gözetiminde hizmet verdiğinden emin olmalısınız.

Lazer Epilasyonda Acı Hissedilir Mi?

Lazer epilasyon eskiden acı veren bir işlemdi. Ancak son teknolojik cihazların başlıkları soğutmalı olduğu için acı değil, sadece hafif bir ısınma hissedilebilir. Ağrı eşiği düşük, çok hassas kişilerde ise lokal anestezik kremlerle veya işlem öncesi ağrı kesici ilaç vererek acı duymalarının önüne geçilebilir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık 2-3 gün devam edebilir. Seans sonrasında, tıpkı güneş yanığında olduğu gibi, birtakım kremler sürülebilir.

Lazer Epilasyon Seanslarının Süresi Nedir?

Lazer seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi bölgeler 2-3 dakikalık sürelerde tamamlanmaktadır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Gerektirir?

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı genellikle yüz bölgesinde 1 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Lazer epilasyon seansı sırasında özenle ve bölge atlamadan çalışılmalıdır. Bazı bölgelerin ışıkla taranmadan atlanması halinde seanstan 2-3 hafta sonra genelde pürüzsüz bir cilt elde edilirken bazı bölgelerde kılların aynen kaldığı görülebilir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

  • Gebelik halinde uygulama yapılmaz. Bu konuyla ilgili tıp dünyasında henüz bir bildirim söz konusu değildir.
  • Gebelik riski olanlarda uygulanmamalıdır.
  • Lazer ışığı kıla siyah rengi veren melanin ismindeki pigmenti görür ve onu yakar. Kılda melanin hiç yoksa kılın rengi beyaz olur ve lazer ışığı bu kılı yakamaz. Sarı kıllarda aynı şekilde melanin içermediği için sonuç alınamaz.
  • Ciltkanseri olanlarda asla lazer epilasyon yapılmaz.
  • Ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar bölgeye atış yapılmaması gerekir.
  • Herhangi bir zararı olmamasına rağmen ergenlik süreci devam ettiği için bitme garantisi verilmediğinden dolayı 18 yaş altına epilasyon tavsiye edilmez.
Şimdi Epilasyon Zamanı 2019

Şimdi Epilasyon Zamanı 2019
Şimdi Epilasyon Zamanı


Şimdi Epilasyon Zamanı


Şimdi Epilasyon Zamanı


Şimdi Epilasyon Zamanı


Şimdi Epilasyon Zamanı


Şimdi Epilasyon Zamanı


Şimdi Epilasyon Zamanı