Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 2019

Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 2019
21.08.2019

Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 11

Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama

Karışımların ana bileşenlerinden birisıva yüzeyleri veya beton harçları için çimentodur. Çimento şu anda çok popüler bir malzeme olarak kabul edilmektedir, çünkü yeterli güç ve esnekliğe sahiptir.

Yapım aşamasında ya daTamir ve inşaat işlerinin üretimi neredeyse hiçbir zaman saf formda çimento kullanmaz. Bu pahalı ve katılaştırılmış saf çimento çok kırılgandır, bu yüzden üzerindeki tuğla güçlü değildir. Bu nedenle, şantiyelerde çimento-kum harcı kullanmak gelenekseldir. Ve bileşenlerin oranı, böyle bir karışımın kullanılacağı amaca bağlıdır.

Başka bir deyişle, koymak gerekirsetuğla, daha sonra aynı tipte bir kum çimento harcı kullanmanız gerekir. Sıva yüzeyleri için - farklı tip, vb. İnşaatta karmaşık ve basit çözümlerin kullanıldığı belirtilmelidir. Her ne kadar hepsinden farklı olsalar da, kullanılan bileşenlerin sayısı. yani Basit bir çözüm sudan, çimento ve kumun belirli bir kısmından kolayca hazırlanabilirse, daha sonra karmaşık çözeltiler daha fazla içerikten oluşur.

Tuğla döşeme, bir kural olarak, giyilirkireç veya kompleks kum-çimento harcı. Kireç harcı ucuz ve kullanışlı bir çözümdür ve bu nedenle en sık kullanılır. Bununla birlikte, burada bazı durumlarda mukavemetinin arzulanan çok fazla olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle bu tür bir sağlam duvar taşının kullanılması tavsiye edilmez. Bu amaçla, bir çimento kum harcı m100 veya m150 daha uygundur.

Geri kalanların arasında en popüler olanı M100Bu tür karışımlar ve genellikle ev yapımı ve onarım ve inşaat işlerinde kullanılır. Beton tuğlalar, beton blokları, cüruf ve köpük blokları döşemenin yanı sıra beton tabanlardaki şapların döşenmesi için kullanılabilir.

Daha da popüler olan çimento-kum harcı m150.Küçük bir dolgu içerir vemoloz ya da dolgu maddesinin büyük fraksiyonları ile ilgilidir. Bu çözümün ana bileşenleri kum ve çimentodur ve çimento, beton sınıfı m150'nin üretiminden biraz daha fazla alınır. Genellikle bir harç, çimento harcı, sıva harcı olarak adlandırılır. Ve ikinci durumda, kirecin belirli bir kısmı, bileşime zorunlu olarak eklenir. Bazı durumlarda, çimento-harç harcına elastikiyet kazandırmak için kil eklenebilir.

Özel inşaat normları geliştirilmiştir.Bu karışımların hazırlanmasında doğru kum ve çimento oranını belirler. İçinde kum eklenmesi nedeniyle çözeltinin gücünün arttığını söylemeliyim ama aynı zamanda plastikliği de azalır. Çoğunlukla, 3 parça kum ve bir parça çimento çözeltiye eklenir. Böyle bir çözüm klasik kabul edilir ve en sık kullanılır.

Bir kalite karışımı yapmak için öncebileşenler kuru olarak karıştırılır, ancak su için olduğu gibi, kuru bir karışımda küçük porsiyonlar halinde eklenir. Krem kıvam elde edilene kadar su ekleyin. Böyle bir kütle elde edildikten sonra, çözelti 15 dakika bekletilmeli, sonra tekrar iyice karıştırılmalıdır. Prensip olarak, suyla doldurulmuş çimento bir veya iki saat içinde ele geçirilebilir, bu nedenle malzemenin aşırı miktarda kullanılmasını önlemek için büyük miktarlarda çözelti hazırlanmamalıdır.

Yüksek nem veya don koşullarındaKum-çimento harcı genellikle özel katkı maddeleri ile enjekte edilir. Bununla birlikte, duvarın mukavemetine zarar vermemek için, çimento raf ömrüne dikkat etmek yararlıdır.

Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 2019

Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 2019

Related news

 • KARALAHANA ÇORBASI TARİFİ
 • Saç Derisi Bakımı Nasıl Yapılmalı
 • Kulis: Kılıçdaroğlunun 3 büyükşehir için aklındaki isimler netleşti
 • Faydaları ve Zararları Nelerdir
 • Çok İzlenen Videolar

 • Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 4

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama


  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 82

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 55

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 23

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 55

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 40

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 45

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 45

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 25

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 70

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 68

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 84

  Çimento kum harcı. Kompozisyon ve hazırlama 92