26.06.2019

İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 15

İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı

Clematis, 20 cm çapa ulaşan parlak parlak çiçeklerle bol miktarda çiçek açan bir bitkidir. Bu şık lianalar, hem ekim dikimi hem de bireysel ekim alanlarında etkili bir şekilde görünürler.Clematis kupürleriPembe, beyaz,sarı, mor ve hatta neredeyse siyah çiçek salkımlarında herhangi bir konstrüksiyonu etkili bir şekilde süslemeniz mümkündür: çardak, çit, sundurma, merdiven. Bu bitkileri başarılı bir şekilde yetiştirmek için üreme işlemlerinin temel özelliklerini bilmek gereklidir. Bu yazıda, bu renkleri yetiştirmenin başlıca yollarından biri olarak klematis'in kesimlerini ele alacağız. Kesim sonuçlarının başarılı olabilmesi için, materyalin tomurcuklanma döneminde genç bir bitkiden en iyi kesildiği unutulmamalıdır. Hemşirelik kurallarını ve anne çiçeğinin üst giysisini dikkatli bir şekilde gözlemlemek gerekir, böylece kesimlerin besinlerle doyurulur ve kökü iyi alınır.

Clematis: kesimler

klematis kesimleriYayılma yoluyla iki propagasyon yöntemi vardır -yeşil ve lignalı filizler. En yaygın olanı lignified kesimlerin kullanılması yeterince verimli olmadığı için ilk yöntemdir. İkinci yöntem, nadiren bir klematis çeşidinin fidanlarının yanı sıra, ana bitki üzerinde sınırlı sayıda kesim elde etmek için gerektiğinde kullanılır. Genellikle tohumları bağlamayan linyeler (örneğin Peter) ve küçük çiçekli çeşitler (Juianiana ve diğer klematis) genellikle lignalı filizlerle ekilir. Yeşil sürgünlerin yardımıyla kesimler en umut vericidir ve büyük çiçekli çeşitlerin (Andromeda, Asao, Arctic Quin) kitle halinde yetiştirilmesi için kullanılırlar.

Clematis: yeşil sürgünler

Dönem içinde hasat edilen yeşil keskilerbitkilerin büyümesini aktive ederek doğrudan büyüyen çalılardan kesilirler. Çit kesmeleri Mart - Eylül ayları arasında yapılır. Bahar ve Ağustos-Eylül seralarda kök salar, haziran ve temmuz aylarında açık alan kullanabilirsiniz. Çok sayıda branş alarak ana bitkinin büyümesini ve gelişimini bozabileceğinden, filizlerden birinin çte birinden fazlasını kesmemelisiniz. Kesimler için, gelişimin orta bölümünü gelişmiş böbreklerle alın: alt (eğik) kesim böbrekten 3 cm aşağıda, üst (düz) - 2 cm daha yüksek yapılır. Bir budama makinesiyle veya bıçakla sapı düğümün 5 cm altına çekin. Daha sonra sapın ucunu düğümün üstünden ayırın. Ardından, ekstra yaprakları ve sapın bir kısmını diğer taraftan çıkarın.klematisin apikal atışlarla kesilmesiParçaları tutmak tavsiye edilirheteroausin çözeltisi. Bundan sonra, hazırlanan kesimler seralar veya seralar üzerine ekilir. Klematis için alt tabaka, humusdan daha düşük ve nehir kumu ve turba yüzeyinden (1: 1) daha düşük olmalıdır. Clematis, havadaki nem oranı yüksek olduğunda% 80'den itibaren yetişir; bu nedenle fideleri bir film (kap), sprey ve tamamen su ile kaplamak önerilir. Sıcaklık, 20 ° C ila 25 ° C aralığında tutulur. Ayrıca, kesimler aşırı ısınmaya karşı korunmalıdır. İşte bu bakımda Clematis'in ihtiyacı var. Sulama ve sıcaklık koşullarını gözlemlerseniz kesimler başarılı olacaktır.Clematis kupürleri. fideler üzerinde filmBitki uygun şekilde dikilirse ve test etmezserahatsızlık, daha sonra kök sistemi iki ay içinde oluşturulmalıdır. Gelişmekte olan kesimler aşamalı olarak açıldıktan sonra, temiz havaya alışmak. İlk yıl boyunca, akasma sadece bir kök sistemi oluşturur ve kök ancak kışmadan sonra büyür.

Üreme başka bir yöntem - kesimler akasma apikal çekimleri

Lianas'ı yeniden üretmenin başka bir yolu var -apikal sürgünler. Ağustos-Eylül aylarında bitki etrafında sığ oluklar yapmak. Böbrekler ile sürgünler bu oluklar boyunca düzenlenir, preslenir (örneğin tel klipsler ile) ve gevşek toprakla kaplanır. Ve ateşin tepesi dışarı çıkarıldı. Katmanlar için dikkatli olun: sulanır, beslenir. Bir süre sonra kökler düğümlerinden büyümeye başlar. Köklü sürgünlerin dalı ilkbaharda veya sonbaharda bir yılda üretilir.Related news

 • Yanardağın patlamasının nedeni nedir
 • Kelime içindeki çerçeve: yeni başlayanlar için talimatlar
 • Diriliş Ertuğrul 83.Bölüm Fragmanı izle
 • Yüksekovada ekipler hamile kadın için seferber oldu
 • Facebook’tan Çocuk Hesaplarının Güvenliği için İpuçları

 • İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 96

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı


  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 45

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 32

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 43

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 29

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 5

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 31

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 17

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 59

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 51

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 100

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 29

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 66

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 56

  İnanılmaz klematis bitkileri: fidelerin kesilmesi ve bakımı 88