Ince durumda: petunya büyüyen fideler 2019

Ince durumda: petunya büyüyen fideler 2019

Ince durumda: petunya büyüyen fideler 83 10.02.2019, 17:03

Ince durumda: petunya büyüyen fideler

Petunya herkesle birlikte çok güzel bir çiçektir.Yıllar bahçelerde, evler ve kentsel çiçek yataklarında daha fazla yer kaplar. Bu çok yıllık bitki sıcak bir iklimde çok hızlı büyür. Ve Rusya'nın soğuk baharı pek çok amatör-çiçekçi için her yıl petunya yetiştiriciliği yapan fideler olarak böyle bir problemle başa çıkmaya zorluyor.

Onların nasıl alındığını öğrenmek isteyenler içinBahçede, çiçeklerin yetiştirildiği, fideleri yetiştiren fideler gibi çiçeklerle inanılmaz çiçek tarhları vardır. Ambalaj üzerinde genellikle çiçeğin tüm parametreleri belirtilir, bu nedenle siteniz için kopyayı seçmek kolaydır. Son kullanma tarihine sadece dikkat etmek gerekir.

Petunya ekimi bir fide olmasına rağmenBu, bir çok saygınlık meselesi gibi gözüküyor, aslında, toprak bile çok tuhaf değil. Tohumlar normal satın alınan arazi üzerine ekilebilir. Petunya fideleri turba tabletlerinde yetiştirilirse, bahçıvan dalış gibi bir baş ağrısından kurtulur. Ve bu tür tohumlar, ek bakım ve özel ısı gerektirmeden çok hızlı büyürler.

Petunya büyüyen fidan bizBildiğiniz gibi, çok küçük tohumlara sahip olduk. Bu nedenle, doğrudan alt tabaka üzerine ekilir, serpiştirilmez, ancak bir sprey tabancasıyla bolca sulanır. Granül tohumlar seçilirse, o zaman granülün bütünlüğünü kırmak için ekimi dikkatle izlemek gereklidir. Aksi halde tohumlar yükselemeyebilir. Daha sonra bir cam veya bir filmle örtülürler ve hafif ve sıcak olduğu bir pencere eşiğinde temizlenirler.

Sen sor, ama nasıl Petunya fideleri yetiştirmek için,böylece daha sonra kafasını karıştırmaz. Böyle bir problemden kaçınmak için biraz sabırlı olmalısınız ve her bir tohumu cımbızla ayrı ayrı bırakmak için çok çalışmalısınız. Tüm bunlar öğrenilirse, kelimenin tam anlamıyla 3-4 gün içinde ilk çekimler olacaktır. Ve sonra bu zahmetli çalışma, çiçeklerin toplanması kolaylaştıracağı için yüz katına geri ödenecek.

Petunya fidelerinin dayanıklı hale gelmesiSıcaklık düştüğünde, ortaya çıktıktan hemen sonra serin bir yere çıkarılmalıdır, ancak ışığı azaltmak imkansızdır. Ve sıcaklık düşüşünün kademeli olduğundan emin olmak için kesinlikle izlemeliyiz. 5-7'ye kadar gerçek yaprakların sıcaklığı 15 derecenin altında keskin bir şekilde düşürürseniz, evcil hayvanlarınız ölebilir.

İlk yapraklardan sonra başlayabilirsin.dalış. Aynı zamanda kendi özelliklerine de sahiptir. Bir fideyi zeminden sürükleyemezsiniz çünkü çok zayıf kök kökleri vardır. Yuvarlatılmış uçlu bir çubuğun yardımıyla, bitkinin yanındaki toprağa çok yavaşça “boğulması” için bitkinin yanındaki toprağı hafifçe bastırmak gerekir. Bu eylem ve fide kurtaracak ve onun kök sistemini güçlendirmesine yardımcı olacak. Ve sertleşmeye devam ediyoruz.

Yani, petunya fidelerinin nasıl yetiştirileceği sorusuyla,önemli bir noktaya ulaştık - gübreleme. Çiçek kökleştiğinde ve güçlendiğinde, onu beslemeye başlayabilirsiniz. Büyüme uyarıcıları kullanılmadan sadece gübreler ile daha iyidir. Sudaki nitrojenin fosfor ve potasyum ilavesiyle çözülmesi ve gübre ambalajında ​​belirtilen şemaya uygun olarak petunyanın püskürtme tabancasından sulanması gerekmektedir.

Merkez kaçışının gelişiyle, zaman olgunlaşırtepesi. Bu prosedür gelecekteki gür ve gür hayvanlarınızı petunya haline getirecektir. Sonra fideleri daha büyük damarlara naklederiz ve kök sisteminin tüm kabı doldurmasını bekleriz. Transshipment olmadan yapabilirsiniz - hemen yere fide dikti. Fakat petunia bakımının bu aşamasını atlayarak, bitkinin gelişimini geciktirmek için sadece bir neden daha verin.

Nem uzun süre tutulduğu bir yerde ekili fidanlar. Toprak hızla kurursa, bir hidrojel kullanılması önerilir.

Yukarıdaki önerilerin hepsini takip ederseniz, tüm mevsimler boyunca doğanın güzel yaratıklarına hayran kalacaksınız.

Ince durumda: petunya büyüyen fideler 2019

Ince durumda: petunya büyüyen fideler 2019

Related news

 • Kistik Sivilceleri Hızlı Yok Etmenin Formülü
 • A. Tolstoy tarafından Şiir Şanssız Top arasında, şans eseri analizi
 • Beni Affet 659.Bölüm Özeti (5 Aralık 2019-2020-2020 Cuma Star Tv)
 • 75 hesabı - Kurucularla Yerleşim. Muhasebede Hesaplar
 • Chita Restoran bir göçebe yıldızı: yorum, yorumlar ve fotoğraflar

 • Ince durumda: petunya büyüyen fideler 95

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler


  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 57

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 60

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 68

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 46

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 36

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 97

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 24

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 100

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 43

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 56

  Ince durumda: petunya büyüyen fideler 37