İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidirİnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir


İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 69 06.02.2019, 08:14

İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir

Mizaç teorisinin kurucusuM.Ö. 6. yüzyılda onları tarif eden ve günümüzde benimsenen bir sınıflandırma yapan Hipokrat'tır. IP Pavlov yaptığı çalışmalarında, bir insanın sinir aktivitesinin yüksek olduğunu, Hippocrates tarafından keşfedilen mizaçların altında yatan özelliklerini ispatladı.

bir insanın sinir aktivitesi artarMizaç türleri

IP'ye göre insanın sinir aktivitesi artar. Güç, duruş ve hareketlilik ile karakterize Pavlov, bu özelliklerin bir kombinasyonu mizacı belirler. Her tip kendi sinir sisteminin işleyişine karşılık gelir. Samimi - dengeli, güçlü, hızlı mizaç, kanatlı - yavaş. Kolajen sinir aktivitesi dengesizdir ve melankolik zayıftır. Bir kişinin sinir aktivitesinin yüksekliği, mizacı belirleyen özellikler, harici olarak davranış biçiminde, duygusal istikrar, istekli çabalar, enerji ve başkalarıyla iletişim tarzında görünür. Bir kişinin karakterini, yaşamdaki davranış biçimini oluşturur.
Karakter ve toplum

İnsan ve erkeklerin sinir aktivitesi yüksek olsa daistikrarlı özellikler, doğum verileri, gelişim koşulları, çok sayıda dış dünya etkisi, yetiştirme, eğitim, yaş bunları şekillendiren mizaç. Toplumda bir kişinin uyarlanmasına müdahale eden yumuşatılmış özellikler, sosyalleşmeye yardımcı olanlar yumuşatılır.
sinirlilik
Mizaçların dezavantajları ve onuru

Her birimiz, özellikle eğitimciler,kötü veya iyi karakter olmadığını anlayın. Birincisi, saf halde nadiren bulunurlar, ikincisi, kişinin sinirsel aktivitesi çok plastiktir ve belirli koşullar oluşturulduğunda, sosyal yönlendirme doğru seçilirse, kusurlar onur olur. Evet, canlı insanlar hareketli, sosyal, sempatik, yorulmaz, ancak bir tür etkinliğe konsantre olmakta zorlanırlar. Suçlu insanlar duygularını o kadar net ve açık ifade etmezler, ancak ısrarcı, titiz, güvenilir ve sakindirler. Karakteristik insanlar enerjiktir, şiddetlidir ve gösterdiği duyguları gösterirken, artan duygusallıkları genellikle yıkıcıdır. Melankolik - Aşırı duyarlı, her zaman kendilerini şüpheler ve hafife alıyorlar, duyguların derinliği nedeniyle yaratıcı mesleklerde büyük başarı elde ediyorlar.
sinirsel aktivitelerin daha yüksek haklara sahip olması
Mizaç karakterin temeli

İnsan, sosyal bir varlık olarak deneyimlidirönceki nesiller, özelliklerine ve yeteneklerine uygun hedefleri özgürce seçebilir. "Niş" nızı bulduğunuzda, kuvvetleri doğru bir şekilde dağıtarak, herhangi bir mizaç ile kendinizi en üst düzeyde gerçekleştirebilirsiniz. Bir toplumdaki bir kişinin davranışı sadece GNI türüne değil, aynı zamanda eğitime, çevreye, bireyin kendisi tarafından tanımlanan tutum ve hedeflere, toplumun kendisine sunduğu şartlara da bağlıdır. Mizaç, karakter oluşumu için ön koşuldur, kişilik özelliklerini belirleyen özelliklerin geliştirilmesidir. Şimdi, bir kişinin yüksek sinirlilik aktivitesinin mizaç üzerindeki etkisini bilirsiniz.

İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidirİnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir

Related news

 • Rüyada Adet Görmek Ne Demek Ne Anlama Gelir ( İslami Tabiri)
 • Karakalem şekilli isim yazma
 • Benficayı tanıyalım: Hesabı kapatma vakti
 • Terbiyeli Ekşili Köfte Tarifi Videosu
 • Oyuncu Serenay Sarıkaya biyografisi, özgeçmişi, yer aldığı diziler, sosyal ağ hesapları

 • İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 90

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir


  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 17

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 80

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 44

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 53

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 49

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 80

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 93

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 9

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 74

  İnsanın daha yüksek sinir aktivitesi, mizacın temelidir 56