İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 2019

İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 2019

İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 94 03.02.2019, 21:35

İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir?

İstatistiklere göre dünyada en sık ölüm nedeni iskemik kalp hastalığıdır. Nedir, görünüşünün nedenleri ve belirtileri nelerdir - aşağıda okuyun.

İHD koroner damarların aterosklerozudur. Normalde, arterler elastik ve pürüzsüz olmalıdır, böylece kan kalbe engelsiz akabilir.iskemik kalp hastalığı nedirAncak, kötü alışkanlıklar, hareketsiz bir imajYaşam, uygunsuz beslenme, gemilerin duvarlarında genç bir yaşta yağ depolamaya başlar gerçeğine yol açmaktadır. Yavaş yavaş, arterler yapışkan hale gelir ve kanla taşınan maddeler onlara yapışır. Böylece damarların lümenini giderek azaltan ve kan akışını engelleyen aterosklerotik plaklar oluşur. Kalp kası, normal çalışma için gerekli olan miktarda oksijen ve dolayısıyla besin almaz, bunun sonucu olarak spazmı oluşur. İskemik kalp hastalığı nasıl gelişir. Ne olduğu ve neden ortaya çıktığı, genel anlamda tanımladık. Şimdi hastalığın türlerini ve belirtilerini daha ayrıntılı olarak düşünün.

İki iskemik kalp hastalığı vardır: kronik ve akut. Birincisi, angina pektoris, kalp yetmezliği, çeşitli aritmiler gibi hastalıklarla kendini gösterir. Ayrı ayrı ya da birlikte ortaya çıkabilirler.

İHD'nin en sık görülen semptomu anjina pektoris'dir. Hastalar durumlarını farklı şekillerde açıklar.akut iskemik kalp hastalığıBaskıcı veya gelişmekte olan ağrı olabilir,Yanma, uyuşma veya sadece göğüste rahatsızlık hissi. Ağrı, sol omuz bıçağı, omuz, eller, alt çene, boyunda verilir. Anjina osteokondroz veya gastrointestinal hastalıklar ile kolayca karışır. Bazıları hiç bir hisle karşılaşmazlar ve hasta olduklarından şüphelenmezler.

İskemik kalp hastalığı - nedir bu? Yukarıdakilere ek olarak, ayrıca belirtiler vardır:

 1. Nefes darlığı. İlk başta soğukta sadece heyecan, fiziksel efor, gıda alımı ile ortaya çıkar. Hastalığın ilerlemesi ile birlikte görünür ve dinlenir.

 2. Kalp çarpıntısı.

 3. Baş dönmesi.

 4. Genel halsizlik.

 5. Kalp atışı ihlali: cevapsız ve düzensiz vuruşlar, göğüsten kalpten atlamak gibi bir duygu.

 6. Artan terleme.

 7. Bulantı.

Anormal bir saldırı beklenmedik bir şekilde gerçekleşebilir. Bir kural olarak, nitrogliserin tarafından kaldırılır ve 15-20 dakikadan fazla sürmez. Ayrıca, hasta bacaklarda şişlik olabilir, öksürük. Bu kalp yetmezliğinin gelişimini gösterir.koroner kalp hastalığı formlarıAynı zamanda, aritmi oluşabilir. Nitrogliserin anjina pektoris bir saldırıyı durdurmak için yardımcı olmadı, bu bir kalp krizi olması mümkündür. Bu durumda acilen bir ambulans çağırmanız gerekir.

Akut iskemik kalp hastalığı kendini gösterir.miyokart enfarktüsü. Bu, kalbin herhangi bir kısmının kan kaynağının sınırlı veya tamamen yok olduğu bir durumdur. Oksijen açlığı sonucu miyokardın bu kısmının nekrozu oluşur. Kalp krizi geçiren ağrı, anjinadan daha güçlü ve daha uzundur ve daha önce bahsedildiği gibi, nitrogliserin ile çıkarılmaz. Ek olarak, IHD'nin akut formu ani koroner ölümlere neden olabilir.

Yani iskemik kalp hastalığı - nedir bu? Sonuç kesin: Bu, acil tedavi ve yaşam tarzı değişiklikleri gerektiren tehlikeli bir durumdur.

İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 2019

İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 2019

Related news

 • Trileçe
 • Kırılan Tırnaklar için Doğal Çözümler
 • 2019 kış rengi pembe
 • Antep yöresi mercimek köftesi ile Etiketlenen Konular
 • Gebelikte Beslenme
 • Spazmalgon hakkında biraz: kullanım endikasyonları, talimatlar, özellikler

 • İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 95

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir


  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 31

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 4

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 2

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 87

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 55

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 53

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 74

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 7

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 66

  İskemik kalp hastalığı. Nedir ve tezahürleri nelerdir 61